Víkendové tržby 19- 21. 2. 2021: V Číně nadále řádí Detective Chinatown 3. A to tak, že nyní již přepočítává 623, 4 mil…

Víkendové tržby 19- 21. 2. 2021:

V Číně nadále řádí Detective Chinatown 3. A to tak, že nyní již přepočítává 623, 4 milionů dolarů. Závěr trilogie, který vyšel na 117 milionů dolarů tak dost možná bude skutečně bojovat se snímkem Wolf Warrior 2 (870 milionů dolarů) o pozici nejvýdělečnějšího čínského filmu všech dob, záleží ovšem samozřejmě na výši propadů. Něco mi ovšem říká, že bude Detective Chinatown 3 nadále stálící a ve finiši jen těsně nebudeme vyhlašovat první čínský film, který si v kinech dojde pro miliardu. Už ten otvírák v Číně za 398 milionů dolarů byl něco neskutečného, na film se ale chodit nadále nepřestalo a je to prostě síla.

Se vším tím koukáním na Detective Chinatown 3 jsem ovšem zapomněl zaregistrovat snímek Hi, Mom. Ten též dorazil do čínských kin na nový čínský rok a během prvního víkendu vydělal 195 milionů dolarů. Jenomže nyní již snímek hlásí celkově 623, 9 milionů dolarů. To znamená, že se tyhle dva čínské velké hity aktuálně předhánějí a jen další týdny napoví, kdo přesně zvítězí a případně překoná i toho Wolf Warriora 2. Něco mi přitom říká, že za takovým úspěchem musíme hledat i fakt, že oslavy nového čínského roku byli minulý rok do velké míry omezené, protože už tou dobou v Číně řádil COVID. Jenomže právě Čína se s patáliemi ohledně COVIDU už celkem vypořádala a proto nyní již dva snímky z Číny překonali hranici půl miliardy dolarů a pokud definitivně celosvětově nedojde ke spáse, dost možná budou tyhle snímky v TOP 10 nejvýdělečnějších filmů roku. Vše záleží na tom, jak se pořádně probere především americký trh, úplně ideálně to ale zatím pořád nevypadá.

V Americe je to nadále spíše bídné- Jedničkou víkendu se opět stali Croodsovi 2: Nový věk, kterým na zlaté místo stačila částka ve výši 1 milionu a 700 tisíc. Celosvětově tak může pravěká rodinka celosvětově přepočítávat 154 milionů dolarů, přičemž rozpočet 60 milionů dolarů není úplná katastrofa. Croodsovi 1 ovšem v roce 2013 vydělali 587 milionů dolarů a tvůrci chtěli zcela určitě výsledky, které se prvnímu filmu alespoň vyrovnají. A i přesto, že spousta lidí bude přihlížet k aktuální globální situaci, s odklepnutím Croodsových 3 bych rozhodně nepočítal.

Na druhém místě se v Americe nachází kriminálka Střípky, které na stříbrnou pozici stačila částka ve výši 1 milionu a 200 tisíc dolarů. Kriminálka s Denzelem Washingtonem, Rami Malekem a Jaredem Letem v hlavních rolích vyšla na 30 milionů dolarů, celosvětově poté přepočítává 19, 7 milionů dolarů. Warneři pochopitelně letos sází na to, že jejich filmy jdou souběžně kromě kin též na HBO Max, něco mi ovšem říká, že sebevětší úspěch na této streamovací službě jejich ztráty úplně nezalepí.

Platí to zcela určitě i o Judas and the Black Messiah, který tento víkend skončil na bronzovém místě, přičemž mu stačila částka ve výši 905 tisíc dolarů. Drama pojednávající o Fredu Hamptonovi, jednom z vrchních představitelů Hnutí černých panterů přitom vyšlo na 26 milionů dolarů a z Ameriky aktuálně film přepočítává pouze 3, 3 milionů dolarů. Ano, film sice touhle dobou též řádí na HBO Max, je ale nutné si uvědomit, že tohle mohla být trvalka díky svému tématu a faktu, že na tyto snímky pojednávající o důležitých afroameričanech se většinou chodí v Americe ve velkém. Doba si ovšem žádá své a tak bude tento snímek rád, když si aspoň dojde pro nějakého toho Oscara. Minimálně Daniel Kaluuya má velkou pravděpodobnost, že za svůj herecký výkon toho Oscara získá.

Příští týden Apple TV+ do pár kin nasadí drama Cherry s Tomem Hollandem v hlavní roli, které bude pro režiséry Joea a Anthony Russovi po dlouhé době prvním snímkem, který nevzniká pod záštitou Marvel Studios. Do kin se též podívá drama The Father s Anthony Hopkinsem a Olivii Colman v hlavních rolích. Především ovšem Warner Bros. do kin (a na HBO Max) nasadí snímek Tom a Jerry, kde si Tom a Jerry budou opět vyřizovat účty, přičemž dojde ke kombinaci klasické animace a hraného filmu a budou u toho pod dozorem Tima Storyho i Chloë Grace Moretz nebo Michael Peña. A půjde o první americký film, který po Čínském novém roce dorazí do čínských kin. Tady už se ty prachy pravděpodobně vydělají snáz…..

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.