The One and Only Ivan

Příběh se zaměří na talentovanou gorilu jménem Ivan (s hlasem Sama Rockwella), který už odmalička prokazoval neuvěřitelný talent v kreslení. Už od útlého věku se o něj stará Mack (Bryan Cranston), jeho nejlepší kamarád. Spolu se slonicí Stellou (s hlasem Angeliny Jolie), psem Bobem (Danny DeVito) a dalšími zvířaty žijí v komunálním biotopu v příměstském nákupním středisku. Dokáže Ivan opustit svého nejlepšího přítele kvůli tomu, aby mohl žít spok…ojený život v přírodě?

The One and Only Ivan si zakládá na skutečném příběhu umělecky talentované gorily Ivana a zpracování jeho příběhu se ujmulo studio Disney, které toto zpracování původně plánované pro kina kvůli komplikacím s COVID-19 dalo exkluzivně na Disney+. A v případě The One and Only Ivan se dá říct, že pokud toto bude takový zlatý standard filmů exkluzivně určených pro tuto službu, tak s tím osobně nemám nejmenší problém.

Velmi doporučuji zjistit si více o životě skutečného Ivana, který v roce 2012 umřel ve věku 50 let a opravdu byl na poměry goril neskutečně umělecky nadaný. Tohoto příběhu se chopilo právě studio Disney a udělá z něho takovou klasickou disneyovku- Jsou tu mluvící vtipkující zvířata, kteří rozumí lidem a je to celá strašně milá a zábavná podívaná ideální pro celou rodinu. Zároveň se tu najde místo i pro temnější pasáže a především díky velmi dobrým vizuálním efektům zvířata na plátně působí velmi přirozeně i přesto, že vám velmi snadno dojde, že ve skutečnosti na natáčení rozhodně nepobíhala pravá gorila, slon nebo pes, kterého mluví Danny DeVito. Sam Rockwell, Angelina Jolie, Danny DeVito či Helen do svých dabingových rolí jinak dali hodně procítění a jde o úžasný příklad toho jak namlouvat digitální postavičky.

Zároveň ale platí, že pokud si něco zjistíte o skutečném příběhu skutečného Ivana tak vám dojde, že Disney v podstatě pochopitelně ty horší a depresivnější momenty Ivanova života (například fakt, že trpěl stockholmským syndromem) a i proto dost možná zamrzí, že se drsnější verze neujmul nikdo jiný než právě Disney.

The One and Only Ivan má zároveň i přes svou krátkou stopáž (90 minut) občasné problémy s tempem a především se v některých momentech vyloženě vleče. Je to škoda, zvláště proto, že Bryan Cranston je opět jednou super a jeho interakce s digitální gorilou stojí za to.

The One and Only Ivan je vizuálně velmi povedená rodinná disneyovka, která ale bohužel vystřihla důležité aspekty života skutečného Ivana a i přes svou krátkou délku se možná přece jen vleče. Přesto jde ale ve výsledku o nadprůměrný rodinný film za který se Disney+ rozhodně nemusí stydět. Přece jenom by to ale do budoucna chtělo nějakou výjimečnější a povedenější podívanou….

Trailer:

Verdikt: 3 z 5


Foto: Walt Disney Pictures

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.