Víkendové tržby 30. 4 – 2. 5. 2021: Stejně jako minulý víkend převládali v Americe dvě stěžejní novinky minulého týdne, …

Víkendové tržby 30. 4 – 2. 5. 2021:

Stejně jako minulý víkend převládali v Americe dvě stěžejní novinky minulého týdne, přičemž na zlatou pozici se nakonec posunul Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train. Ve svém druhém týdnu v Americe sice film spadl o 70%, přesto mu 6, 4 milionů dolarů stačilo na první místo. Film poté celosvětově hlásí 469 milionů dolarů a je tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem roku 2020. Jedná se o rekordní sumu v rámci anime filmů a takovou sumu, které se nejspíš žádný anime film v blízké době nepřiblíží. Dokazuje to i fakt, že jenom 32, 2 milionů dolarů pochází z amerických kin. Film se nakonec jen těsně nevydrápe na půl miliardy, přesto se může studio Toho radovat. A vůbec bych se nedivil, kdyby se již pilně nepracovalo na dalším filmu.

Mortal Kombat sice s propadem o 73% a 6, 2 miliony dolarů klesl na druhou pozici, přesto i tady můžou být tvůrci do jisté míry spokojeni. Ani ne tak z celkových 34 milionů dolarů z Ameriky, ale především z 66 milionů dolarů celosvětově. Při rozpočtu 55 milionů dolarů je totiž pořád možné, že se film v následujících týdnech celosvětově povede ještě líp a vydrápe se alespoň na nějakých 150-175 milionů dolarů. Bude to poté stačit na pokračování? To je ta zásadní otázka. Pro Mortal Kombat 2 ovšem tvůrci údajně plánují ulovit velké jméno pro roli Johnnyho Cage, přičemž tato relativně čerstvá zpráva potvrzuje, že studio Warner Bros. aktuálně plány na další Mortal Kombat film má. O jeho definitivní jasné budoucnosti ale rozhodnou až následující týdny a celkový výkon.

Na třetím místě poté beze změny zůstává Godzilla vs. Kong, přičemž utržených 2, 7 milionů za víkend dohromady dorovnává celkových 90 milionů dolarů z amerických kin. Celkově poté konfrontace obřího opičáka a radioaktivní ještěrky hlásí už 415 milionů dolarů a i přes rozpočet mezi 155-200 miliony dolarů by studia Warner Bros./Legendary měli být údajně touto dobou dávno v plusu. Dokazují to i plány na další film, který by měl opět natočit Adam Wingard a dokonce by se mohl jmenovat Son of Kong. Na definitivní potvrzení těchto zpráv si ale ještě musíme počkat.

Na čtvrtém místě poté skončila novinka Separation s 1 milionem a 831 tisíci dolary. Horor od studia Open Road Films s Rupertem Friendem, Mamie Gummer a Brianem Coxem v hlavních rolí pravděpodobně nevyšel na moc peněz a tudíž je možné, že při nízkých propadech se film z kin zaplatí. Těžko ovšem říct v případě, kdy se nezná rozpočet filmu a také vlastně těžko říct, zda Open Road Films doufali v nějaké nastartování hororové franšízy.

Na pátém místě poté skončila disneyovka Raya a drak s 1 milionem a 335 tisíci dolary. To znamená celkově utržených 41, 5 milionů dolarů z Ameriky a celosvětových 103 milionů dolarů. Co by za to spoustu tvůrců dalo, háček je ovšem v tom, že nový animák studia Disney vyšel na více než 100 milionů dolarů, film není lákadlem ani na streamovací službě Disney+ a dle jistých zpráv se filmu nevede ani v rámci merchandisingu. Nová dojná franšíza tak z Rayi a draka jednoduše nebude a je též velmi pravděpodobné, že na ní Disney pár těch milionů prodělá.

Příští týden do kin dorazí novinka režiséra Guye Ritchieho s názvem Rozhněvaný muž, kde si Jason Statham zahraje hlavní roli v této předělávce francouzského akčňáku Krvavý prachy.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.