Loki – Journey into Mystery (E05)

Loki (Tom Hiddleston) se snaží utéct z Prázdnoty, kde poznal několik variant sebe samého…

Sám představitel Lokiho Tom Hiddleston označil čtvrtý a pátý díl seriálu Loki za své nejoblíbenější. A vlastně se není čemu divit. Už čtvrtá epizoda byla poměrně divoká divočina, vše ovšem předčila po-titulková scéna, kterou onu divokost posunula ještě o poznání dál. Předposlední díl 1. série Lokiho je prozatím opravdu nejdivočejší a funguje jako to nejlepší možné lákadlo na velké finále. Už 5. epizoda navíc naznačuje, že je možné prakticky cokoliv.

Interakce Lokiho a jeho variant je jednoduše fenomenální. Každý Loki je tak trochu jiný, přesto je ovšem společně něco pojí. Richard E. Grant je ve své roli naprosto fenomenální a to především v interakci se známým Lokim Toma Hiddlestona. Velmi dobrý je i Jack Veal, který nám představuje velmi novou zajímavou postavu, která se dost pravděpodobně v MCU ještě nějakou dobu ohřeje a je to dobře. Slušně se předvede i DeObia Oparei, jedna lstivý aligátor a ještě jedna nečekaná návštěva. I Sophia De Martino je nadále skvělá a s jejím charakterem se nadále velmi dobře pracuje.

Soundtrack Natalie Holt je ještě o poznání výraznější a kvalitnější. Holt je neskutečný skladatelský objev, protože její hudba skvěle sedí k oné mystičnosti. Kate Herron nadále vše vede pevnou rukou, Loki nadále nemá po vizuální stránce chybu a kamera celého Lokiho nadále patří mezi ty nejvýraznější v rámci celého MCU. Nadále se přitom všem rozšiřuje charakter Lokiho, po konci seriálu se na něj již nikdo nebude dívat jako dřív. I kromě zásadní dohry ohledně multivesmíru bude mít Loki zcela určitě i vliv na vnímání jedné z jeho nejpopulárnějších postav. Seriál Loki jednoduše s Lokim pracuje neprobádaným způsobem a i proto stojí za pozornost.

5. díl Lokiho je tou nejlepší předehrou na velké finále, které definitivně ukáže budoucnost multivesmíru v Marvel Cinematic Universe. Představuje spoustu divokých nápadů, dosavadní koncept multivesmíru využívá na plno a přitom si seriál nadále udržuje velké tajemno, které rozlouskne právě až samotné finále. Jedno je jisté: Čeká nás nejspíš další divoká jízda…

Verdikt: 5 z 5


Photo © Disney+

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.