Víkendové tržby 26 – 28. 3. 2021: Začínáte se konečně svítat na lepší časy? Vyloženě se to říct nedá, cosi jako slunce na konci…

Víkendové tržby 26 – 28. 3. 2021:

Začínáte se konečně svítat na lepší časy? Vyloženě se to říct nedá, cosi jako slunce na konci tunelu by se ale možná našlo. Akčňák Nikdo v režii šikovného Iljy Najšullera (Hardcore Henry) s Bobem Odenkirkem v hlavní roli otevřel tento víkend v Americe za 6, 7 milionů dolarů a to stačilo na první místo v rámci posledního amerického víkendu. Dle odhadů analytiků by to poté bez pandemie COVID-19 mohlo být až 15 milionů dolarů. Chválený akčňák, který prý stojí za to především díky akční stránce a především samotnému (údajně vyloženě famóznímu) Odenkirkovi vznikl pod produkčním dohledem Davida Leitche (jeden ze dvou strůjců prvního Johna Wicka) a kromě Odenkirka se film může pochlubit také Connie Nielsen, Christopherem Lloydem, RZA nebo Michaelem Ironsidem. Rozpočet se prozatím neví, dost možná se ale po vzoru prvního Johna Wicka (20 milionů dolarů) zvládl start nového akčního hrdiny pořídit skromně. Dočká se tedy Nikdo pokračování? I přesto, že jsem film prozatím neměl šanci vidět, Odenkirkovi bych to rozhodně přál. Letos mu sice bude už 59 let, trailery prý ale nelhali a Odenkirk je skutečně dost možná akčním objevem roku a zrovna on by si nějakou franšízu určitě zasloužil. Vše ale bude záležet na celkovém finančním výkonu a především zda případně budou mít Odenkirk i Najšuller zájem. Případná trilogie by ale měla být rozhodně realizovaná do roku 2025, Odenkirkovi už totiž bude opravdu přes šedesát.

Po třech týdnech tak z první pozice spadl animák Raya a drak. Tomu na druhé místo stačila částka ve výši 3, 5 milionů dolarů, což znamená 32% propad oproti předchozímu víkendu a celkových 28 milionů dolarů z Ameriky. Celosvětově poté nová disneyovka přepočítává 90 milionů dolarů a dá se nejspíš očekávat, že tady pokračování pšenka nepokvete především i díky tomu, že při rozpočtu vyšším než 100 milionů dolarů by Raya a drak musela vydělat alespoň nějakých 250-300 milionů dolarů. Zajímavou informací je totiž to, že v rámci možnosti zhlédnutí filmu na streamovací Disney+ za exkluzivní poplatek ve výši 30 dolarů byl o film na dané streamovací službě menší, než v případě Mulan na začátku září. Konkrétně se mělo jednat o 20% menší prodejnost, přičemž ovšem pořád musíme počítat s tím, že ani v případě Mulan a ani v případě Rayi a draka Disney konkrétní čísla a především utrženou částku na Disney+ nevypustil na povrch. Podobně na prodej přitom v následujících měsících budou i Cruella a Black Widow, přičemž především v rámci Black Widow se dá spekulovat o daleko větším prodeji. Něco mi ale říká, že v červenci už se bude chodit do kina ještě výrazněji a Disney+ se na tohle sázení příplatku ve výši 30 dolarů časem definitivně vykašle. Ale to zodpoví až čas.

Na třetím místě poté skončili Tom a Jerry s 2, 5 miliony dolarů. To znamená propad o 35% oproti předchozímu víkendu a celkových 38 milionů dolarů z Ameriky. Celosvětově poté film přepočítává 80 milionů dolarů a tento víkend navíc také po měsíci končí exkluzivní nasazení filmu na streamovací službu HBO Max a diváci se tak v brzké době budou moc na film podívat už pouze v kině. Při rozpočtu 79 milionů dolarů to ale na odklepnutí sequelu nevypadá. A těší mě to, podruhé vidět tyhle ikonické postavy v takové formě totiž nechce vidět opravdu nikdo.

Na čtvrtém místě se poslední víkend zdrželo sci-fi Chaos Walking s 1, 4 milionem dolarů. To znamená propad o 27% oproti předchozímu víkendu a aktuálních 11 milionů dolarů z amerických kin. Celosvětových 20 milionů dolarů poté při rozpočtu 100 milionů dolarů znamená jasný průšvih, který Tomu Hollandovi a Daisy Ridley novou franšízu zaručeně neodstartuje. Adaptování dalších dvou dílů knižní trilogie ale po 2 letech odkládání nečekal snad nikdo.

Především ale stojí za zmínku to, že na 33 trzích tento týden odstartoval snímek Godzilla vs. Kong. A bylo to velké! Jen v Číně film prozatím vydělal 70, 3 milionů dolarů. Už teď je konfrontace Godzilly a Konga v Číně nejúspěšnějším blockbusterem od začátku pandemie (strčila do kapsy Tenet s 53 miliony dolarů) a dle odhadů půjde v Číně minimálně přes hranici 150 milionů dolarů. Otvírák v Číně porazil i předchozí dvě Godzilly z propojeného MonsterVerse (Godzilla v roce 2014 v Číně otevřela za 37 milionů dolarů, Godzilla II Král monster poté v roce 2019 za 66 milionů dolarů) a jen těsně neporazil Kong: Ostrov lebek (v roce 2017 se v Číně otevíralo za 71 milionů dolarů). Celosvětový otvírák z 33 trhů je poté vystaven na 122 milionů dolarů, při rozpočtu mezi 160-200 miliony dolarů bude ale trvat, než se film dostane do černých čísel. A je záhada, jestli se do nich vůbec dostane.

Godzilla vs. Kong již ve středu dorazí do amerických kin (a souběžně na HBO Max) a uvidíme, jak moc se filmu povede i v dalších týdnech a zda tedy přeci jen má MonsterVerse ještě nějakou budoucnost.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.