Box Office: Super Mario Bros. slaví miliardu, budou megahitem roku

Super Mario Bros. ve filmu
Super Mario Bros. ve filmu recenze
Zdroj: CinemArt CZ

Na prvním místě Super Mario Bros. ve filmu se 40 miliony dolarů. Kooperace Nintenda a studia Illumination přinesla ovoce, k dnešnímu dni totiž Super Mario Bros. ve filmu globálně přepočítává 1 miliardu a 22 milionů dolarů, pojišťuje si tak pokus o pokoření hranice miliardy a půl a případnou pozici největšího filmového megahitu letošního roku. O italského instalatéra nejeví zájem pouze dětští diváci, ale i nostalgičtí hráči, kterých se od roku 1985 našlo požehnaně. Mario, Luigi, Peach či Donkey Kong se tak rozhodně do kin v nejbližších letech vrátí a to požehnaně.

Rozum by radil, aby po vzoru Já, padouch došlo minimálně k jednomu spin-offu, minimálně adaptace Luigi´s Mansion a sólové dobrodružství Donkey Konga by mohlo dávat smysl. Illumination nicméně bude s Nintendem nejspíš pracovat i na dalších projektech, jako nevyhnutelná jistota působí minimálně adaptace Legend of Zelda, především má v rukách Illumination skutečně v rukou další úspěšnou značku. Podaří se Illumination další trefa i o Vánocích s animákem Ptáci stěhováci? Pravděpodobně ano, jako větší jistota ovšem přeci jen působí Já, padouch 4, který do kin dorazí již příští léto.

Evil Dead: Vzostup zla prišiel do kín
Zdroj: Continental film

Na druhém místě Smrtelné zlo: Probuzení s 12,2 miliony dolarů. Smysl poté rozhodně dávají ambice přinášet do kin nově každé 2 nebo 3 roky nový film ze světa Smrtelného zla. Páté filmové Evil Dead vyšlo studio Warner Bros. na zhruba 15-19 milionů dolarů, původně přitom mělo jít o exkluzivitu pro HBO Max, změnou plánů ovšem rozhodně studio neprohloubilo. V průměru chválený horor již po 2 týdnech v kinech přepočítává 86,5 milionů dolarů a dokazuje, že je o sérii zájem i přes absenci Bruce Campbella a jeho čelisti. Finiš by ideálně mohl být někde u 120-160 milionů dolarů, v každém případě jde ovšem o úspěch, který zaručí, že Evil Dead bude i do budoucna více než dost. A možná dorazí i Ash Williams.

Na třetím místě Are You There God? It’s Me, Margaret s 6,8 miliony dolarů. Studio Lionsgate poté do 3343 kin nasadilo coming-of-age komediální drama, které Lionsgate vyšlo na 30 milionů dolarů a může se chlubit nejen účastí Rachel McAdams v roli hlavního hrdinky. Dle očekávání ovšem výsledná coming-of-age záležitost v kinech spíše pohořela, kdy se ukazuje, že podobným filmům v kinech vlastně pšenka nekvete a je tak pochybné do nich v budoucích letech nějak výrazněji investovat.

John Wick 4 recenze

Na čtvrtém místě John Wick: Kapitola 4 s 5 miliony dolarů. Studiu Lionsgate alespoň může dělat radost brandu John Wick, který se v následujících letech ještě dočká řádného vyvíjení. Minimálně prozatímní rozlučka Johna Wicka s diváky již v kinech přepočítává 402,2 milionů dolarů, akční milník za 100 milionů dolarů je tak solidním úspěchem, který ukazuje, že se u série vyplatilo pomalu rozšiřovat rozpočet a měřítko, především i díky faktu, že tím pádem i automaticky rostou čísla. John Wick: Kapitola 4 je tak již nejúspěšnějším filmem série, otázkou je, zda se bude dařit i filmům bez účasti Keanu Reevese, který se jako John Wick objeví minimálně ještě v Ballerině s Anou de Armas v hlavní roli.

Na pátém místě Star Wars: Epizoda VI- Návrat Jediho s 4,7 miliony dolarů. V rámci 40. výročí se poté do kin vrátil Návrat Jediho, finančně nejméně úspěšný díl z celé Skywalker ságy, kdy návrat do kin zaokrouhlil tržby Návratu Jediho celkem na 479,7 milionů dolarů. Kdyby byl Návrat Jediho nasazen i ve zbytku světa, dost pravděpodobně by mohl zamířit někam za hranici půlmiliardy dolarů, na globální nasazení Star Wars filmů do kin se ještě ovšem bude muset nějakou dobu vyčkat, kdy zároveň bude nutné doufat, aby se v budoucích letech vyřešila krapet složitá vyjednávání. Kdo měl například pár let nazpátek štěstí a v pražském kině Aero mohl vidět původních šest Star Wars filmů na velkém plátně, ten ví, že jde o fantastický zážitek.

Star Wars: Return of the Jedi
Zdroj: starwars.com/Lucasfilm

Na šestém místě Dungeons & Dragons: Čest zlodějů s 4,1 miliony dolarů. Čest zlodějů mezitím již globálně přepočítává 194,1 milionů dolarů, jejím problémem je ovšem fakt, že studio Paramount bravurní fantasy vyšlo na 150 milionů dolarů. Půjde tak o neúspěch, který se pokračování spíše nedočká a série se minimálně na nějakou dobu dočká rozšíření maximálně v podobě chystaného seriálového spin-offu. Obrovská škoda.

AIR trailer

Na sedmém místě Air: Zrození legendy s 4 miliony dolarů. 5. režijní film Bena Afflecka o vzniku Air Jordan poté již globálně přepočítává 79 milionů dolarů, jeho výroba přitom měla vyjít zhruba na 70-90 milionů dolarů. Amazon Prime přesto s prakticky bezednou peněženkou investice neurazí, kdy je výsledný film pořád slušnou trvalkou a bude se především krásně vyjímat ve streamovací nabídce na Amazon Prime.

Na osmém místě Ponniyin Selvan: Part Two s 3,8 miliony dolarů. Ponniyin Selvan: Part Two poté dokazuje, že se i v amerických kinech najde dost fanoušků indických filmů, které ovšem pořád vydělávají pochopitelně především v domovské Indii.

Na devátém místě Covenant s 3,6 miliony dolarů. Covenant Guye Ritchieho mezitím již v amerických kinech utržil 12,3 milionů dolarů, chválená akční podívaná s Jakem Gyllenhallem ovšem vyšla krachující STXFilms na 55 milionů dolarů. Ve zbytku světa navíc Covenant dorazí pouze na stream, v kinech se tak prakticky nezaplatí. Gyllenhaal je možná v mnoha očích obřím sympaťákem, hollywoodská hvězda z něj ovšem nejspíš jen tak nebude.

SISU recenzia
Zdroj: Itafilm

Na desátém místě Sisu s 3,2 miliony dolarů. Do 1006 kin poté Sony nasadilo finskou akční řežbu Sisu, globální tržba je nově zaokrouhlená na 5,4 milionů dolarů. Film pořízen za 6 milionů eur (zhruba 6,5 milionů dolarů) se i díky pozitivním ohlasům v kinech uchytí a těsně se zaplatí, vzhledem k zábavnosti celé projektu je to poté jistě potěšující.

cnn.com
Zdroj: Marvel Studios

Tento týden do kin dorazí romantická komedie Láska podle plánu s Lily James (mezinárodně zatím 10,7 milionů dolarů), romantické komedie Znovu se zamilovat s Priyankou Chopra Jonas a Strážci Galaxie: Volume 3.

 

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.