Box Office: Super Mario Bros. ve filmu boří rekordy, bude útočit na miliardu

Super Mario Bros. ve filmu
Super Mario Bros. movie
Zdroj: Universal Pictures

Na prvním místě Super Mario Bros. ve filmu se 146,3 miliony dolarů. Od Super Mario Bros. ve filmu se dal očekávat solidní výkon, výsledek ovšem dost možná i předčil očekávání. Super Mario Bros. ve filmu do amerických kin dorazilo již ve středu, za 5 dní poté Super Mario Bros. ve filmu zvládlo v amerických kinech utržit celkem 204,6 milionů dolarů, jenom za víkendové 3 dny poté 146,3 milionů dolarů. Díky zahraničním trhům je poté globální otvírák zaokrouhlen na 377,6 milionů dolarů, kdy jde o největší otvírák animovaného filmu v historii (bylo poraženo i Ledové království II s 358,2 miliony dolarů). Animák za 100 milionů dolarů se tak studiu Illumination nehorázně vyplatí, především i díky faktu, že dubnová konkurenční nadílka je v podstatě nulová a ze Super Maria se tak může potencionálně stát výrazná trvalka, která jenom v Americe bude útočit na 400 milionů dolarů a globálně nevzdá šance na miliardu.

Po Já, padouch má tak Illumination na skladě potencionálně další plodnou značku, kterou jistě rozšíří i spin-offy (dorazí po již chystaném Donkey Kongovi i Luigi’s Mansion?). Italský instalatér s dabingem Chrise Pratta se do kin vrátí již do pár let, kdy bude i tentokrát sázet na to, že od roku 1981 má Super Mario Bros. silnou fanouškovskou základnu, která bude i budoucí filmy navštěvovat ve velkém. Nasazení na Velikonoce byl též slušný tah, i přes fakt, že místo vajíček protagonisté upřednostňují houby. Pod 400 milionů dolarů se v Americe nepůjde, globálně poté film skutečně nevzdá útok na miliardu, kdy skončí minimálně těsně pod ní. Jeden z největších hitů letošního roku je již jasný.

John Wick 4 recenze
Zdroj: Vertical Entertainment

Na druhém místě John Wick: Kapitola 4 s 14,6 miliony dolarů. John Wick: Kapitola 4 mezitím globálně přepočítává 304,1 milionů dolarů, kdy již brzy překoná tržby trojky (327,7 milionů dolarů) a stane se nejúspěšnějším dílem série. Akční magnum opus pořízené za 100 milionů dolarů tak bude pro Lionsgate důkazem, že je o další filmy ze světa Johna Wicka nejspíš zájem, více naznačí příští rok v červnu Ballerina s Anou de Armas v hlavní roli či další chystané filmy, kdy konkrétnější plány do budoucna Lionsgate prozatím tají, už seriál Continental v září 2023 ovšem naznačí, zda má smysl seriál v jistých formách rozvíjet.

Na třetím místě Dungeons & Dragons: Čest zlodějů s 14,5 miliony dolarů. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů poté jistě doufalo ve status trvalky, ten ovšem nehrozí. V druhém víkendu dochází k propadu o 61%, z aktuálních 62,3 milionů dolarů se sice bude útočit na kilo jen z Ameriky, zbytek světa ovšem globální částku zaokrouhluje pouze na 124 milionů dolarů, kdy to pro fantasy za 150 milionů dolarů není příliš dobrá informace. Ke zrušení chystaného seriálového spin-offu pro Paramount+ nejspíš nedojde, prozatím se ovšem dá těžce věřit tomu, že se Čest zlodějů dočká regulérního sequelu.

Air recenze
Zdroj: Continental film

Na čtvrtém místě Air: Zrození legendy s 14,4 miliony dolarů. Air: Zrození legendy Bena Afflecka poté před nástupem na Amazon Prime dorazilo do kin, kdy samotný Amazon měla výroba filmu vyjít na zhruba 70-90 milionů dolarů. Americký pětidenní start za 20 milionů dolarů a globální zaokrouhlení na 30 milionů dolarů tak na první pohled nemusí být kdovíjaký úspěch, dá se ovšem čekat, že z Air bude trvalka, která jen v Americe bude útočit na 70 milionů dolarů. V tomto případě se navíc film zaplatí o poznání více, než kdyby byl pouhou exkluzivitou na Amazon Prime. Peněženka Amazonu je v rámci exkluzivních projektů prakticky bezedná, kdy filmu jistě přispějí i pozitivní reakce diváků. Zadaří se Air na Oscarech? Těžko říci, Amazon Prime ovšem do budoucna rozhodně bude nasazovat častěji filmy do kin a to i díky faktu, že po akvizici MGM hodlá právě filmy MGM (především bondovky a filmy ze série Creed) vytěžit v kinech.

Na pátém místě Vřískot 6 s 3,3 miliony dolarů. Šestý Vřískot mezitím globálně přepočítává již 161,6 milionů dolarů, kdy tak na překonání tržeb Vřískotu 3 zbývá necelých 200 tisíc dolarů, je poté skutečně pravděpodobné, že dojde i k porážce Vřískotu 2 (172,4 milionů dolarů) i původního Vřískotu (173 milionů dolarů) a uzmutí titulu nejúspěšnějšího dílu série. Sedmý Vřískot dorazí již brzy.

pánska jazda Creed 3
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Na šestém místě His Only Son s 3,8 miliony dolarů. Film adaptující pasáž z Bible pojednávající o Abrahámovi a jeho synovi Izákovi poté již v Americe utržil 11 milionů dolarů, při rozpočtu 250 tisíc dolarů půjde do budoucna o motivaci k tomu, aby vznikalo více levných a a přitom ziskových adaptací známých komiksových příběhů.

Na sedmém místě Creed III s 2,8 miliony dolarů. Budoucnost Jonathana Majorse je sice zahalená velkým otazníkem, kauza s jeho údajným domácím násilím ovšem neponičila pověst Creedovi III. Třetí Creed tak aktuálně přepočítává 268 milionů dolarů a i když nedojde k proražení hranice 300 milionů dolarů (a tím i svržení Rockyho IV z pozice nejúspěšnějšího dílu série), úspěch Creeda III ukazuje, že je na tom značka skvěle, tvorba dalších projektů z tohoto světa tak bude dávat do budoucna smysl.

Na osmém místě Shazam! Hněv bohů s 1,6 miliony dolarů. Studio Warner Bros. to poté vzdalo s druhým Shazamem! a po necelém měsíci již film hodilo na VOD. Blockbuster pořízen za 125 milionů dolarů k dnešnímu dni přepočítává 128,5 milionů dolarů a to je prostě velké špatné, které budoucnosti Shazama! vráží jeden velký hřebík do rakve. Jamese Gunna čeká s budoucností DC Universe v následujících letech těžká práce.

Paint
Zdroj: AMC+

Na devátém místě Paint s 750 tisíci dolary. Owen Wilson poté v malé komedii Paint ztvárňuje malíře Carl Nargleho, který je založen na Bobu Rossovi, diváci si poté malou komedii v 819 kinech našli, přeci jen ovšem nejde o tak výrazný úspěch, kdy se spíše čeká na blízké uvedení na VOD.

Na desátém místě Thousand and One s 600 tisíci dolary. Vítěz Velké ceny poroty na posledním Filmovém festivalu v Sundance poté již v amerických kinech utržil 2,9 milionů dolarů, přeci jen se ovšem ukazuje, že úspěchy na prestižních filmových festivalech sami o sobě dvakrát nic neznamenají a hype je v této kategorii málokdy skutečně živý.

Renfield
Zdroj: Universal Pictures

Tento týden do kin dorazí akční komedie Mafia Mamma, sportovní drama Sweetwater, Papežův vymítač s Russellem Crowem v hlavní roli (ze zahraničních trhů zatím 12 milionů dolarů) a Renfield s Nicolasem Cagem v roli Drákuly.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.