NOMINACE NA 26. ROČNÍK CRITICS CHOICE AWARDS: #Nejlepší film * *Brarstvo pěti* * *Ma Rainey- matka blues* …

NOMINACE NA 26. ROČNÍK CRITICS CHOICE AWARDS:

#Nejlepší film

* *Brarstvo pěti*
* *Ma Rainey- matka blues*
* *Mank*
* *Minari*
* *News of the World*
* *Země nomádů*
* *One Night in Miami*
* *Nadějná mladá žena*
* *Sound of Metal*
* *Chicagský tribunál*

#Nejlepší herec V HLAVNÍ ROLI

* *Ben Affleck- Cesta zpátky*
* *Riz Ahmed- Sound of Metal*
* *Chadwick Boseman- Ma Rainey- matka blues*
* *Tom Hanks- News of the World*
* *Anthony Hopkins- The Father*
* *Delroy Lindo- Bratrstvo pěti*
* *Gary Oldman- Mank*
* *Steven Yeun- Minari*
#
#Nejlepší herečka V HLAVNÍ ROLI

* *Viola Davis- Ma Rainey- matka blues*
* *Andra Day- The United States vs. Billie Holiday*
* *Sidney Flanigan- Never Rarely Sometimes Always*
* *Vanessa Kirby- Střípky ženy*
* *Frances McDormand- Země nomádů*
* *Carey Mulligan- Nadějná mladá žena*
* *Zendaya- Malcolm a Marie*

#Nejlepší herec ve vedlejší roli

* *Chadwick Boseman- Bratrstvo pěti*
* *Sacha Baron Cohen- Chicagský tribunál*
* *Daniel Kaluuya- Judas and the Black Messiah*
* *Bill Murray- V úskalí*
* *Leslie Odom Jr.- One Night in Miami*
* *Paul Raci- Sound of Metal*

#NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

* *Maria Bakalova- Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan*
* *Ellen Burstyn- Střípky ženy*
* *Glenn Close- Americká elegie*
* *Olivia Colman- The Father*
* *Amanda Seyfried- Mank*
* *Yuh-Jung Youn- Minari*

#NEJLEPŠÍ DĚTSKÝ HEREC/HEREČKA

* *Ryder Allen- Palmer*
* *Ibrahima Gueye – The Life Ahead *
* *Alan Kim – Minari *
* *Talia Ryder – Never Rarely Sometimes Always *
* *Caoilinn Springall – The Midnight Sky *
* *Helena Zengel – News of the World *

#Nejlepší obsazení

* *Bratrstvo pěti*
* *Judas and the Black Messiah *
* *Ma Rainey- matka blues*
* *Minari*
* *One Night in Miami*
* *Chicagský tribunál *

#Nejlepší režie

* *Lee Isaac Chung – Minari *
* *Emerald Fennell – Nadějná mladá žena*
* *David Fincher – Mank *
* *Spike Lee – Bratrstvo pěti*
* *Regina King – One Night in Miami*
* *Aaron Sorkin – Chicagský tribunál*
* *Chloé Zhao – Nomadland *

#Nejlepší původní scénář

* *Lee Isaac Chung – Minari *
* *Emerald Fennell – Nadějná mladá žena*
* *Jack Fincher – Mank *
* *Eliza Hittman – Never Rarely Sometimes Always *
* *Darius Marder a Abraham Marder – Sound of Metal*
* *Aaron Sorkin – Chicagský tribunál*

#Nejlepší adaptovaný scénář

* *Paul Greengrass a Luke Davies – News of the World*
* *Christopher Hampton and Florian Zeller – The Father *
* *Kemp Powers – One Night in Miami *
* *Jon Raymond a Kelly Reichardt – First Cow *
* *Ruben Santiago-Hudson – Ma Rainey- matka blues*
* *Chloé Zhao – Země nomádů *

#Nejlepší kamera

* *Christopher Blauvelt – First Cow*
* *Erik Messerschmidt – Mank*
* *Lachlan Milne – Minari *
* *Joshua James Richards – Země nomádů*
* *Newton Thomas Sigel – Bratrstvo pěti*
* *Hoyte Van Hoytema – Tenet *
* *Dariusz Wolski – News of the World *

#Nejlepší výprava

* *Cristina Casali, Charlotte Dirickx – The Personal History of David Copperfield *
* *David Crank, Elizabeth Keenan – News of the World *
* *Nathan Crowley, Kathy Lucas – Tenet *
* *Donald Graham Burt, Jan Pascale – Mank *
* *Kave Quinn, Stella Fox – Emma *
* *Mark Ricker, Karen O’Hara a Diana Stoughton -Ma Rainey- matka blues*

#Nejlepší střih

* *Alan Baumgarten – Chicagský tribunál*
* *Kirk Baxter – Mank *
* *Jennifer Lame – Tenet*
* *Yorgos Lamprinos – The Father *
* *Mikkel E. G. Nielsen – Sound of Metal*
* *Chloé Zhao – Země nomádů*

#Nejlepší kostýmy

* *Alexandra Byrne – Emma *
* *Bina Daigeler – Mulan *
* *Suzie Harman & Robert Worley -The Personal History of David Copperfield*
* *Ann Roth – Ma Rainey- matka blues*
* *Nancy Steiner – Nadějná mladá žena*
* *Trish Summerville – Mank*

#NEJLEPŠÍ ÚČESY A MAKEUP

* *Emma *
* *Americká elegie*
* *Ma Rainey- matka blues *
* *Mank *
* *Nadějná mladá žena*
* *The United States vs. Billie Holiday *

#Nejlepší vizuální efekty

* *Greyhound *
* *Neviditelný muž *
* *Mank *
* *Půlnoční nebe *
* *Mulan*
* *Tenet *
* Wonder Woman 1984

#Nejlepší komedie

* *Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan*
* *The Forty-Year-Old Version *
* *The King of Staten Island *
* *V úskalí*
* *Palm Springs *
* *The Prom *

#Nejlepší zahraniční film

* *Chlast*
* *Collective *
* *La Llorona *
* *The Life Ahead *
* *Minari *
* *Two of Us *

Nejlepší hudba

* *Alexandre Desplat – Půlnoční nebe*
* *Ludwig Göransson – Tenet *
* *James Newton Howard – News of the World *
* *Emile Mosseri – Minari *
* *Trent Reznor & Atticus Ross – Mank *
* *Trent Reznor, Atticus Ross, a Jon Batiste – Duše *

#Nejlepší píseň

* *Everybody Cries – The Outpost *
* *Fight for You – Judas and the Black Messiah *
* *Husavik (My Home Town) – Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga *
* *Io sì (Seen) – The Life Ahead *
* *Speak Now – One Night in Miami*
* *Tigress & Tweed – The United States vs. Billie Holiday
*

*Vyhlášení výsledků proběhne 7. 3. 2021.*

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.