DISNEY A SONY UZAVŘELI ZÁSADNÍ DOHODU, KTERÁ JE MOŽNÁ PŘÍSLIBEM SLIBNÉ BUDOUCNOSTI PRO SPIDER-MANA Nedáno bylo oznámeno, že n…

DISNEY A SONY UZAVŘELI ZÁSADNÍ DOHODU, KTERÁ JE MOŽNÁ PŘÍSLIBEM SLIBNÉ BUDOUCNOSTI PRO SPIDER-MANA

Nedáno bylo oznámeno, že na rok 2022 studio Sony s Netflixem uzavřelo smlouvu, které zařídí, že filmy studia Sony po devítí měsících v kinech skončí na Netflixu. Nyní ovšem novou smlouvu uzavřeli Disney a Netflix, která zařizuje, že adaptace studia Sony ze stáje Marvel Comics půjdou exkluzivně na streamovací službu Disney+. Smlouva bude trvat minimálně od roku 2022 do roku 2026 a filmy se Spider-Manem jako Homecoming, Daleko od domova nebo No Way Home by tak oficiálně měli rozšířit portfolio Marvel Cinematic Universe na Disney+. Disney by navíc měl tímto způsobem do své knihovny získat i další Marvel projekty od Sony, tedy například Venoma, Morbia nebo Spider-Mana: Paralelní světy. Na Disney+ by navíc dle jistých spekulací mohli skončit i starší filmy jako trilogie Spider-Man od Sama Raimiho nebo dvojice filmů Amazing Spider-Man. Prozatím není známo, jakou částku studio Disney za tuto smlouvu utratilo, Disney by však měl kromě Spider-Mana dostat i přístup k jiným značkám studia Sony jako Jumanji nebo Hotel Transylvánie. Smlouva s Netflixem, která prozatím platí do konce roku 2022 poté bude fungovat na principu, že filmy studia Sony skončí na Netfixu po 9 měsících kinopremiéry. O několik měsíců později poté filmy skončí na Disney+. Dohoda mezi Netflixem a Disney by se ovšem měla týkat pouze USA.

PS: Mnoho spekulací naznačuje, že je tato nová spolupráce důkaz toho, že spolupráce mezi Disney a Sony je nyní na dobré cestě a k odchodu Spider-Mana z MCU zatím nic nehrozí. Vše je ale pochopitelně otázka času.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.