Víkendové tržby 9 – 11. 7. 2021: Na prvním místě Black Widow s 80 miliony dolarů. Marvel se vrátil do kin a celosvěto…

Víkendové tržby 9 – 11. 7. 2021:

Na prvním místě Black Widow s 80 miliony dolarů. Marvel se vrátil do kin a celosvětově se na film výrazně chodilo. I když pořád v pandemických podmínkách. Globální otvírák za 158, 8 milionů dolarů pochopitelně výrazně zaostává například za 256 miliony dolarů Spider-Man: Homecoming, 371 miliony dolarů Black Panthera či 1 miliardou a 209 miliony dolarů Avengers: Endgame, přesto je v rámci pandemických podmínek důvod se radovat. V Americe jde o největší otvírák od premiéry Star Wars: Vzestup Skywalkera (177 milionů dolarů) a dost možná by ty čísla byli ještě o poznání silnější, kdyby se Disney nerozhodl film (dle údajných informací s negativní reakcí od samotného Marvelu) souběžně nasadit na Disney+ (což pochopitelně znamenalo i brzký únik filmu na internet v HD kvalitě zcela zdarma). Rodinky si tak mohli za 30 dolarů pustit Black Widow doma a kinu se vyhnout (Disney poprvé zveřejnil čísla a odhalil, že na Disney+ film dohromady vydělal 60 milionů dolarů, což v podstatě znamená, že film za úvodní víkend vydělal 218, 8 milionů dolarů), právě zde vidět, že marvelovky tahají lidi do kin nadále. A jde to poznat i u nás. Americký otvírák za 80 milionů dolarů je téměř 4x větší než u Cruelly (21 milionů dolarů), která podobně jako Black Widow nabízela své služby na Disney+.

Pořád to bude Marvel trochu mrzet. Ještě před startem pandemie byl kvůli oblíbenosti postavy Natashy Romanoffové její sólový film kandidátem na miliardu, nyní bude dle všeho rád za 500 milionů dolarů. Půjde nakonec o nejméně výdělečnou marvelovku od prvního Ant-Mana (519 milionů dolarů) ? O tom pořádně rozhodnou až následující týdny, nějakých 600 milionů dolarů ovšem pravděpodobně bude pro Black Widow stropem a přiblíží se tak maximálně k Iron Manovi 2 (623 milionů dolarů), kde se Black Widow poprvé objevila. Při rozpočtu 200 milionů dolarů a faktu, že spousta dalších peněz pravděpodobně přifrčí právě z Disney+ se ovšem Marvel do černých čísel velmi pravděpodobně dostane a bude ho jen mrzet, že to nebylo možná i o pár set milionů dolarů navíc a že rozlučka Scarlett Johansson s MCU ten (na delší dobu nyní velmi obtížný) miliardový milník nepřekoná.

Dojde nakonec skutečně na Black Widow 2 s Yelenou Belovou? Nové postavy v podání Florence Pugh se Marvel určitě nezbaví, což naznačuje i fakt, že se ještě letos na podzim objeví v seriálovém Hawkeyovi. Na pořádné plány, které Marvel pořád drží pod pokličkou si zatím ovšem musíme počkat. Stejně tak je záhadou budoucnost Marvelu po zbytek tohoto roku. Kromě pandemie nehraje Marvelu do karet fakt, že se Shang-Chi a legenda o deseti prstenech a ani Eternals do čínských kin pravděpodobně nedostanou. Jeden kvůli staré pifce na komiksové stereotypní vyobrazení Asiatů, druhý zase kvůli faktu, že si čínská režisérka Chloé Zhao dovolila říct, že je Čína země plná lží. Kevin Feige nadále zůstává schopným producentem, což dokazuje i seriálová akvizice Marvelu na Disney+, v následujících pár týdnech se ještě pořádně zapotí, aby se nepotvrdili zprávy o tom, že bude Shang-Chi a legenda o deseti prstenech první Marvel propadák a aby Eternals i přes své velmi pravděpodobné kvality (Eternals dle prvních reakcí svou velkou kvalitou překvapili i samotné hlavy Marvelu) neprohučeli. Teprve až v prosinci Spider-Man: Daleko od domova nejspíš bude tou další miliardovou trefou od Marvelu. I když v tomhle případě většinu čísel shrábne Sony a vše pochopitelně záleží na budoucím vývoji pandemie.

Na druhém místě Rychle a zběsile 9 s 10, 8 miliony dolarů. Celkově tak deváté dobrodružství Dominica Toretta a jeho přátel přepočítává 141 milionů dolarů z amerických kin, celosvětově poté přepočítává 541 milionů dolarů. Jde pochopitelně o výrazný sešup oproti ostatním dílům a půjde o nejméně výdělečnější film série od dob čtvrtého filmu (360 milionů dolarů). Při rozpočtu 200 milionů dolarů se ve finále film do černých čísel dostane nejspíš jen velmi těsně, přesto to rozhodně nezruší plány na desátý a jedenáctý film série, kteří by měli celou sérii zakončit.

Na třetím místě Mimi šéf: Rodinný podnik s 8, 7 miliony dolarů. Animák, který zatím z Ameriky přepočítává 34, 7 milionů dolarů a 36, 4 milionů dolarů celosvětově může rozhodně zapomenout na čísla prvního filmu (528 milionů dolarů), jistá naděje na trojku to ovšem dost možná přeci je. Na (dle všeho otřesné) streamovací službě Peacock totiž animák zaznamenal celkem zájem ze 783 tisíc amerických domácnosti. Zajistil mimo jiné i to, že všechny filmy studia Universal budou místa na HBO chodit právě na Peacock. Uvidíme, zda zájem z domácností přeci jen tvůrce přinutí k realizací třetího filmu, ten rozpočet za 82 milionů dolarů (+ náklady na reklamu atd…) se pořád zaplatit musí.

Na čtvrtém místě Očista navždy s 6, 7 miliony dolarů. Pátá Očista tak přepočítává 27, 4 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 34, 8 milionů dolarů. Rozpočet přitom tvůrce vyšel na 18 milionů dolarů a do černých čísel se tak i pátá Očista dostane. Nejspíš dle očekávání zaostane za svými předchůdci a nepůjde přes 100 milionů dolarů celosvětově, na šestý film to ovšem pořád stačit bude. Snad se fakt vrátí ten Frank Grillo.

Na pátém místě Tiché místo: Část II s 3 miliony dolarů. Druhé Tiché místo přepočítává aktuálně 150, 3 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 279 milionů dolarů. Tvůrce film vyšel na 60 milionů dolarů a tudíž může být studio rádo. Na čísla jedničky (350 milionů dolarů) to sice stačit nebude, přesto to ovšem plány na spin-off a třetí film rozhodně neohrozí.

Na šestém místě Cruella s 2, 2 milionem dolarů. Celkově tak Cruella přepočítává 80, 7 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté přepočítává 216, 8 milionů dolarů. I díky velkému zájmu o film na Disney+ je pochopitelné, že se dvojky skutečně dočkáme. Uvidíme, jak se za pár let povede druhému dobrodružství Cruelly, jisté ovšem je, že se Emma Stone v téhle roli ještě vyřádí.

Na sedmém místě Zabijákova žena a bodyguard s 1, 6 milionem dolarů. Naopak už se nejspíš Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson nevyřádí ve třetím díle Zabijáka a bodyguarda. Druhý film aktuálně přepočítává 35 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 56 milionů dolarů. Nejen, že to nebude stačit na 176 milionů dolarů prvního filmu, ale zároveň je jasné, že se film studiu Lionsgate nezaplatí a půjde o zklamání. Na třetí film tak nejspíš skutečně nedojde. A vzhledem k otřesným kvalitám druhého filmu je to vlastně možná i dobře.

Na osmém místě Králíček Petr bere do zaječích s 1, 2 milionem dolarů. Třetí dobrodružství nemá jisté ani králíček Petr. Jeho 37, 7 milionů dolarů z Ameriky a celosvětových 139, 4 milionů dolarů z Ameriky naznačuje, že na 351, 3 milionů dolarů filmu to stačit nebude. Studio Sony tak nejspíš realizaci třetího filmu ještě zváží.

Na devátém místě Život v Heights se 630 tisíci dolary. 28, 3 milionů dolarů z Ameriky a celosvětových 39 milionů dolarů je obřím zklamáním. I díky faktu, že se od tohohle muzikálu čekalo mnohem víc a také faktu, že tvůrce vyšel na 55 milionů dolarů. Jde tak o propadák, který nemá šanci se aktuálně zaplatit. A nikoho moc nezajímá ani na HBO Max.

Na desátém místě Zola s 620 tisíci dolary. TOP 10 uzavírá film od studia A24 s názvem Zola o eskapádách dvou prostitutek. 3, 5 miliony dolarů z Ameriky naznačuje, že o trvalku rozhodně nepůjde a tento film rychle sejde z mysli. Štěstí je tak jen fakt, že jde dle všeho o velmi dobrý film a také to, že film vyšel pouze na 5 milionů dolarů. I tak ovšem ještě do plusu tvůrcům něco chybí.

Příští týden do kin (a na HBO Max) dorazí Space Jam 2: Nový začátek a Úniková hra: Turnaj šampiónů.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.