VÍKENDOVÉ TRŽBY 4 – 6. 6. 2021: Na prvním místě skončilo V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz s 24 miliony dolarů. Cel…

VÍKENDOVÉ TRŽBY 4 – 6. 6. 2021:

Na prvním místě skončilo V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz s 24 miliony dolarů. Celosvětově poté film přepočítává už 57, 1 milionů dolarů, přičemž rozpočet třetího dílu V zajetí démonů vyšel na 39 milionů dolarů. Otvírák za 23, 5 je sice druhým nejslabším americkým otvírákem z celé série (Pro srovnání: V zajetí démonů 1- 41, 8 milionů dolarů, Annabelle 1- 37, 1 milionů dolarů, V zajetí démonů 2- 40, 4 milionů dolarů, Annabelle 2- 35 milionů dolarů, Sestra- 53, 8 milionů dolarů, La Lllorona- 26, 3 milionů dolarů, Annabelle 3- 20, 2 milionů dolarů), do rovnice se ovšem musí zahrnout také fakt, že je aktuálně možné V zajetí démonů 3 vidět též na streamovací službě HBO Max. A ve finále to přesto vypadá na velmi pěkná čísla jenom z kin. Přesto bych nesázel na to, že třetí díl po vzoru svých předchůdců dá 100 milionů dolarů jen z Ameriky. Celkově bych se i bál, že dojde k přiblížení se celosvětovým tržbám předchozích dvou dílů (V zajetí démonů 1- 319 milionů dolarů, V zajetí démonů 2- 321 milionů dolarů), přesto ovšem studio Warner Bros. nebudou muset celkové tržby vyloženě děsit a nemusí dojít k pochybnostem nad tím, zda má ještě vlastně cenu v sérii nadále pokračovat. Kromě (dávno oznámené) Sestry 2 i (prozatím nepotvrzené) Annabelle 4 se tak nejspíše dočkáme i V zajetí démonů 4 a teprve tehdy budeme moci soudit, zda finanční úpadek přímo souvisí s aktuální pandemii či spíše faktem, že V zajetí démonů 3 tento víkend muselo snést těsný souboj s Tichým místem 2.

Na druhé místo spadlo Tiché místo: Část II, které si za druhý víkend v Americe přivydělalo dalších 19, 5 milionů dolarů, což její celkové tržby v Americe zarovnává na 88, 6 milionů dolarů, celosvětově poté druhá část hororového megahitu přepočítává již 138 milionů dolarů. Byl to těsný souboj, o pár míčů nakonec ovšem vyhrálo V zajetí démonů 3. Druhou část Tichého místa to ovšem bolet nemusí. Již brzy totiž překoná částku 100 milionů dolarů jenom z Ameriky, celosvětově se poté dost možná přizpůsobí svému předchůdci (335 milionů dolarů). Bez pandemie by dost možná byli podmínky ještě o poznání příznivější, dalšího Tichého místa se nicméně dočkáme už v březnu 2023. Což jen dokazuje, že dvojka studio Paramount finančně vůbec nezklamala a při rozpočtu 61 milionů dolarů se film do černých čísel dostane v pohodě. Film z roku 2023 byl jinak měl být spin-offem, samotná Emily Blunt ovšem prozradila, že má její milý John Krasinski již nápad na čistou trojku. Tiché místo tak bude v následujících letech ještě pořádně hlučné. O kvalitách druhého filmu se jinak čeští diváci budou moci přesvědčit už od 10. 6. 2021.

Na třetím místě poté skončila Cruella s 11, 2 miliony dolarů, což její celkové tržby v Americe zarovnává na 43, 6 milionů dolarů, celosvětově poté film přepočítává 87 milionů dolarů. Při rozpočtu, který se měl pohybovat někde mezi 100-200 miliony dolarů by možná Disney chtěl ještě o poznání větší čísla, faktem nicméně zůstává, že už je dvojka oficiálně odklepnuta. A dává to smysl. Cruella je totiž úspěchem i na streamovací službě Disney+. Tam je sice k dostání za exkluzivní poplatek ve výši 30 dolarů, prozatím si ovšem na této službě mělo snímek vyžádat 686 tisíc amerických domácností, což za úvodní víkend studiu vydělalo ze streamu 20, 57 milionů dolarů. Dalších 83 000 domácností film chtělo ve Velké Británii (2, 35 milionů dolarů), 15 000 v Německu a 9 000 v Austrálii. Zrovna tady tak Disneymu sázka na streamovací poplatek vyšla o poznání lépe než u Mulan nebo Rayi a draka a zajistila, že se Cruella svého pokračování dočká. Dobře jí tak.

Na čtvrtém místě poté skončil animák Spirit Untamed se 6, 2 miliony dolarů. Nový animák od studia DreamWorks Animation, který je spin-offem snímku Spirit – Divoký hřebec z roku 2002 vyšel studio na 30 milionů dolarů a i když díky tomuto faktu o finanční průšvih nepůjde, velký hit tu také není. V originále sice animované postavičky namluvili mimo jiné třeba Jake Gyllenhaal, Walton Goggins nebo Julianne Moore, ani ti ovšem nezachránili fakt, že spousta lidí Spirit Untamed snadno přehlídli. Už původní animák z roku 2002 přitom nebyl kdovíjakým úspěchem (vyšel tehdy tvůrce na 80 milionů dolarů, z kin vytřískal pouze 122, 6 milionů dolarů) a tenhle druhý pokus jen díky svému menšímu rozpočtu nedopadne o poznání hůř. Je tu pochopitelně možnost, že se něco málo podaří vyhrabat ze zahraničních trhů (celosvětově to zatím dělá pouhých 7, 3 milionů dolarů), nic ovšem nezakryje fakt, že tohle megahitový animák nebude. A tudy cesta DreamWorks Animation rozhodně neporoste.

Na pátém místě skončil Rozhněvaný muž s 1, 2 milionem dolarů. Novinka Guye Ritchieho tak již přepočítává 24, 6 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté rovnou 82, 3 milionů dolarů . Ritchie má tak za sebou další slušný úspěch, kdy je i v tomhle případě vždy možné navázat nějakým pokračováním. Jen je otázka, zda na něj opravdu dojde.

A mezitím si nejspíš své vlasy (haha!) trhá Vin Diesel. A dost možná se ukazuje, že je pořád risk nasazovat ty velké blockbustery v aktuální době. Ano, mluvíme pochopitelně o Rychle a zběsile 9. To sice aktuálně celosvětově přepočítává 256 milionů dolarů, objevil se ale velký problém. A teď nemluvíme o Johnu Cenovi, který si dovolil nestydatou věc označit Tchaj-wan jako samostatnou zem. Mluvíme o tom, že se čínská kina v části Kuang-tung opět zavřela a ve zbytku země byla kapacita sálů omezena na 75%! Důvod? V Číně se totiž aktuálně objevilo 50 nových případů indické mutace COVID-19. A teď samozřejmě vše záleží na tom, kdy přesně se čínská kina opět otevřou a zda náhodou ona indická mutace brzy nedonutí i kina ve zbytku světa opět na nějakou dobu zavřít. Ne, z nejhoršího ještě venku opravdu nejsme. A Rychle a zběsile 9 na tu miliardu může s největší pravděpodobností definitivně zapomenout. Plány na závěrečné dva díly to ovšem rozhodně neohrozí.

Příští týden do amerických kin dorazí muzikál Život v Heights a také Králíček Petr bere do zaječích, který prozatím ze zahraničních trhů vyhrabal 45 milionů dolarů.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.