Box Office: Okurkové sezóně vládne Dragon Ball

Dragon Ball Super 1
 MV5BMGZkZDQ3NWMtNThiNi00NTMwLWE4OTUtZjFiN2JhMTlkNDg3XkEyXkFqcGdeQWxiaWFtb250._V1_
Na prvním místě Dragon Ball Super: Super Hero s 20,1 miliony dolarů. Nával hollywoodských letních blockbusterů 2 týdny nazpátek ukončil Bullet Train, pré tak mají japonské anime. Konkrétně nový film na motivy populární mangy Dragon Ball, kdy Dragon Ball Super: Super Hero dorazili do 3018 kin a k vítězství jim stačilo 20 milionů dolarů. Fanoušci populární mangy nejspíš do kina dorazili i proto, že recenze slibovali, že fanoušky čeká skvělá nostalgie i fan service, celosvětové zisky se tak mohli zaokrouhlit na 38,6 milionů dolarů. Do domovského Japonska totiž film dorazil už v červnu, zvládl tak přitom vydělat 2 miliardy japonských jenů (v přepočtu 17 milionů dolarů).
Sílu japonských anime se nevyplatí podceňovat. Vzpomeňme na rok 2020, kdy se díky nejmenované pandemii mohl nejvýdělečnějším filmem roku stát Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train s 504 miliony dolarů (v Japonsku šlo o první film v historii, který pokořil hranici 40 miliard japonských jenů). Tak daleko pochopitelně nový Dragon Ball nemíří, spíše jen ukazuje, že v Hollywoodu někdo podcenil konec léta.
image4 (2)
Na druhém místě Bestie s 11,6 miliony dolarů. Dobře, všichni ho úplně nepodcenili. Universal totiž do kin nasadil thriller Bestie s Idrisem Elbou v hlavní roli pod taktovkou islandského režiséra Baltasara Kormákura. Ten jsem si ovšem osobně odpustil označit za blockbuster, i proto, že šlo o film pořízený za skromných 36 milionů dolarů. I proto přepočítávání celosvětových 21,9 milionů dolarů nepůsobí tak tragicky, dá se navíc snadno věřit tomu, že v Universalu moc víc nečekali. Idris Elba sice za svou hollywoodskou kariéru účinkoval v Marvelu, Star Treku, Rychle a zběsile či DC Comics, za hereckou hvězdu by ho ovšem prakticky nikdo neoznačil a většina recenzí filmu nadává do audiovizuálně zručného béčka. I přes mrzký rozpočet poté není jisté, že se Bestie vlastně dokáže těsně dostat do černých čísel.
1,c=0,h=558.bild
Na třetím místě Bullet Train s 8 miliony dolarů. Bullet Train se dvakrát zmohlo na zlato, ve třetím týdnu ovšem došlo k poklesu na bronzovou pozici. Akčňák s Bradem Pittem v hlavní roli po třech týdnech celosvětově přepočítává 150 milionů dolarů, kdy při rozpočtu 90 milionů dolarů nejde o dvakrát milou vizitku. Pořád ovšem platí, že absence výraznějšího blockbusteru trvá až někdy do října a to by Bullet Trainu ještě mohlo pomoct.
topgun
Na čtvrtém místě Top Gun: Maverick s 5,9 miliony dolarů. Filmová událost roku Top Gun: Maverick je již čerstvě bohužel k dostání na VOD, přesto ovšem již celosvětově utržil 1 miliarda a 403 milionů dolarů, kdy čerstvě porazil i tržby Avengers 2: Age of Ultron a stal se 12. nejvýdělečnějším filmem všech dob. Jen s tím útokem na hranici 700 milionů dolarů z amerických kin (prozatím 683 milionů dolarů) to díky zmíněnému VOD bude ještě boj, přesto jde ovšem o parádní výsledek, který by před premiérou neočekával ani největší optimista. Tom Cruise dokázal, že by si měl film v kinech dát načas, Top Gun: Maverick by totiž velmi nepravděpodobně podobnou částku utržil, kdyby byl ke streamování k dispozici například již začátkem července.
165967895_aec02d
Na pátém místě DC Liga supermazlíčků s 4,8 miliony dolarů. DC liga supermazlíčků poté celosvětově přepočítává 118, 8 milionů dolarů, to dokazuje, že je při rozpočtu 90 milionů dolarů vysoce nepravděpodobné, že by se sliby Dwaynea Johnsona o tom, že by se mohlo univerzum kolem mazlíčků Supermana a Batmana pořádně vystavět. DC Comics ovšem teď spíše trápí pořádné nakopnutí hrané divize, na smutek z neúspěchu tohoto animáku tak dvakrát čas není.
TBS_02140_R3.0
Na šestém místě Thor: Láska jako hrom s 4 miliony dolarů. Čtvrtý Thor poté celosvětově přepočítává 737,1 milionů dolarů a i díky prozatím neohlášené premiéře na Disney+ je pravděpodobné, že se někam k 760-775 milionům dolarům dobelhá. Háček pochopitelně zůstává v zaostání za Thor: Ragnarok, které si v roce 2017 celosvětově přišlo pro 854 milionů dolarů, na druhou stranu ovšem tehdy 112 milionů dolarů pocházelo z Číny, kde tentokrát Thor absentuje. I tak ovšem nejspíš v Marvel Studios čekali trochu víc, plány na Thora 5 to ovšem nejspíš stejně neohrozí. Zajímavé pak bude sledovat, zda miliardu z letošních marvelovek pokoří alespoň druhý Black Panther.
Nope-Site-1
Na sedmém místě Nene s 3,5 miliony dolarů. Novinka Jordana Peelea poté celosvětově přepočítává 133 milionů dolarů, jeho novinka přitom na rozdíl od jeho předchozích filmů (Uteč – rozpočet: 4 miliony dolarů, My – rozpočet: 20 milionů dolarů) vyšla na pouhých 68 milionů dolarů, aktuálních 113 milionů z amerických kin poté naznačuje, že to na 175 milionů dolarů z amerických kin jako v případě dvou předchozích Peelových filmů stačit nebude. Stejně tak to nejspíš nebude stačit ani na čtvrtmiliardu celosvětově. Peeleova novinka přesto nejspíš skončí v černých číslech (i proto, že toho skutečně do konce září moc v kinech nebude) a jeho dvorní spolupráci se studiem Universal prozatím nic neohrozí.
minions-2-origem-gru
Na osmém místě Mimoni 2: Padouch přichází s 3,5 miliony dolarů. Druzí Mimoni poté dle očekávání vládnou létu, celosvětově jsou už na 833,7 milionech dolarů. Na miliardu to tentokrát na rozdíl od prvních Mimoňů a třetího Já, padoucha stačit nebude, dost možná ovšem překvapí čtvrtý Já, padouch již za 2 roky.
df-00770-800x533
Na devátém místě Kde zpívají raci s 3,1 miliony dolarů. Kde zpívají raci poté může své celosvětové tržby zaokrouhlit na 97,8 milionů dolarů a to ještě čeká na premiéru na několika trzích. Při rozpočtu 24 milionů dolarů se tak může radovat i produkující Reese Witherspoon, která se mezitím pokouší uvést do provozu přípravy na Pravou blondýnku 3.
bodies1-videoSixteenByNine3000
Na desátém místě Bodies Bodies Bodies s 2,7 miliony dolarů. TOP 10 uzavírá poměrně ambiciózní slasher Bodies Bodies Bodies, který se ovšem musí prozatím spokojit s pouhými 7,5 miliony dolarů z kin, kdy je pravděpodobné, že se mu aktuální částku kdovíjak navýšit nepodaří. Snad jen kvůli recenzím poté zamrzí, že se k nám snímek režisérky Haliny Reijn nechystá.
samaritan-stallone
Příští týden do kin dorazí Samaritán se Sylvesterem Stallonem v titulní roli (který ovšem souběžně dorazí i na Amazon Prime), thriller Breaking s Johnem Boyegou v hlavní roli a novinka režiséra George Millera Tři tisíce let touhy s Tildou Swinton a Idrisem Elbou v hlavních rolích.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.