Co kdyby… Ultron vyhrál?

Co by se stalo, kdyby Ultron (mluví Ross Marquand) vyhrál a zmocnil se všech šesti kamenů nekonečna?

Konečně! Poslední 2 epizody What If…? v podstatě nadšení z celého seriálu ztenčovali, osmá a předposlední epizoda 1. série ovšem diváka vrací do bezpečné zóny. Nejenom, že dochází k budování nevyhnutelného crossoveru všech dosavadních částí, ale tvůrci se tentokráte konečně utrhli ze řetězů a skutečně vytěžili potenciál seriálu. Epizoda s událostmi, které by stali v případě, že by Ultron porazil Avengers patří společně se čtvrtou epizodou zatím mezi to nejlepší, co seriál nabídl.

Pochopitelně se nedalo očekávat, že by Ultron Avengers v Age of Ultron totálně potopil, v alternativních realitách je ovšem možné vše. Ultron v těle Visiona je tak skutečně hlavní postavou, která si splní svůj cíl, následně ovšem najde nový cíl ve zničení ostatních světů a později i alternativních realit. Seriál What If…? skutečně Ultrona prezentuje jako hrozbu, která by byla schopná divokých věcí. A po konfrontacích s Thanosem, Captain Marvel či samotným Watcherem se z Ultrona stává skutečně hrozba gigantických rozměrů.

James Spader se jako hlas Ultrona nevrátil, Ross Marquand (který si již v Infinity War a Endgame zahrál Red Skulla, roli si zopakoval i v první epizodě What If…?) ovšem odvádí solidní práci a poté co v rámci Red Skulla dokázal napodobit hlas Huga Weavinga se mu zde podařilo skvěle nahradit hlas Spadera.

Osmá epizoda je nejen plná epických momentů a vyloženě nádherných vizuálních momentů, ale také plná emocí. A to nejen v rámci příběhu Natashy Romanoffové a Clinta Bartona, kteří se v post-apo světě nadále pokouší Ultrona zastavit, ale překvapivě i v pozici Watchera. Jeffrey Wright do toho za mikrofonem dává naprosto vše a zoufalost Watchera je tak uvěřitelná. Celkově vlastně What If… Ultron Won? funguje na principu Avengers: Infinity War, kde se přichází s docela temným závěrem, který se na konci dočká plamínku naděje.

Celá ta osudovost přitom neskutečně funguje, opět dochází k několika úsměvným pomrknutím na dosavadní svět MCU a v součtu tak jen zamrzí, že je opět délka příliš krátká a musí se příliš skákat dopředu a některé prvky děje by si rozhodně zasloužili širší rozpracování. Po posledních dvou epizodách ovšem solidní reparát, který neskutečně naláká na finále……

Photo © Disney+

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.