Přátelé: Zase spolu

Hvězdy populárního sitcomu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer se po letech opět střetli na nostalgických místech. Tentokrát však bez scénáře…

Přátelé jsou dodneška fenomén. Legendární sitcom se vysílal v letech 1994-2004, dočkal se 236 epizod, proslavil (nejen) představitelé hlavních rolí a zapsal se do historie televizních seriálů. Dodneška je seriál nadále reprízován, dočkává se nových a nových fanoušků a dalo by se též říct, že málokterý sitcom následně dosáhl takového úspěchu. Streamovací služba HBO Max nyní bude obsahovat veškeré epizody seriálu Přátel a zároveň po odkladu způsobeném pandemii dorazil též speciál, kde se hlavní hvězdy 27 po startu a 17 let po skončení seriálu společně sešli a zavzpomínali na nejzásadnější projekt jejich kariéry. Jen by si měl divák před sledováním tohoto speciálního dílu něco uvědomit. Speciál Přátelé: Zase spolu je totiž stvořen pro hardcore fanoušky seriálu a není pro každého.

Je pochopitelně dojemné vidět tu ikonickou sestavu po tolika letech na známých lokacích, citovat či odkazovat k ikonickým okamžikům seriálu a též vidět, že si na tu na přátelé opravdu nikdo nehrál. Člověk, který na Přátelích vyrostl a je dodnes schopen sledovat několik dílů v kuse si tenhle speciál prostě nemůže nechat ujít a velmi pravděpodobně dojde k ukápnutí pár těch nostalgických slz. Jenomže pořád by se od tohoto speciálu nemělo čekat něco kdovíjak speciálního. A jeho 104 minut by možná bylo o poznání stravitelnější, kdyby se speciál Přátel poskládal z něčeho tak trochu jiného.

Trailer na speciál v podstatě prodává tohle dojemné setkání po letech v kostce. Což je tak trošku problém. Trailer na speciál Přátel je totiž příkladem traileru, který do velké míry úmyslně prodává ty nejzajímavější momenty, aby při finálním sledování divák pochopil, že vlastně nic navíc už nedostane. Přesto to ovšem funguje. Nostalgické vzpomínání, čtení scénářů, sezení na ikonických lokacích a především ty známé tváře, které sice zestárli, ovšem pořád to mají v sobě. Jenomže tenhle speciál z nějakého důvodu potřebuje Jamese Cordena! Corden nadále zůstává jedním z nejméně zajímavých moderátorů současnosti, kdy pokládá ty nejnudnější otázky, které by člověk chtěl téhle ikonické šestici dát. Tenhle speciál navíc z nějakého důvodu potřebuje módní přehlídku, kdy se sice vzpomíná na ikonické kostýmy ze všech 10 sérií, přesto ovšem při jejím sledování nastane pocit, že by tenhle speciál mohl dodat něco tak trochu jiného. Pochopitelně se ovšem dá poté snadno namítnout otázka, zda z tohohle speciálu vlastně šlo vymačkat ještě něco jiného.

Mnoho věcí tento speciál dělá dobře. Nebojí se na správných místech použit ikonické záběry z původního seriálu, daří se mu skutečně pracovat s emocemi a pořád je pochopitelně dobře, že něco takového mohlo vzniknout. Jenomže tenhle speciál mohl nabídnout o mnoho více historek z natáčení či zákulisí. Tenhle speciál jinak režíroval Ben Winston, který je zodpovědný za několik klipů skupiny One Direction. Což znamená, že má tenhle speciál slušnou řemeslnou stránku, přesto ovšem působí tak trochu bez života a nenápaditě.

Speciál je navíc plný cameo roliček. Dorazí nejen další herci z původního seriálu, ale i další hosté, kteří rádi připomenou, že jsou Přátelé opravdu fenomén. Dorazí tak nejen Tom Selleeck, Elliott Gould nebo Christina Pickles, ale také například Kit Harrington, David Beckham nebo Justin Bieber. Svět nejspíše nikdy nepotřeboval speciál Přátel, kde se objeví Justin Bieber, přesto jsou i tyhle návštěvy úkazem, že Přátelé ovlivnili mnoho lidí.

Přes všechny různé neduhy jsou Přátelé: Zase spolu dojemným speciálem, kdy padají dojemná přiznání, herci sami nemají daleko k slzám a výsledný dojem z toho, že divák nejspíše sleduje poslední návštěvu legendárního bytu nebo kavárny Central Perk má jednoduše ten správný dopad. Dalo se z toho vyždímat víc, přesto je ovšem Přátelé: Zase spolu uspokojivou záležitostí, která navíc po finiši nejspíše donutí k tomu si více než jednu z těch bravurních 236 epizod povedeného seriálu pustit znova…….

Trailer:

Verdikt: 4 z 5


Photo © HBO Max

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.