Box Office: Rychle a zběsile 10 vítězí i prohrává

Fast X

Rychle a zběsile 10

Na prvním místě Rychle a zběsile 10 s 67,5 miliony dolarů. Desáté Rychle a zběsile by ideálně v hlavách Vina Diesela a studia Universal mělo být ideálním startem velkolepé trilogie, která zakončí legendární akční sérii, která se od lehkého vykrádání Bodu zlomu dostala k přepáleným variacím Mission: Impossible či G. I. Joe. Není ovšem vždy na růžích ustláno, i odchod režiséra Justina Lina a změna v podobě nástupu Louise Leterriera drobně přispěla k tomu, že byl rozpočet desátého Rychle a zběsile 10 nafouknut na astronomických 340 milionů dolarů a film se tak mohl směle vydat na seznam nejdražších filmů všech dob. To se tak někdy stává, když má film 20 hlavních postav a libovolný představitel si musí projít pro nějakou tu výraznou částku. Americký start za 67,5 milionů dolarů přitom oproti předchozímu filmu zaostal pouze o 4%, globální start za 318,9 milionů dolarů poté naznačuje, že se i desáté Rychle a zběsile stalo globální senzací. Jenže pak je tu ten šílený rozpočet a je jasné, že ve finále dvakrát mnoho důvodů k radosti nebude.

Je přitom delší dobu jasné, že má tato série vrcholné období za sebou. Jen je toto vrcholné období spojené s nemilou ztrátou Paula Walkera, které výrazně přispělo k tomu, že si sedmé Rychle a zběsile v roce 2015 došlo pro 1 miliardu a 515 milionů dolarů. Osmička o 2 roky později sice zvládla navázat slušně s 1 miliardou a 236 miliony dolarů, deváté Rychle a zběsile se ovšem i díky COVIDU-19 a Johnu Cenovi a jeho vyjádření k Tchaj-wanu muselo spokojit s poklesem na 726 milionů dolarů. Za podobnou částku přitom nejspíš bude ráda i zmíněná desítka, při rozpočtu je ovšem jasné, že se ve finále bude nejspíš končit v červených číslech. I přes slabší status trvalky je totiž jisté, že je hranicí nějakých 800 milionů dolarů, studio Universal i Diesel přitom jistě doufali, že by se desáté Rychle a zběsile mohl stát třetím miliardovým zástupcem série. To se ovšem jistě nestane a ve finále tak dost možná dojde k zrušení nápadů na dvanáctý film a skutečně se bude končit již příště. Pomůže velkému finále návrat Dwaynea Johnsona i nevyhnutelného návratu digitálního Brian O’Connera? Jde jistě o faktory, které příště mohou pomoct, nic se ovšem nezmění na faktu, že tato série má skutečně to nejlepší období za sebou a dost možná se končí příliš pozdě.

Strážci galaxie 3 recenze
Zdroj: CinemArt SK

Na druhém místě Strážci Galaxie: Volume 3 s 32 miliony dolarů. Vina Diesela tak nejspíš mrzí, že ho inspirace Marvelem a snaha o grandiózní finále kráčející ve stopách Infinity War a Endgame nějak neosvítila, přinejhorším bude ovšem moc nadále mluvit Groota. Třetí Strážci Galaxie se drží o poznání lépe, než se čekalo, i díky tomu mohou po třech týdnech promítání hlásit globálních 659,2 milionů dolarů. Při rozpočtu 250 milionů dolarů a prý výrazně nízkým nákladům na marketing a odhadech, že se film zastaví někde kolem hranice 850-930 milionů dolarů, je jasné, že bude ve finále zmalováno na úspěch a třetí Strážci navzdory očekáváním skončí jako nejúspěšnější díl trilogie. James Gunn se tak dost možná nakonec skutečně s Marvel Studios rozloučí na samotném vrcholu a bude doufat, že se mu podobně podaří navázat u DC Comics.

Super Mario Bros. ve filmu recenze
Zdroj: CinemArt CZ

Na třetím místě Super Mario Bros. ve filmu s 9,8 miliony dolarů. Super Mario Bros. ve filmu poté již celosvětově přepočítává 1 miliardu a 238 milionů dolarů, již brzy tak dojde k překonání prvního Ledového království (1 miliarda a 284 milionů dolarů) a následně jen k útoku na druhý film (1 miliarda a 453 milionů dolarů). Dost možná to nakonec nebude tak jasný útok, protože i v domovském Japonsku, kde Mario předvádí divoké věci, se film zdánlivě nedrží tak silně, tento animák ovšem jistě bude mít výdrž i další měsíc a snaze o pozici nejúspěšnějšího animáku všech dob se jen tak nevyhne. Jisté ovšem je, že Illumination ve spolupráci s Nintendem již jistě přemýšlí nad tím, jak úspěch jejich první spolupráce ještě výrazně zúročit.

Evil Dead: Vzostup zla prišiel do kín
Zdroj: Continental film

Na čtvrtém místě Book Club: The Next Chapter s 3 miliony dolarů. Čtecí kroužek s Diane Keaton a Jane Fonda poté již zvládl utržit 16,7 milionů dolarů, při rozpočtu 20 milionů dolarů je pořád klidně možné, že se film zvládne Focus Features nějak zaplatit, těžko ovšem říci, zda to bude stačit na naznačený třetí film.

Na pátém místě Smrtelné zlo: Probuzení s 2,4 miliony dolarů. Páté filmové Evil Dead poté sice již straší na streamu, přesto pořád zvládá do kin nalákat diváky a může tak přepočítávat globálně již 141,1 milionů dolarů. Při rozpočtu mezi 15-19 miliony dolarů je tak jasné, že se Deadlites, Necronomicon a nejspíš i Ash Williams v následujících letech vrátí v mnoha formách.

John Wick 4 recenze
Zdroj: Vertical Entertainment

Na šestém místě John Wick: Kapitola 4 s 1,3 milionem dolarů. Čtvrtý John Wick poté již mezitím zvládl utržit 427,1 milionů dolarů, při rozpočtu 100 milionů dolarů jde o jasný úkaz, že se zvyšování rozpočtu vyplatilo a že světa Johna Wicka bude v brzkých letech více než dost, i bez nutné účasti Keanu Reevese. Zda to bude dobře ukáže až budoucnost.

Na sedmém místě Are You There God? It’s Me, Margaret s 1,3 milionem dolarů. Studiu Lionsgate jinak oficiálně propadlo coming-of-age drama s Rachel McAdams, které zvládlo doposud utržit v amerických kinech 18,7 milionů dolarů, při rozpočtu 30 milionů dolarů nepříliš pozitivní vizitka.

Na osmém místě Hypnotik s 825 tisíci dolary. Větším propadákem je ovšem Hypnotik Roberta Rodrigueze, který zvládl doposud utržit pouze 4,3 milionů dolarů při rozpočtu 65 milionů dolarů, je to naprostá tragická vizitka, která dokazuje, že Robertu Rodriguezovi větší rozpočet už jen tak nikdo nedá a že Ben Affleck má na propadáky jednoduše smůlu.

Blackberry
Zdroj: Elevation Pictures

Na devátém místě Blackberry s 525 tisíci dolary. Komediální drama Blackberry s Jayem Baruchelem, které pojednává o stejnojmenné značce chytrých telefonů, zvládlo doposud utržit 1,2 milion dolarů, při rozpočtu 5 milionů dolarů tak nepříliš výrazná vizitka a ukázka toho, že tyto absurdní biopicy nejsou zrovna lákavou záležitostí pro diváky.

Na desátém místě Znovu se zamilovat se 400 tisíci dolary. Romance s Priyankou Chopra a Samem Heughanem poté zvládla doposud utržit 10,4 milionů dolarů, kdy to tak nepůsobí jako příliš lákává částka, při rozpočtu 9 milionů dolarů jde ovšem ve finále pořád pro studio Sony o lehký nadprůměrný úspěch, který se i díky mezinárodním trhům zvládne zaplatit, od romancí se ovšem přeci jen často čekají lepší věci.

Malá mořská víla

Tento týden do kin dorazí komedie You Hurt My Feelings s Julii Louis-Dreyfus, The Machine s Markem Hamillem, akčňák Kandahar s Geraldem Butlerem, komedie Pappa Mia! s Robertem De Nirem a hraná Malá mořská víla.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.