Projekt Power – Tak co by jste dělali, mít superschopnosti?

Bývalý voják Art Reilly (Jamie Foxx), policajt Frank Shaver (Joseph Gordon-Levitt) a teenagerka Robin (Dominique Fishback) se náhodou potkávají v New Orleans, kde pátrají po původu nebezpečné drogy, díky které lidé nakrátko získávají superschopnosti.

Velkých blockbusterů v kině sice letos bylo a bude po čertech málo, díky streamovacím službám jako Amazon Prime či Netflix ale větší bijáky doráží alespoň nějaké. Projekt Power oficiálně vyšel na nějakých 85 milionů dolarů a už ze samotného obsazení či základní premisy šlo o zajímavě vypadající snímek. A i proto mírně potěší, že ve finále Projekt Power rozhodně není průšvihem.

Režijní duo Henry Joost a Ariel Schulman zodpovědní za třetí a čtvrté Paranomal Activity do rukou dostalo velmi solidní balík, dva parádní herce v hlavních rolích a především velmi zajímavý námět, který jde v dnešní době populárního superhrdinského žánru tak trochu jiným směrem a je to na něm jedna z nejpozitivnějších věcí i přesto, že samotný scénář rozhodně vůbec dokonalý není a z té zajímavé základní myšlenky možná nevymlátil tak moc jak se potencionálně dalo.

Jestli Projekt Power něčím trpí tak je to rozhodně někdy velmi bolestivým tempem a právě onoho slabšího scénáře, který ze zajímavého jiného pohledu na superhrdinský žánr nevymlátil tolik jak se dalo. Záporáci jsou nezajímaví a v součtu se vlastně vše vydává jasně vyměřeným směrem u kterého nějaké zásadní zvraty nebo bourání klišé budete hledat těžko. Mladý nezkušený scenárista Mattson Tomlin se tu v tomhle ohledu moc nepředvedl a dá se tak jen děkovat faktu, že k nejnovějšímu Batmanovi bude Tomlin psát scénář ještě společně s jeho režisérem Mattem Reevesem. Projekt Power ale na druhou stranu má sílu v několika aspektech, které zážitek ze sledování tahají nahoru.

Především si režijní duo pohlídalo naprosto zajímavé a překvapivě pěkné vizuální zpracování díky kterému se oproti takovému Old Guard dá vlastně na Projekt Power dívat. A i když nerad srovnávám tak v porovnání s Old Guard se musí u Projektu Power chválit rozhodně ještě akční scény. Jakmile dojde na akční scény tak jdou veškeré myšlenky vůči slabšímu scénáři ladem a dají se užít sami o sobě až tak moc, že je pravděpodobné, že si je později pustím několikrát na Youtube.

A především ten film má to boží duo Jamie Foxx a Joseph Gordon-Levitt, kteří jsou ve svých hlavních rolích naprosto parádní Gordon-Levitt tu po delší pauze má zase jednou výraznou roli, kterou ukazuje, že je jakožto herec velmi dobrý. I Jamie Foxx tu po dlouhé době dostává velmi vhodnou roli, která mu neskutečně sedne a i díky tomu byl tenhle casting nejenom výborná volba ale i velmi dobrá. Stejně tak se jinak musí celkem pochválit Dominique Fishback, která v podstatě třetí hlavní roli utáhla daleko více než bych čekal. O záporácích snad nemá ani cenu mluvit, minimálně co se týče hlavního tria ale šlo o parádní castingové trefy a i díky ním neříkám co se týče Projektu Power 2 ne.

Ten film rozhodně není dokonalý a má chyby ve zmíněném slabším scénáři, chvílemi bolestivém tempu a některých dramaturgických rozhodnutí, dokážu si zde ale sequel představit daleko více než u Old Guard nebo Brightu. Ten potenciál tam totiž je a vlastně by dost možná nevadilo kdyby se příště vrátilo i stejné režijní duo kdyby tu tentokrát byl silnější scénář. Projekt Power jinak sám o sobě funguje jako 60% akční jednohubka, která neurazí a má výrazné pozitivní prvky….. pořád jde ale spíše o nižší ligu oproti tradičním kinoblockbusterům a Netflix mám v tomhle ohledu ještě rozhodně co dohánět. Ale pořád jde v rámci Netflix původních filmů o celkem výrazný kousek…..

Trailer:

Verdikt: 3 z 5


Photo © Netflix

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.