WandaVision – Breaking the Fourth Wall (E07)

Monica Rambeau (Teyonah Parris) plánuje svůj návrat do Westview, Wanda (Elizabeth Olsen) se musí vyrovnat s nečekanými komplikacemi a Vision (Paul Bettany) naváže nové spojení…

Sedmá epizoda se opět v rámci sitcomové reality města Westview posouvá o dekádu dál, přičemž sitcomový look nyní připomíná sitcomy z 21. století jako Kancl nebo Taková moderní rodinka. Dochází tak k většímu bourání čtvrté zdi a potěšující je to, že nadále platí, že se sitcomovu atmosférou nadále daří skvěle vystavět. Zároveň je očividné, že je sedmá epizoda počátkem závěrečné třetiny seriálu a nadále se ukazuje, že hranice mezi realitou a událostmi ve Westview začíná být tenká. A více se začne naznačovat, jak to vlastně celé je.

Scenáristé na jednu stranu nadále vytváří bravurnísitcomové momenty a zároveň se jim daří skládat mozaiku i z druhé strany bariéry. Vision v podání Paula Bettanyho se konečně dozvídá některé odpovědi, Wanda v podání Elizabeth Olsen po nich zase začíná pátrat. Postavy jsou sice v rámci tohoto dílu od sebe odděleni, nachází se ovšem v podstatě ve stejné pozici. Nadále platí, že je obsazení seriálu výtečné, přičemž Paul Bettany i Elizabeth Olsen bravurně zvládají komediální i vážné polohy. I Teyonah Parris, Randall Park i Kat Dennings jsou nadále velmi fajn, dvojice Julian Hillard a Jett Klyne jako Billy a Tommy Maximoff jsou nadále velmi sympatická dvojice a Kathryn Hahn konečně po delší době též dostává možnost zazářit.

Sedmá epizoda se chvílemi možná trochu vleče na místě, přesto jde ovšem opět o vrcholné řemeslo, kde je opět pěkný vizuál, režisér Matt Shakman zvládá akční pasáže a celkově se nadále ukazuje, že seriál funguje jako celek, což ještě více podloží zbývající dvě epizody. A osobně se na to těším.

To s čím závěr této epizody přijde možná šlo předvídat. Jenže to jakým způsobem tvůrci vyloží karty na stůl a jak to nadále dokazuje, že daří udržovat specifický přístup k tomuto seriálu je prostě okouzlující a osobně se těším na to, co nás ve zbývajících dvou epizodách čeká. Dosavadní díly seriálu a výtečná gradace slibují, že nás ještě čekají velké věci. Po-titulková scéna to zatím jen potvrzuje…..

Verdikt: 4 z 5


Photo © Disney+

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.