VÍKENDOVÉ TRŽBY 11 – 13. 6. 2021: Na prvním místě skončilo Tiché místo: Část II s 11, 7 miliony dolarů. Celosvětově poté druhý …

VÍKENDOVÉ TRŽBY 11 – 13. 6. 2021:

Na prvním místě skončilo Tiché místo: Část II s 11, 7 miliony dolarů. Celosvětově poté druhý díl Tichého místa aktuálně přepočítává 184, 8 milionů dolarů při rozpočtu 61 milionů dolarů. Paramount má určitě radost, že se potenciál téhle hororové série nevyčerpal a moc dobře věděl, proč film rok odkládat. Jde o první blockbuster, který jen v Americe od počátku pandemie vydělal 100 milionů dolarů (aktuálně 108 milionů dolarů) a už teď je kromě spin-offu (březen 2023) v plánu klasická trojka, což potvrdila samotná představitelka hlavní role Emily Blunt a potvrdila, že má její milý a režisér a scénárista obou filmů plány na třetí díl. Uvidíme, kdy přesně se ho dočkáme, jisté ovšem je, že Paramount nemusí výsledků dvojky litovat. A čekání na lepší časy se určitě vyplatilo.

Na druhém místě skončil muzikál Život v Heights, který za úvodní víkend přepočítává z amerických kin 11, 4 milionů dolarů. Zbytek světa přitom přikazuje 200 tisíc navíc a posouvá celosvětové zisky na 11, 6 milionů dolarů. Muzikál za 55 milionů dolarů, který je adaptací úspěšného muzikálu z Broadwaye tak trochu zaostal za očekáváními (tipoval se mu otvírák mezi 17-25 miliony dolarů), tenhle muzikál má ovšem šanci stát se trvalkou, která bude útočit alespoň na 70 míčů z Ameriky. Film je navíc souběžně dostupný na streamovací službě HBO Max a i v tomhle případě může být problém v oblasti otvíráku, protože mohlo dát dost lidí příležitost streamu. Přesto se dá čekat, že půjde o trvalku, která by i díky pozitivní šeptandě mohla své zisky zvýšit.

Na třetím místě skončilo V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz s 11, 3 miliony dolarů. Celosvětově poté třetí díl V zajetí démonů 3 přepočítává 111, 8 milionů dolarů a to při rozpočtu 39 milionů dolarů. I v tomhle případě může být studio Warner Bros. rádo. Na rozdíl od předchozích dvou dílů se dost pravděpodobně nepůjde celosvětově přes 300 milionů dolarů, přesto bude díky nízkému rozpočtu důvod k radosti a určitě důvod k vzniku dalších filmů z Conjuring univerza. Kdo se kromě potvrzené Sestry 2, naznačené Annabelle 4 a pravděpodobného V zajetí démonů 4 dočká? Jen budoucnost napoví, konec téhle série ovšem zatím určitě nehrozí.

Až na čtvrtém místě poté skončil Králíček Petr bere do zaječích s 10 miliony dolarů. Za několik týdnů na mezinárodních trzích si mezitím stihla druhá jízda králíčka Petra dojít pro 68, 3 milionů dolarů celosvětově. Druhá jízda přitom tvůrce vyšla na 45 milionů dolarů. Jednička Králíčka Petra v kinech nakonec utržila 351 milionů dolarů a nejspíš nehrozí, že se dvojka číslům jedničky přiblíží. Přesto bude nejspíš díky rozpočtu důvod k radosti a to i kdyby dvojka Králíčka Petra vydělala pouze čtvrt miliardy. Režisér a scénárista Will Gluck už nicméně dle svých slov píše scénář ke trojce. Studio Sony tak nejspíš v Petra důvěru má.

Na pátém místě poté skončila Cruella s 6, 8 miliony dolarů. Celosvětově poté origin téhle ikonické Disney záporáčky přepočítává 129, 3 milionů dolarů. Rozpočet téhle disneyovky sice vyšel zhruba na 100-200 milionů dolarů, Disney ovšem u tak již odklepl pokračování. Dává to smysl především i díky tomu, že se filmu kromě kin filmu daří i na streamovací službě Disney+ a ani poplatek ve výši 30 dolarů moc zájemce neodradilm Cruellu v podání Emmy Stone tak zřejmě čeká bohatá budoucnost.

Rychle a zběsile 9 mezitím celosvětově přepočítává už 268, 9 milionů dolarů. I díky “ drzosti „Johny Ceny označit Tchaj-wan za samostatnou zemi i kvůli přítomnosti indické mutace COVID-19 v Číně a uzavírání kin se Rychle a zběsile 9 nevede zas tak ideálně. Oproti předchozím dvoum dílům si může Rychle a zběsile 9 nechat zdát o 400 milionech dolarů jenom z Číny a pravděpodobné i té světové miliardě. Moudřejší ovšem budeme až za pár týdnů.

Příští týden do kin dorazí Zabijákova žena a bodyguard, kde se kromě Ryana Reynoldse, Samuela L. Jacksona a Salmy Hayek objeví také Antonio Banderas nebo Morgan Freeman.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.