Víkendové tržby 5- 7. 2. 2021: První únorové víkendy se stejně v Americe do kina moc nechodí kvůli Super Bowlu a tuplem, kd…

Víkendové tržby 5- 7. 2. 2021:

První únorové víkendy se stejně v Americe do kina moc nechodí kvůli Super Bowlu a tuplem, když do toho řádí pandemie. Nic se tedy nezměnilo a po druhé za sebou si zlaté místo udržela kriminálka Střípky. Ve svém druhém víkendu spadla o 55% a k prvnímu místu jí stačila částka ve výši 2, 1 milionů dolarů. Celkově z Ameriky se už takhle kriminálka může chlubit 7 miliony dolarů a celosvětově má z kin 13 milionů dolarů. Rozpočet přitom byl 30 milionů dolarů, studiu Warner Bros. ale do karet hraje to, že Střípky v Americe touhle dobou řádí i na streamovací službě HBO Max. To už se stihlo pochlubit, že je film na jejich streamovací službě jedničkou a exkluzivně na HBO Max bude film dostupný až do konce února. Jared Leto se nicméně už touhle dobou může pochlubit nominaci na Zlaté glóby a SAG a je tudíž možné, že dostane i svou druhou oscarovou nominaci. Těžko říct, jestli tohle renomé jinak průměrně hodnocené kriminálce pomůže, možné je ale všechno.

Na druhém místě skončili v Americe Croodsovi 2: Nový věk s 1, 5 milionem dolarů. Celosvětově jsou Croodsovi 2 už na 144 milionech celosvětově a také se též čerstvě můžou pochlubit nominací na nejlepší animák na Zlatých glóbech. K nějakým plánům na Croodsovi 3 to ale stejně nejspíš stačit nebude.

Na třetím místě Wonder Woman 1984 s 950 tisíci dolarů dokazuje, že už po konci své exkluzivity na HBO Max skutečně nikoho nezajímá a jejich celosvětových 154 milionů dolarů nadále svádí k tomu, že se Wonder Woman 3 přece jen nedočkáme. Ale uvidíme za pár let.

Pixarovka Duše jinak celosvětově z kin hlásí 96 milionů dolarů, což je v rámci aktuálních podmínek celkem fajn. V Americe ale tenhle animák nadále frčí na Disney+.

Příští týden se v amerických kinech objeví Judas and the Black Messiah, který se krom kin může opřít též o nasazení na HBO Max. Něco mi ale říká, že díky oslavným reakcím nejen na výkon Daniela Kaluuyi (nominace na Zlatý glóbus i cenu SAG) ale celý film nakonec budou v rámci možností důvody k nadšení. Dále se v kinech objeví The Mauritanian, který se může opřít o herecké nominace pro Jodie Foster a Tahara Rahima. V kinech se též objeví režijní debut herečky Robin Wright (Jenny z Forresta Gumpa) Land, na glóby a SAG nominované Minari nebo novinka režiséra Tatea Taylora Breaking News in Yuba County s Allison Janney a Milou Kunis, Reginou Hall a Awkwafinou v hlavních rolích. A v limitovaném nasazení též komedie French Exit, přičemž díky tomuto filmu Michelle Pfeiffer též bude bojovat o Zlatý glóbus.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.