Box Office: Super Mario Bros. ve filmu je megahitem roku

Super Mario Bros. Movie
Super Mario Bros. ve filmu recenze
Zdroj: Universal Pictures

Na prvním místě Super Mario Bros. ve filmu s 86,6 miliony dolarů. MARIO! V Illumination se musí slavit. Animační studio po sérii Já, padouch narazilo na další dojnou krávu v podobě Super Mario Bros., který k dnešnímu dni již globálně přepočítává 678 milionů dolarů a stává se tak prozatím nejvýdělečnějším filmem letošního roku. Jen z amerických kin poté již Super Mario Bros. ve filmu přepočítává 347,8 milionů dolarů a bude končit až někde za hranicí půlmiliardy dolarů, zbytek světa poté nezůstane pozadu a Mario tak bude ve finále končit až někde u hranice 1,1-1,2 miliardy dolarů.

Pro Illumination půjde po Mimoních 1 a Já, padouch 3 o třetí miliardový zářez, pro Chrise Pratta poté o šestý po trilogii Jurský svět a posledních dvou Avengers, kdy je jisté, že právě italský inženýr bude do příštích let tvořit velkou část výplaty jedné z nejrozporuplnějších hollywoodských hvězd. Je poté jisté, že Illumination neskončí pouze u čistého sequelu, ale pravděpodobně dojde i na údajně spin-offy Donkey Konga a Luigiho (Luigi’s Mansion), železo se přeci musí kout za žhavého období. Bude jen zajímavé sledovat, jak moc se povede příští rok novému celovečernímu animovanému Garfieldovi, který bude po vzoru Maria poctěn dabingem zmíněného Pratta.

Nové trailery 7
Zdroj: Sony Pictures

Na druhém místě Papežův vymítač s 9,1 miliony dolarů. Studio Sony poté dost možná objevilo svou variaci na sérii V zajetí démonů. Russell Crowe v Papežově vymítači hraje skutečného exorcistu Gabriela Amortha, který za svůj život vykonal tisícovky vymítání, jistě je tak do budoucna odkud brát. Již před týdnem odstartoval Papežův vymítač na první várce zahraničních trhů, nově dorazil i do amerických a nadpřirozený horor pořízen za 18 milionů dolarů již přepočítává 35,5 milionů dolarů. Po vzoru manželů Warrenových se tak Amorth pravděpodobně na stříbrná plátna vrátí a Crowe si bude moci na stará kolena pěkně vydělat.

John Wick 4 recenze
Zdroj: Vertical Entertainment

Na třetím místě John Wick: Kapitola 4 s 7,9 miliony dolarů. Spát poté nebude ani svět Johna Wicka, čtvrtá kapitola Baby Yagy již globálně přepočítává 349,7 milionů dolarů, kdy tak došlo k poražení třetího dílu (327,7 milionů dolarů) a uzmutí pozice nejvýdělečnějšího dílu série. Akčňák za 100 milionů dolarů je tak v černých číslech a studio Lionsgate ujišťuje v tom, že by se nevyplatilo svět Continentalu a nájemných vrahů z celého světa spát. A jistě již uvažují kolik nul přidat na šek Keanu Reevesovi a Chadeovi Stahelskimu, aby si to rozmysleli s regulérní pětkou.

Renfield recenze
Zdroj: Universal Pictures

Na čtvrtém místě Renfield s 7,8 miliony dolarů. Návrat naopak nehrozí Renfieldovi. Přímý sequel k Drákulovi z roku 1931, kde Belu Lugosiho nahradil Nicolas Cage a v roli titulního Drákulova sluhy se objevuje Nicholas Hoult měl v režii Chrise McKaye vzniknout za přepálených 65 milionů dolarů, jen v amerických kinech bude po startu Renfield rád za zhruba 30 milionů dolarů, zbytek světa mu v tomto ohledu kdovíjak nepomůže, protože se globálně startovalo pouze za 10 milionů dolarů. Cage tak návrat do 1. hollywoodské ligy momentálně mezitím nečeká, s tím by mu snad mohla aktuálně pomoct snad regulérní trojka Lovců pokladů. Universal poté do budoucích let rozhodně nevzdá investování do nových variací známých monster (jen tento rok dorazí ještě Last Voyage of Demeter též s Drákulovou účastí), dost možná si ovšem bude do budoucna více hlídat rozpočty.

Recenze: Dungeons & Dragons
Zdroj: Cinemart

Na pátém místě Air: Zrození legendy s 7,7 miliony dolarů. Slušně se poté dle očekávání drží Air: Zrození legendy o zrození typu bot Air Jordan, kdy se již celosvětově podařilo utržit 54,1 milionů dolarů, tedy o poznání více, než se mohlo čekat. Dalo by se tedy říct, že si Ben Affleck exkluzivní nasazení do kin vydupal smysluplně, přeci jen jde ovšem pořád krapet o prohru v porovnání s rozpočtem, který měl Amazon vyjít na 70-90 milionů dolarů. Přeci jen je ovšem film pořád trvalkou a má šanci útočit alespoň na nějakých 100 milionů celosvětově, Amazon jako takový rozhodně s prakticky bezedným trezorem smutnit nebude, především bude doufat, že by Air mohlo přeci jen zabodovat na nadcházejících Oscarech.

Na šestém místě Dungeons & Dragons: Čest zlodějů s 7,3 miliony dolarů. Krapet lepší trvalkou mohla být Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, to se ovšem moc nekoná. Skvělé fantasy tak globálně přepočítává pouze 157,1 milionů dolarů a to naznačuje, že fantasy za 150 milionů dolarů se v kinech zaplatí skutečně jen těžko. Chystaný seriálový spin-off po Paramount+ nejspíš vznikne, v regulérní sequel by ovšem aktuálně věřil spíše blázen.

Vřískot 6 recenze
Zdroj: Paramount Pictures

Na sedmém místě Suzume s 5 miliony dolarů. Do amerických kin poté dorazilo nové anime Suzume, které z 2170 kin vytřískalo solidních 5 milionů dolarů, větší radost ovšem přeci jen dělají globální čísla ve výši 256,1 milionů dolarů.

Na osmém místě Mafia Mamma s 2 miliony dolarů. Do 2002 kin poté dorazila kriminální komedie Mafia Mamma s Toni Colette v hlavní roli, start za 2 miliony ovšem dokazuje, že takhle komedie rychle vyšumí a Bleecker Street v ní zlatou žílu nenalezne.

Na devátém místě Vřískot 6 s 1,5 milionem dolarů. Šestý Vřískot mezitím již celosvětově přepočítává 167 milionů dolarů a překonal tak tržby (161,8 milionů dolarů), nyní mu jen zbývá porazit Vřískot 2 (172,4 milionů dolarů) a Vřískot 1 (173 milionů dolarů), aby se stal nejvýdělečnějším dílem série. Ghostface se vrátí, při rozpočtu 35 milionů dolarů jde pro studio Paramount pořád o výtečnou investici.

Na desátém místě Nefarious s 1,3 milionem dolarů. Do 933 kin poté dorazil horor Nefarious se Seanem Patrickem Flannerym, výsledný 1 milion a 330 tisíc dolarů je poté rozhodně slušný výsledek, minimálně větší, než by kdekdo od tohoto filmu o posedlém sériovém vrahovi čekal.

Smrtelné zlo: Probuzení první reakce
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Tento týden do kin dorazí akční Covenant Guye Ritchieho s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli, hororová komedie On se bojí s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli (ze 4 kin prozatím 320,4 tisíc dolarů) a Smrtelné zlo: Vzkříšení.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.