VÍKENDOVÉ TRŽBY 21 – 23. 5. 2021: Výjimečně se nejdříve na začátek podíváme do Číny. Rychle a zběsile 9 sice totiž do ame…

VÍKENDOVÉ TRŽBY 21 – 23. 5. 2021:

Výjimečně se nejdříve na začátek podíváme do Číny. Rychle a zběsile 9 sice totiž do amerických kin dorazí až 25. 6. 2021, do prvních pár zemí ovšem film dorazil už tento víkend. Konkrétně tedy film dorazil na prvních 8 trhů, především konkrétně do Ruska a Číny. Už za pátek devátý díl Rychle a zběsile celosvětově přepočítával 69, 8 milionů dolarů, přičemž 59, 1 milionů dolarů bylo z kin čínských. V krasojízdě se pokračovalo i v sobotu, kdy devátý díl Rychle a zběsile přepočítával celosvětově už 127 milionů dolarů. Dneškem počínaje se poté Rychle a zběsile 9 může celosvětově radovat ze 162, 4 milionů dolarů, přičemž 135, 6 milionů dolarů je čistě z čínských kin. Devátý díl Rychle a zběsile sice tvůrce vyšel na více než 200 milionů dolarů, devátý díl už ovšem teď může počítat s útokem na nějakých 300 – 400 milionů dolarů z Číny, nějakých 200 milionů dolarů z Ameriky a dalších mnoha milionů ze zbytku světa. Bude to ve finále stačit na další miliardu pro tuhle sérii, která již globálně vydělala přes 6 miliard dolarů? V rámci pandemie to nadále bude tak trochu těžké, přesto bych si ovšem na překonání miliardy těsně vsadil. Reálné šance ovšem projeví až následující týdny. Jisté ovšem je, že na následující dva (a prý poslední) díly série určitě dojde. Oněch 162 milionů dolarů jinak znamená též nejlepší globální otvírák od začátku pandemie a dokazuje se, že do kina se bude nadále chodit.

A teď tedy k té Americe. Na prvním místě beze změny zůstala Spirála strachu: Saw pokračuje s 4, 5 miliony dolarů. To znamená propad o 48% oproti předchozímu víkendu a 15, 8 milionů dolarů z Ameriky celkově. Celosvětově poté devátý díl série Saw přepočítává 22, 5 milionů dolarů při rozpočtu 20 milionů dolarů. Což je zcela určitě zklamání! Na zlaté časy série se Spirála strachu vůbec nechytá a bude zajímavé sledovat, zda to nějak změní plány ohledně chystaného desátého dílu. V jisté formě se Saw zcela určitě vrátí (Lionsgate už chystá seriál), těžko ovšem říct, zda jsou tržby Spirály strachu náznakem toho, že se série v následujících letech jen tak nezbavíme. Každopádně díky Spirále strachu už série hlásí dohromady přes 1 miliardu dolarů.

Na druhém místě poté skončil Rozhněvaný muž s 2, 9 miliony dolarů. Novinka režiséra Guye Ritchieho s Jasonem Stathamem v hlavní roli tak díky propadu o 21% aktuálně přepočítává 18, 8 milionů dolarů z Ameriky a 71 milionů dolarů celosvětově. Rozpočet přitom nadále znám není, dá se ovšem počítat s tím, že tvůrci tuhle předělávku francouzského akčňáku Krvavý prachy zvládli natočit relativně levně (osobně tipuji zhruba 30 milionů dolarů) a tudíž se tvůrci do černých čísel dostanou. Pod 100 milionů dolarů celosvětově totiž film nejspíše nepůjde a pak jen záleží, zda přeci jen někoho napadne myšlenka na pokračování.

Na třetím místě skončilo Kdo mi jde po krku s 1 milionem a 632 tisíci dolary. Po premiérovém víkendu tak novinka Taylora Sheridana padá o 35% a přepočítává 5, 5 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 13 milionů dolarů. I v tomhle ohledu jde určitě o zklamání a to i především díky tomu, že se hlavní role zhostila Angelina Jolie. Na druhou stranu je ovšem zároveň aktuálně možné film zhlédnout na HBO Max a dost možná tak tomuhle menšímu filmu lidi dají šanci spíše doma. Kdo mi jde po krku je sice film, který by na plátně mohl fungovat skvěle, nikdy ovšem nebyl vyloženým lákadlem a to i především proto, že studio Warner Bros. velice očividně podcenilo kampaň. Na druhou stranu se ovšem dá argumentovat nad tím, zda šlo v případě tohohle filmu nějakou velkolepější kampaň vůbec postavit.

Na čtvrtém místě skončila disneyovka Raya a drak s 1 milionem a 662 tisíci dolary. S propadem o 2% oproti předchozímu víkendu tak tato disneyovka přepočítává 48, 3 milionů dolarů z Ameriky a 110 milionů dolarů celosvětově. Nicméně rozpočet téhle disneyovky překonal částku 100 milionů dolarů, v kinech o hit nejde, hitem film není ani na streamovací službě Disney+ a ani merch se bůhvíjak neprodává. Těžko říct, jak moc by se filmu dařilo bez pandemie COVID-19.

Na pátém místě skončil Godzilla vs. Kong s 1 milionem a 435 tisíci dolary. Po propadu o 6% oproti předchozímu víkendu tak film z Ameriky přepočítává už 96, 9 milionů dolarů (dost možná těsně na tu stovku jen z Ameriky dosáhne), celosvětově poté 432 milionů dolarů. Studio Warner Bros. je dávno spokojeno, což dokazují i plány na další film z MonsterVerse. Zda to ovšem skutečně bude Son of Kong ukáže až čas.

Příští týden do amerických kin dorazí Cruella s Emmou Stone v hlavní roli a Tiché místo: Část II.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.