Víkendové tržby 30.10- 1. 11. 2020: Další víkendový report o filmových tržbách bohužel opět nepřináší kdovíjak zázračné a š…

Víkendové tržby 30.10- 1. 11. 2020:

Další víkendový report o filmových tržbách bohužel opět nepřináší kdovíjak zázračné a šťastné zprávy.

Opět se daří především v Asii, konkrétně v Číně a v Japonsku. Animák Demon Slayer The Movie: Mugen Train aktuálně hlásí 175 milionů dolarů celosvětově, čímž se nejenom dostal do TOP 10 nejvýdělečnějších filmů roku (a stal se tedy snad prvním japonským filmem, který se do TOP 10 nejvýdělečnějších filmů roku dostal), ale zároveň překonal pixarovku Frčíme (144 milionů dolarů celosvětově) a stal se tedy nejvýdělečnějším animákem roku. V tomto zvláštním a komplikovaném roce se tak opravdu může stát cokoliv a tenhle japonský animák dost možná bude brzdit až někde u 250 milionů dolarů celosvětově. Šílené, přičemž jenom 8, 9 milionů dolarů film získal v IMAXU a po Bohemian Rhapsody (13, 4 milionů dolarů) je tak druhým nejúspěšnějším filmem v japonském IMAXU. Jo, co jiného také čekat od celovečerního zpracování tamějšího fenoménu.

Čínské válečné drama The Sacrifice jinak hlásí už 107 milionů dolarů po dvou týdnech a velmi pravděpodobně bude brzdit u nějakých 200 milionů dolarů, což bude stačit na to, aby šlo již o čtvrtý letošní čínský film, který skončí v TOP 10. Skutečně tedy hrozí, že na konci roku bude více než polovinu nejvýdělečnějších filmů roku tvořit čistě jen čínská produkce. Rok 2020 prostě už skutečně nemůže být specifičtější…….

Vraťme se do mnohem smutnějšího regionu a to USA: Jedničkou víkendu se během halloweenských svátků stal horor studia Focus Features Come Play, který si došel pro 3, 2 milionů dolarů. Horor za 9 milionů dolarů s žádnou velkou hvězdou ve finále dost možná nebude mít problém dojít alespoň menších černých čísel, přesto jde ale o horor, který by ještě před 10 měsíci neměl šanci na to skončit jako jednička víkendu. Když si ještě vzpomenu, že začátkem roku bylo v plánu, že touhle dobou v kinech poběží Halloween zabijí tak mi začíná být čím dál tím více smutno a tenhle rok bude ještě hodně dlouhou dobu velmi deprimující vzpomínkou i té finanční stránky.

Tenet aktuálně hlásí 347 milionů dolarů celosvětově a skutečně se tak dostane alespoň na 350 milionů dolarů celosvětově, Warneři ale budou mít i přes nestandartní podmínky (dostávali 67% z každého zisku projekce) problém označit Tenet za úspěch a uvidíme jestli se skutečně po tomhle filmu rozejde režisér a scenárista Christopher Nolan se studiem Warner Bros.

Do širokého nasazení se příští týden podívá drama Let Him Go, kde si společně zahrají Kevin Costner a Diane Lane a nevypadá to vůbec marně. Uvidíme tedy, zda se filmu podaří překonat Come Play a stát se jedničkou víkendu v USA. Možné je ale aktuálně skutečně prakticky cokoliv…………

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.