VÍKENDOVÉ TRŽBY 2 – 4. 7. 2021: Tenhle víkend se může radovat studio Universal. To by možná bylo rádo za ještě mnohem vyš…

VÍKENDOVÉ TRŽBY 2 – 4. 7. 2021:

Tenhle víkend se může radovat studio Universal. To by možná bylo rádo za ještě mnohem vyšší čísla, přesto na prvních třech místech za uplynulý víkend jsou právě snímky tohoto studia.

Na prvním místě Rychle a zběsile 9 s 24 miliony dolarů. Celkově devátá jízda Dominica Toretta a jeho přátel/rodiny přepočítává 117 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 491, 5 milionů dolarů. To vše při nákladech mezi 200-225 miliony dolarů. Podruhé za sebou je jedničkou víkendu deváté Rychle a zběsile a to i přes propad o 66% oproti otevíracímu víkendu. Film tak ve finále bude rád za 150 milionů dolarů z Ameriky a velmi pravděpodobně nepřekoná ani hranici 600 milionů dolarů celosvětově. To znamená, že oproti předchozímu osmému dílu (1 miliarda a 236 milionů dolarů) klesnou celkové zisky o více než polovinu. Může za to poté opravdu COVID-19 nebo prostě jen fakt, že mají lidé dost? Odpověď na tuto otázku nám za pár let přinesou devátý a desátý díl, protože rozhodně zklamavší tržby devátého filmu jejich realizaci neohrozí. Především i kvůli tomu, že jde pořád o jeden z největších úspěchů od počátku pandemie.

Na druhém místě Mimi šéf: Rodinný podnik s 17, 3 miliony dolarů. Jednička Mimi šéfa otevřela v roce 2017 za 50, 2 milionů dolarů. Celkově to tehdy dotáhla na 175 milionů dolarů z Ameriky a 527, 9 milionů dolarů celosvětově. Což je přesně ta částka, které dvojka zcela určitě nedosáhne a bude dokonce nejspíše ráda za polovinu (tedy zhruba 250-260 milionů dolarů). Druhý Mimi šéf, který vyšel na 82 milionů dolarů (jednička přitom tehdy stála 125 milionů dolarů) tak nejspíše zabije jakékoliv potencionální plány na třetí film. Pokud se tedy nestane zázrak a nepůjde o slušnou trvalku. A nebo pokud se film zázračně nechytí na zahraničních trzích. Aktuálních celosvětových 18, 8 milionů dolarů (tedy pouze 1, 5 milion z těch pár zahraničních trhů) zatím nic nenapovídá a budeme si tak muset počkat na další trhy.

Na třetím místě Očista navždy s 12, 7 miliony dolarů. Svého konce se ovšem nejspíše nemusí bát Očista. Otvírák pátého filmu je sice nejslabší z celé série, pátý film přesto měl tvůrce vyjít pouze na 18 milionů dolarů. Celosvětově přitom snímek přepočítává 16, 3 milionů dolarů a jen čas napoví, zda může pomýšlet na překonání celosvětových 100 milionů dolarů. To se zatím povedlo všem dílům série kromě toho prvního (ten se musel spokojit s celosvětovými 89 miliony dolarů). Jisté ovšem je, že konec této série (která se kromě pěti filmů dočkala i seriálu se dvěma sériemi) zatím nehrozí. Očista navždy sice původně měla být závěrem série, tvůrce série James DeMonaco ovšem dávno prohlásil, že si vše rozmyslel a plány na šestý film již existují. A díky skromnému rozpočtu bude moci nejspíš Očista v klidu nadále probíhat.

Na čtvrtém místě Tiché místo: Část II se 4, 2 miliony dolarů. Své budoucnosti se naopak nemusí bát série Tiché místo. Druhý film totiž aktuálně přepočítává 144, 4 milionů dolarů z Ameriky, celosvětově poté 268, 3 milionů dolarů. Tržby prvního filmu (350, 3 milionů dolarů) nakonec nepadnou, přesto může být studio Paramount být v rámci pandemických podmínek rádo. Dokazuje to fakt, že bychom se kromě třetího filmu měli za 2 roky též dočkat spin-offu v režii Jeffa Nicholse. Tiché místo tak bude nadále hlučné.

Na pátém místě Zabijákova žena a bodyguard se 3 miliony dolarů. Třetího filmu se naopak určitě nedočká série Zabiják a bodyguard. Po jedničce, která si v kinech došla pro 176, 6 miliony dolarů bude dvojka s aktuálními 45, 9 miliony dolarů ráda za 100 míčů. Rozpočet, který měl tvůrce vyjít na zhruba 70 milionů dolarů ovšem dokazuje, že jde prostě o průšvih a Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek už se spolu na plátně neobjeví. Minimálně ne v rámci téhle série.

Na šestém místě Cruella s 2, 5 miliony dolarů. To Cruella si může být pokračováním jistá. Kromě celosvětových 204 milionů dolarů z kin především i díky úspěchu na Disney+. Druhou Cruellu tu každopádně máme do 2-3 let a teprve dvojka ukáže finanční potenciál Cruelly. Tou dobou už snad totiž vše bude v pořádku a Cruella se podruhé bude moci na hybridní nasazení vykašlat.

Na sedmém místě Králíček Petr bere do zaječích s 3, 2 miliony dolarů. Pokračování naopak nemá dvojka Králíčka Petra. Ta s aktuálními 126 miliony dolarů z celosvětových kin při rozpočtu 45 milionů dolarů hrubě zaostává za prvním filmem (351, 3 milionů dolarů z celosvětových kin) a bude nejspíše ráda za překonání 175-200 milionů dolarů. Na oficiální rušení trojky si ovšem zatím musíme počkat.

Na osmém místě V zajetí démonů: Na Ďáblův příkaz s 1, 5 milionem dolarů. Vesele naopak nadále pojede svět V zajetí démonů. Třetí V zajetí démonů totiž celosvětově přepočítává 173,6 milionů dolarů a to je při rozpočtu 39 milionů dolarů naprosto v pořádku. Třetí V zajetí démonů sice v kinech na rozdíl od svých předchůdců v kinech nepřekoná 300 milionů dolarů, přesto bude dost důvodů k radosti. A čtvrtému filmu a další várce spin-offů.

Na devátém místě Život v Heights s 1, 2 milionem dolarů. Warner Bros. spíše mrzí neúspěch muzikálu Život v Heights. Muzikál za 55 milionů dolarů měl být událostí léta a neskutečnou trvalkou, aktuálně nicméně přepočítává 26 milionů dolarů z Ameriky a dalších 8 milionů dolarů ze zbytku světa, celosvětově tedy 35, 5 milionů dolarů. Dvakrát velmi zájem navíc o tenhle jinak na Broadwayi úspěšný muzikál není ani na streamovací službě HBO Max a jde o celkem nečekané překvapení. Jon M. Chu si tak na další velký megahit musí počkat (hraný Lilo a Stitch) a Lil-Manuel Miranda teď nejspíš nadšením nezpívá.

Na desátém místě Zola s 1, 2 milionem dolarů. Do TOP 10 se těsně procpal nový film studia A24, který je inspirovaný příběhem striptérky Aziah „Zoly“ King, a do kin šel ve středu. Od té doby v Americe celkem vydělal 2 miliony dolarů, tvůrce poté film vyšel na 5 milionů dolarů. Slušný výsledek, jen z toho nekouká kdovíjaká trvalka. I kvůli přítomnosti Riley Keough ovšem bude nejspíš nový film A24 stát za pozornost.

Příští týden do kin dorazí Black Widow. Podaří se jí vydolovat z Ameriky otvírák větší než 100 milionů dolarů nebo bude souběžné uvedení na Disney+ pro tento milník hřebíkem do rakve?

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.