Víkendové tržby 13-15. 11. 2020 V USA se jedničkou víkendu stal horor Slečna bestie. Nový horor studia Blumhouse režíro…

Víkendové tržby 13-15. 11. 2020

V USA se jedničkou víkendu stal horor Slečna bestie. Nový horor studia Blumhouse režíroval Christopher Landon, režisér obou částí Všechno nejhorší a dle všeho zůstal u odlehčených slasherů, kde se tentokráte hlavními hrdiny komediálního slasheru stali Vince Vaughn jako sériový vrah a Kathryn Newton jako středoškolská spolužačka, kteří si navzájem prohodí těla a sériový vrah tak začíná opět vraždit v těle oné dívky. Dle prvních recenzí je film mnohem zábavnější než oba díly Všechno nejhorší, bohužel má ale nešťastné načasování v tom, že jsou nadále kina v polomrtvém stavu. Přesto se tomuhle filmu podařilo za úvodní víkend vydělat 3, 7 milionů dolarů. Celosvětově jsme poté dohromady na 5, 6 milionech dolarů což je při rozpočtu 6 milionů dolarů víceméně pořád fajn. Blumhouseovky jsou vždycky zvyklé na to, že stojí málo a následně vydělají strašně hodně, tady se ale pořád musí počítat s tím, že film byl vydán v aktuální době. Universal nicméně film už 30. 11. 2020 nasadí na streamovací službu za příplatek a pak se uvidí jestli to dohromady Jasona Bluma přesvědčí, aby dal pokračování Slečny bestie zelenou. Už mimochodem došlo na náznaky, že by se oba světy režiséra Christophera Landona mohli jednou protnout, skutečně se ale bude soudit podle toho jak se bude nadále dařit (v amerických kinech bude film nejspíše rád za nějakých 15 milionů dolarů a zhruba 30 milionů dolarů celosvětově). K otevření kin u nás 3. 12. 2020 jinak velmi pravděpodobně nedojde, právě tohle datum bychom se ale dle plánů distributora měli téhle údajné slasherové pecky dočkat i v českých a slovenských kinech. A nebo si budeme prostě muset počkat (jestli vůbec) do roku 2021.

Vítěz minulého víkendu Let It Go ve svém druhém týdnu klesl o 55% a přihodil tak co se týče amerických zisků další milion a 800 tisíc. V Americe jsme tak už na téměř 7 milionech dolarů, fakta o rozpočtu ale nadále nejsou známá a tudíž je těžké odhadnout jak moc ve Focus Features jsou ve finančním průšvihu nebo ne.

Tenet celosvětově hlásí 353, 5 milionů dolarů a pořád počítá s tím, že se v době otevření kin v New Yorku a Los Angeles film podívá i sem, i přesto, že velmi pravděpodobně dříve film vyjde na DVD a Blu-Ray již 16. 12. 2020. Optimisticky ale věřím, že to nakonec bude stačit alespoň na těch 375 milionů dolarů celosvětově.

Zajímavější/větší to opět je spíše v Asii: Japonský Demon Slayer: Infinity Train hlásí 242 milionů dolarů a jde o nejúspěšnější titul v
japonských IMAX kinech (z vrcholu sesadil Bohemian Rhapsody) s 14, 2 miliony dolarů. Končit se dost možná bude někde u 275 milionů dolarů.

Válečný čínský snímek The Sacrifice jinak hlásí 150 milionů dolarů celosvětově a jde už tak o 4. čínský snímek, který se prozatím dostal do TOP 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob. Do konce roku nás jinak ještě čeká výskyt čínských blockbusterů jako Shock Wave 2 nebo Yin-Yang Master 1 a je tak klidně možné, že na konci roku bude finanční TOP 10 roku z 3/4 tvořena zcela čínskou produkcí.

Příští týden zůstává ohledně novinek ať už amerických nebo asijských velmi suchý, už za 2 týdny nicméně do kin dorazí Croodsovi 2 a ty tak alespoň trochu ukáží, že se dost možná ještě alespoň jeden americký titul do finanční TOP 10 roku dostane. Ale stát se může cokoliv…………

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.