Super Mario Bros. ve filmu překonalo miliardu jako 52. film v historii

Super Mario Bros. ve filmu
Super Mario Bros. ve filmu recenze
Zdroj: CinemArt CZ
Chris Pratt je možná jednou z nejkontroverznějších hereckých hvězd v Hollywoodu a je členem pochybné církve, lepšího agenta si zřejmě ovšem psát nemohl. Jeho kariéra sice v posledních letech není lemovaná čistě samými hity (remake Sedmi statečných i sci-fi Pasažéři s Jennifer Lawrence v podstatě vyhořely), díky rolím Star-Lorda ve Strážcích Galaxie/Marvel Cinematic Universe a Owena Gradyho v trilogii Jurský svět ovšem mohl ještě včera přepočítávat celkem 5 miliardových hitů. A nyní jich je 6: Kromě trilogie Jurský svět zatím posledních dvou dílů Avengers totiž nově hranici miliardy překročilo i Super Mario Bros. ve filmu.
Italský instalatér a v podstatě maskot Nintenda světem kráčí již od roku 1985, na filmovou adaptaci z roku 1993 se poté rozhodně nedá zapomenout, i když v krapet jiném smyslu, než by leckdo řekl. Propadák pořízen za 42 milionů dolarů v kinech utržil pouze 38,9 milionů dolarů a dodnes je označován za jednu z nejhorších videoherních adaptací. Bylo otázkou, kdo po neslavné adaptaci vkročí do zdánlivě prokletého jezírka, sázka Ninteda na kooperaci s animačním studiem Illumination se ve finále vyplatila o poznání více, především i proto, že za sebou Mario, Lugi i Donkey Kong fandom starý dohromady již 37 let. Animák za 100 milionů dolarů i proto může k dnešnímu dni přepočítávat miliardu, kterou zdolal za 3 týdny a půl a dá se snadno věřit tomu, že krasojízda nekončí a Super Mario Bros. ve filmu skutečně bude útočit na čísla Ledového království II, které v kinech utržilo celkem 1 miliardu a 437 milionů dolarů. Především v domovském Japonsku, kam Mario dorazil teprve nyní, bude Mario totiž také parádní hit.

 

 

Super Mario Bros. ve filmu recenze
Zdroj: CinemArt CZ
Jistotou tak je brzká realizace druhého filmu, kde se nejspíš objeví Yoshi i Wario, dost pravděpodobné poté dojde na spin-offy Donkey Konga nebo adaptaci Luigi’s Mansion. Ze Super Mario Bros. se tak může stát podobně silná dojná značka pro Illumination jako série Já, padouch, železo se navíc musí nevyhnutelně kout, dokud je žhavé. V nejbližších letech tak bude Maria a přátel nejspíš dost, Nintendo mezitím nejspíš bude usilovat i o adaptaci Zeldy nebo Metroidu.
Úspěch Super Mario Bros. ve filmu navíc naznačuje, že se dost možná skutečně nacházíme ve zlatém věku videoherních adaptací, který nedoprovází pouze globální úspěch seriálu Last of Us. Videoherních adaptací tak bude jistě vznikat více a více, kdy se dost možná prolomí i známé pravidlo o tom, že jsou videoherní adaptace nejspíš prokleté, právě úspěch Super Mario Bros. ve filmu ovšem více fandí podobným typům adaptací, které jsou pořád divácky vděčné, zvládnou do kin dostat dětské diváky i nostalgické hráče Maria. Jen v amerických kinech prozatím Super Mario Bros. přepočítává 490 milionů dolarů a půjde nejspíš daleko přes hranici 600 milionů dolarů, zbytek světa poté z aktuálních 532 milionů dolarů poroste nejspíš minimálně někam k 750 milionům dolarů a skutečně se tak globálně bude končit někde mezi 1,3-1,5 miliardou dolarů. A dost možná půjde o největší filmový komerční úspěch letošního roku.
Indiana Jones 5 trailer
Zdroj: lucasfilm.com

 

Po Avatarovi 1 a 2, Titanic, Star Wars 1, 7, Rogue One, 8 a 9, Spider-Manovi: Daleko od domova a Bez domova, hraném Lvím královi, Rychle a zběsile 7 a 8, Top Gun: Maverickovi, Ledovém království 1 a 2, Black Pantherovi, Harry Potterovi 1 a 8, hrané Krásce a zvířeti, Úžasňákových 2, Já, padouchovi 3, Mimoních, Captain Americovi 3, Aquamanovi, Pánovi prstenů 3, Hobitovi 1, Captain Marvel, Transformers 3 a 4, Skyfallu, Temném rytíři a Temném rytíři povstal, Jokerovi, Toy Story 3 a 4, Pirátech z Karibiku 2 a 4, Aladinovi Guye Ritchieho, Jurském parku, Hledá se Dory, Alence v říši divů Tima Burtona, Zootropolis: Městu zvířat, Avengers 1-4, trilogii Jurský svět a Super Mario Bros. ve filmu je vlastně těžké říct, kdo se přidá do miliardového klubu. U Strážců Galaxie: Volume 3 takové štěstí mít Chris Pratt nebude nejen díky očividnému úpadku zájmu o Marvel, Rychle a zběsile 10 bude dost možná ve finále rádo za černá čísla a hraná Malá mořská víla dojede nejen na kontroverzní casting Halle Bailey. Že by se poštěstilo Indianu Jonesovi a nástroji osudu? Jasno bude již koncem června.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.