Ve studiu Warner Bros. se rozhodli, že sólová Batgirl půjde do trezoru a nedorazí ani do kin a ani na HBO Max.

Ve studiu Warner Bros. se rozhodli, že sólová Batgirl půjde do trezoru a nedorazí ani do kin a ani na HBO Max.

Prvotní ohlasy byli tak tragické, že se studio rozhodlo film totálně odříznout z budoucích plánů a film za 90 milionů dolarů nikdy nepatří světlo světa.

Studio prý nemá v budoucnu plánu pracovat ani s představitelkou Barbary Gordon/Batgirl Leslie Grace, ani s režiséry Adil El Arbim a Billahem Fallahem (Mizerové navždy).


Batgirl je dosud neuvedený americký superhrdinský film podle postavy Barbara Gordon / Batgirl z DC Comics. Produkoval ho Burr! Productions a DC Films pro streamovací službu HBO Max a měl být součástí rozšířeného vesmíru DC (DCEU). Film režírovali Adil El Arbi a Bilall Fallah podle scénáře Christiny Hodsonové a v hlavní roli Batgirl se představila Leslie Graceová spolu s J. K. Simmonsem, Jacobem Scipiem, Brendanem Fraserem a Michaelem Keatonem.

Vývoj celovečerního filmu o Batgirl začal Joss Whedon v březnu 2017, ale o rok později projekt opustil. Hodson byl najat k napsání nového scénáře v dubnu 2018, k režii byli najati El Arbi a Fallah v květnu 2021, kdy byl film potvrzen jako původní film HBO Max. Grace byla obsazena v červenci téhož roku a natáčení probíhalo ve skotském Glasgow od listopadu 2021 do března 2022. V srpnu 2022 DC Films a mateřská společnost HBO Max, Warner Bros. Discovery, oznámily, že ačkoli je film blízko dokončení, neplánují jej již uvést na HBO Max ani v kinech kvůli úsporným opatřením studia a přeorientování se na kinematografické celovečerní filmy DC.

Obsazení

-Leslie Grace jako Barbara Gordon / Batgirl:

Mstitelka v Gotham City a dcera policejního komisaře Jamese Gordona. Grace řekla, že „[n]a začátku příběhu není v jejím myšlení mnoho nuancí“ a že „[kolísá] mezi nuancemi života a dobra a zla a černé a bílé a že je toho tolik mezi nimi“, ale že postava v průběhu příběhu „objeví mnoho částí sebe sama“, které ji přimějí změnit svůj pohled na svět.

-J. K. Simmons jako James Gordon:

Komisař policejního oddělení Gotham City, Barbařin otec a blízký Batmanův spojenec. Simmons uvedl, že film prozkoumá postavu i mimo jeho práci komisaře a ukáže „mnohem více domácí aspekt Jima Gordona“ prostřednictvím jeho vztahu s Barbarou.

-Jacob Scipio jako Anthony Bressi:

Mafiánský boss v Gotham City.

-Brendan Fraser jako Ted Carson / Firefly:

Zneuznaný veterán, ze kterého se stal sociopatický pyroman. Fraser uvedl, že Carson má originální příběh a není adaptován z předchozí verze postavy.

-Michael Keaton jako Bruce Wayne / Batman:

Bohatá společenská smetánka z alternativního vesmíru Gotham City, která si přivydělává jako mstitel bojující se zločinem.

-Ivory Aquino jako Alysia Yeoh:

Barmanka a Barbařina nejlepší přítelkyně.

Dále byli do blíže nespecifikovaných rolí obsazeni Rebecca Front, Corey Johnson a Ethan Kai, přičemž Kai byl označován za „hlavní“ postavu.

Produkce

Vývoj

V květnu 2016 měla postava Barbara Gordon / Batgirl z DC Comics potenciál objevit se v ženské superhrdinské týmovce s Margot Robbie v roli Harley Quinn, z níž se stal film Birds of Prey (2020). Batgirl nakonec nebyla do filmu zařazena kvůli vývoji sólového filmu s touto postavou. Joss Whedon byl najat v březnu 2017, aby napsal scénář, režíroval a produkoval sólový film, na který dohlíželi prezident Warner Bros Pictures Toby Emmerich a předsedové DC Films Jon Berg a Geoff Johns. Whedon měl film začít natáčet v roce 2018, ale v únoru 2018 projekt opustil poté, co pro něj nedokázal vymyslet příběh. Na Whedona jako mužského režiséra filmu zaměřeného na ženské téma byla také kladena dodatečná kontrola, přičemž společnost Warner Bros. a nový prezident DC Films Walter Hamada v té době plánovali nahradit Whedona ženskou režisérkou.

Scénáristka filmu Ptáci v trní Christina Hodson byla najata k napsání nového scénáře k Batgirl v dubnu 2018 a očekávalo se, že začne film psát po dokončení své práce na dalším filmu z rozšířeného vesmíru DC (DCEU), Flashovi (2023). V prosinci 2020 byla Batgirl uvedena jako film, který by mohl být potenciálně uveden výhradně na streamovací službě HBO Max, nikoli v kinech, jako součást Hamadova nového plánu pro DCEU, a v dubnu 2021 byla zařazena na seznam filmů DC, které měly být uvedeny v roce 2022 nebo 2023. Adil El Arbi a Bilall Fallah, kteří byli dlouholetými fanoušky této postavy, byli najati k režii filmu o měsíc později, kdy bylo potvrzeno, že je plánován jako původní film HBO Max. Kristin Burr v té době film produkovala a uvedla, že režiséři přinášejí nadšenou energii, díky níž bude film „zábavnou jízdou“ a ukáže jinou stránku Gotham City než předchozí projekty DC.

V dubnu 2022, po fúzi WarnerMedia s Discovery a poklesu cen akcií Netflixu způsobeném snížením počtu předplatitelů, vedení společnosti Warner Bros. údajně zvažovali přechod filmu ze streamované verze s rozpočtem kolem 70 milionů dolarů na uvedení v kinech s navýšeným rozpočtem na postprodukci a větší marketingovou podporu.

Kasting

Vedení DC začalo v týdnu od 19. července 2021 testovat herečky pro roli Batgirl, přičemž mezi nimi údajně byly Isabela Merced, Zoey Deutch, Leslie Grace a Haley Lu Richardson; Richardson a Grace byly považovány za hlavní uchazečky. Richardsonová prošla několika fázemi konkurzu, ale 21. července byla do role obsazena Graceová. Do 29. července se jednalo o J. K. Simmonsovi, který si měl zopakovat roli otce Batgirl, komisaře Gordona, z filmu Liga spravedlnosti (2017) a jeho režisérského sestřihu z roku 2021. V říjnu bylo potvrzeno, že si Simmons svou roli ve filmu zopakuje.

V říjnu se k obsazení přidali také Jacob Scipio a Brendan Fraser, druhý jmenovaný jako padouch Firefly. Fraser dříve ztvárnil Cliffa Steela / Robotmana v televizním seriálu DC Comics Doom Patrol. Ačkoli se původně uvádělo, že Fraser ztvární iteraci Garfielda Lynnse, později v červenci 2022 upřesnil, že hraje iteraci Teda Carsona s originálním příběhem, který není adaptován z existujících materiálů. Role záporáka byla původně nabídnuta Sylvesteru Stallonemu, který namluvil King Sharka ve filmu DCEU Sebevražedný oddíl (2021), ale „věci prostě nevyšly“. Scipio ve filmu ztvární mafiánského bosse Anthonyho Bressiho.

El Arbi a Fallah uvedli, že se ve filmu objeví Batman, ale odmítli potvrdit, zda si Ben Affleck zopakuje svou roli z předchozích projektů DCEU. V prosinci bylo odhaleno, že se ve filmu Batgirl objeví Michael Keaton, který si zopakuje svou roli Batmana z filmů Batman (1989) a Batman se vrací (1992). Očekávalo se, že Keaton si poprvé zopakuje roli pro DCEU ve filmu The Flash, než byl tento film odložen na rok 2023. K obsazení se připojili také Rebecca Frontová, Corey Johnson, Ethan Kai a Ivory Aquino, přičemž Aquino si zahraje Alysiu Yeoh, první hlavní transgenderovou postavu ve filmu DC.

Natáčení

První natáčení začalo v Glasgow, dublujícím Gotham City, 30. listopadu 2021 pod pracovním názvem Cherry Hill. Jako kameraman působí John Mathieson. El Arbi a Fallah přijeli do Glasgow 24. srpna, aby se připravili na natáčení, a spolu s produkčním Christopherem Glassem si prohlédli lokace. Glasgow bylo již dříve použito pro ztvárnění Gotham City ve filmu The Flash a také ve filmu The Batman (2022), který není součástí DCEU. Natáčení oficiálně skončilo 31. března 2022.

Hudba

Natalie Holt v září 2021 oznámila, že složí hudbu.

Marketing

El Arbi, Fallah, Hodson a Grace propagovali film na virtuální akci DC FanDome v říjnu 2021, kde hovořili o přípravách na natáčení a odhalili koncept artů. Grace v lednu 2022 odhalila první pohled na sebe v kostýmu Batgirl.

Zrušené vydání

V srpnu 2022 společnost Warner Bros. Discovery (WBD) oznámila, že již neplánuje film vydat na HBO Max ani v kinech, přestože byl plánován v roce 2022 na HBO Max, čímž se film stal „fakticky mrtvým“. Server TheWrap uvedl, že společnost měla pocit, že film „prostě nefunguje“ a je v rozporu s novým přáním a mandátem generálního ředitele Davida Zaslava dělat z filmů DC „velké kinematografické události“. Přesto společnost doufala, že bude pracovat na dalších projektech s El Arbim a Fallahem a Grace. Collider dodal, že diváci některých prvních zkušebních projekcí označili film za „velké zklamání a ve srovnání s jinými filmy vypadal lacině“, což mohlo být faktorem, který Warner Bros. Discovery; Variety popřel názor, že by kvalita filmu hrála roli při rozhodování, a spolu s The Hollywood Reporter a Deadline Hollywood potvrdil, že šlo o součást širších úsporných opatření studia vzhledem k navýšení rozpočtu z původních 70 na 90 milionů dolarů a snaze, aby filmy DC byly kinematografickými trháky. Následná zpráva Variety naznačila, že podle zdrojů z WBD společnost dospěla k závěru, že odepsání filmu kvůli daňové úlevě bude „finančně nejrozumnější“ způsob, jak získat zpět náklady na Batgirl, na rozdíl od přesunu filmu do kin s dalšími investicemi, prodeje jinému distributorovi nebo dokonce uvedení filmu v nezměněné podobě na HBO Max.


Zdroj: Anglická Wikipedie

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.