Loki – The Variant (E02)

Mobius (Owen Wilson) zapojuje Lokiho (Tom Hiddleston) do práce u TVA, avšak ne všichni v TVA jsou z přítomnosti boha lsti nadšení….

Druhá epizoda Lokiho ještě více ukazuje, jak to vlastně funguje v TVA. Ještě více ukazuje rozložení téhle organizace, poodhaluje více o jejich schopnostech a ukazuje nová pravidla toho, jak to vlastně se všemi těmi hrátkami s časem je. Zároveň ovšem pochopitelně druhá epizoda nastavuje mnoho nových otázek, přičemž na odpovědi si budeme muset počkat po zbytek seriálu. Seriálu se nadále daří budovat tajemno a své trumfy zatím vyndává velmi opatrně.

Nadále se těží z chemie mezi Tomem Hiddlestonem a Owenem Wilsonem. Jeden jako Loki a jeden jako Mobius tvoří skvělé duo, která zatím funguje jako solidní detektivní dvojka, která si ovšem nadále tak trochu nevěří. A především Mobius si pochopitelně na svoje záda dává pozor.

Druhá epizoda ještě více poodhaluje Lokiho aktuální charakter. I v druhé epizodě v jistých momentech nemá Loki k upřímnému dojetí nad uplynulými událostmi v MCU filmech daleko, pořád ovšem nepřichází o svou vyčůranost, aroganci a především sociopatické sklony. Hiddleston má nadále neskutečně charizma a ukazuje, proč fandové Lokiho i po letech nadále milují.

Seriál přitom nadále skutečně funguje jako detektivka, která pracuje s časoprostorem. A pořád u toho všeho tak trochu funguje retro atmosféra, především díky dekoracím v základně TVA. Ty mají blízko k 60 a 70. létům a ještě více podkreslují onu zvláštní tajemnost celé TVA.

Kamera solidním způsobem pracuje s osvětlením, nebojí se detailů při zobrazení emocí při hereckém projevu a nedá se na ní jednoduše nadávat. A do toho nadále hraje ten skvělý soundtrack Natalie Holt, který k té mysteriózní atmosféře vyloženě sedí.

Především Loki už ve své druhé epizodě ukazuje, proč možná bude pro budoucnost MCU tak zásadní. Přitom všem tam nadále je tvůrčí kreativita, scénář pracuje s poodhalením všech tajemství pomalu a přitom se Loki pořád dere kupředu a pak dorazí finále, které definitivně dokáže, že nás v následujících dílech ještě čeká pořádně divoká podívaná……

Verdikt: 5 z 5


Photo © Disney+

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.