Box Office: Vřískot 6 se probodal k rekordnímu otvíráku

Scream 6
Vřískot 6 recenze
Paramount Pictures

Na prvním místě Vřískot 6 s 44,5 miliony dolarů. A nějaký další magor si brzo tu masku nasadí znova. Vřískot 6 si dle očekávání připsal rekordní otvírák v rámci celé série, kdy jeho 44,5 milionů dolarů překonalo rekord nastavený Vřískotem 3 (34,7 milionů dolarů) a šesté řádění Ghostface může děkovat nejen faktu, že nejen díky reklamám na Adidas bude teď Jenny Ortegy všude plno. Spokojené ohlasy, přetrvávající kultovní status série, poměrně úspěšná titulní píseň Demi Lovato s názvem „Still Alive“ a funkční marketingová kampaň. Šestý Vřískot poté studio Paramount vyšel na 35 milionů dolarů, při globálním startu za 67,1 milionů dolarů ho tak dělí už jenom pár milionů, aby řádění Ghostface v New Yorku bylo v černých číslech. A studio Paramount definitivně donutilo k přesvědčení, že magorů s maskou Ghostface není nikdy dost.

Počet vrahů s identitou Ghostface je za celou historii série již dvojciferný, rozhodně to poté nevypadá, že je závěrem Vřískotu 6 součet identit kompletní. Již nyní se špitá, že se má Vřískot 7 začít natáčet ještě letos, aby stihl premiéru někdy v příštím roce, studio Paramount tak hodlá železo doslova kout, dokud je žhavé. Za normálních okolností by jistě byly obavy na místě, i šestý Vřískot si ovšem rok po premiéře pětky zvládl udržet své kvality a i díky pravděpodobnému návratu režijní dvojice Radio Silence není dvakrát velký důvod se obávat. Vřískot 6 nejspíš trumfne globální čísla loňského Vřískotu (137,7 milionů dolarů), při slušné výdrži není ani vyloučené, že by se mohl pokoušet o překonání tržeb původního Vřískotu (173 milionů dolarů) a stát se nejúspěšnějším dílem série. Další důvod k tomu, proč sérii Vřískot ještě nezaříznout.

Creed III
Warner Bros. Pictures

Na druhém místě Creed III s 27,2 miliony dolarů. Již minulý víkend si třetí Creed s globálním startem za 100,4 milionů dolarů připsal nejlepší otvírák v historii sportovního žánru, dle očekávání se poté Creed III stává trvalkou. A dost možná takovou, které se podaří předčít tržby Rockyho IV (300 milionů dolarů) a stát se nejúspěšnějším dílem celé franšízy. Creed III po dvou týdnech v kinech již celosvětově přepočítává 179,4 milionů dolarů, vyvrcholení trilogie pořízené za 75 milionů dolarů (i když se údajně rozpočet díky COVIDU vyšplhal až na 90 milionů dolarů) tak bez problému skončí jako výrazný úspěch, který podpoří plány Michaela B. Jordana vybudovat na Creedovi velký vesmír, který by měl do budoucna čítat i anime seriál.

65
Sony Pictures

Na třetím místě 65 s 12,3 miliony dolarů. Nová franšíza naopak nejspíš nevznikne u studia Sony. Sci-fi 65 s Adamem Driverem v hlavní roli se již delší dobu potýkalo s realizačními problémy, kdy nakonec alespoň komplikovaně realizovaná podívaná vyšla studio pouze na 45 milionů dolarů, kdy je to dle recenzí vidět i na poměrné lacinosti. Stejně to nejspíš k dosáhnutí černých čísel stačit nebude. 65 se sice vydá do čínských kin, globální start za 20,8 milionů dolarů ovšem nenaznačuje, že by 65 mohlo uvažovat o překonání hranice 100 milionů dolarů a reálně uvažovat o hranici černých čísel. Adam Driver tak před blockbustery bude nadále spíše dávat přednost charakterním rolím.

kicking-off-phase-5-of-the-marvel-cinematic-universe-the-fast-paced-big-screen-adventure-ant-man-and-the-wasp-quantumania-features-mcus-most-powerful-villain-to-date-kang-the-conquer-01 (1)
Marvel Studios

Na čtvrtém místě Ant-Man a Wasp: Quantumania s 7 miliony dolarů. Radost poté rozhodně nepanuje u Marvel Studios, zprávy o menším panikaření a odsouvání/přepracovávání projektů dávají v kontextu Ant-Man a Wasp: Quantumania smysl. Start 5. fáze a velká představovačka Kanga Dobyvatele totiž není tak velkou událostí, naznačuje to i fakt, že Quantumania prozatím celosvětově přepočítává pouze 447,6 milionů dolarů, dost možná nepřekoná ani hranici půl miliardy, zaostane za tržbami dvou předchozích Ant-Manů a bude patřit mezi jedny z nejméně výdělečných marvelovek. Blockbuster za 200 milionů dolarů nebude propadákem v pravém slova smyslu, začátkem příštího roku se ovšem nejspíš nevyhnutelně objeví na seznamu největších komerčních zklamání letošního roku. Zda má ovšem Marvel skutečně důvod k obavám naznačí až v následujících měsících Strážci Galaxie: Volume 3 a Marvels.

Medvěd na koksu recenze
Universal Pictures

Na pátém místě Medvěd na koksu s 6,2 miliony dolarů. Více se jistě dalo čekat i od Medvěda na koksu. Ten se i díky bizarní zápletce dočkal poměrně výrazné virální povinnosti, béčko Elizabeth Banks pořízené za nějakých 30-35 milionů dolarů ovšem přepočítává pouze 65,7 milionů dolarů. Nejspíš se těsně zaplatí, studio Universal ovšem jistě doufalo ve výraznější úspěch.

Na šestém místě Jesus Revolution s 5,2 miliony dolarů. Slušně se poté pořád drží Jesus Revolution pojednávající o Ježíšově hnutí, kdy křesťanské drama již utržilo 39,4 milionů dolarů, při rozpočtu 15 milionů dolarů je tak ve studiu Lionsgate důvod k radosti, jistě to poté povede i k realizaci dalších filmů, které v kinech hojně navštíví především křesťané.

Avatar 2
Disney

Na sedmém místě Champions s 5,1 miliony dolarů. Peter Farrelly se sice skrze Zelenou knihu a Na pivo do první linie dostal do krapet vážnějších vod, jeho bratr Bobby Farrelly ovšem zůstal věrný komediím. Spolurežisér Blbý a blbější nebo Něco na té Mary je tak realizoval komedii s Woody Harrelsonem v hlavní roli, ve které Harrelson ztvárnil basketbalového kouče. Díky prvním číslům z globálním trhům zvládla komedie za první víkend utržit 6 milionů dolarů, je ovšem jasné, že pravý důvod k radosti nebude a Farrelly čísla svých největších hitů neuvidí ani z rychlíku.

Na osmém místě Avatar: The Way of Water s 2,7 miliony dolarů. Avatar: The Way of Water mezitím již celosvětově přepočítává 2 miliardy a 293 milionů dolarů, potvrdí tak, že se zastaví až někde u hranice 2,35 miliard. Jeden z nejdražších filmů všech dob (rozpočet se pohybuje někde okolo 350-460 milionů dolarů) tak bude ve finále obřím úspěchem, který Jamese Camerona namotivuje k dokončení jeho pentalogie.

Kocour v botách 2
DreamWorks Animation

Na devátém místě Demon Slayer: To the Swordsmith Village s 1,7 milionem dolarů. O nové Demon Slayer poté dle očekávání není trvalejší zájem, dochází k propadu o 83% a zaokrouhlení amerických tržeb na 14,1 milionů dolarů, zájem ovšem o nové Demon Slayer bude především v domovském Japonsku, kde to bude zcela jiná písnička. Globální tržby Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train (506,5 milionů dolarů) se ovšem opakovat nebudou.

Na desátém místě Kocour v botách: Poslední přání s 1,6 miliony dolarů. Poslední přání Kocoura v botách mezitím celosvětově utržilo již 461,5 milionů dolarů a může se tak pyšnit pozicí v TOP 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob. Útok na hranici půl miliardy dolarů poté není vůbec vyloučený, protože je kocúr v čižmách stále slušnou trvalkou. Tržby prvního Kocoura v botách (555 milionů dolarů) tak ve finále nepadnou jen těsně, realizace Shreka 5 je jistotou.

SHAZAM Hnev bohov v kinách
Warner Bros. Pictures

Tento týden do kin dorazí thriller komedie Moving On s Jane Fonda a Lily Tomlin v hlavních rolích, psychologický thriller Inside s Willem Dafoem v hlavní roli a Shazam! Hněv bohů.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.