Box Office: Nenápadný Barbarian boduje u diváků i u kritiků

Barbarian Georgina Campbell Still Hulu Publicity H 2022
Barbarian
Zdroj: indiewire.com

Na prvním místě Barbarian s 10 miliony dolarů. Okurková sezóna ještě bude nějakou dobu pokračovat a ještě do půlky října nejspíš v Americe žádný film nedá za první víkend než 30 milionů dolarů. Na prvenství ostatně hororu Barbarian stačilo pouhých 10 milionů dolarů, horor od 20th Century Studios (a tím pádem Disneyho) přitom nejspíš působí jako komorní záležitost, která majlant rozhodně stát nemohla. Jen Bill Skarsgård se tím dvakrát zaujmout nenechá, dvakrát ostatně hrál Pennywise v dvou nových adaptacích knihy To, kdy první To je s 701 miliony dolarů nejvýdělečnějším horororem všech dob.

Větším potěšením tak můžou být zámořské recenze a to i přes fakt, že se Barbarian do českých ani slovenských kin nejspíš nepodívá. Režisér a scenárista Zack Cregger dle recenzí napsal velmi chytrý scénář, chytře diváka šokuje za pochodu a navíc při režii čerpal z těch nejlepších hororových klasik. Barbariana navíc někteří označují za poměrně divokou jízdu, tvůrce komedií jako Po čem kluci touží? či Kámoš napořád si tak možná svým nejnovějším filmem dokázal nakopnout kariéru, na takové posouzení ovšem bude čas až u jeho dalších filmů.

Brahmastra

Na druhém místě Brahmāstra: Part One – Shiva s 4,4 miliony dolarů. Stříbrnou medaili si poté odneslo indické velkolepé fantasy Brahmāstra: Part One – Shiva, u které mezinárodní práva mimo Indii drží též studio Disney. Velkolepý indický blockbuster šlo zhlédnout i v IMAXU, indický blockbuster přitom vyšel na 4 miliardy rupií (v převodu na dolary zhruba 50 milionů dolarů). Největší čísla poté tento biják vydělá pochopitelně právě v Indii, celosvětově prozatím vydělal 23,9 milionů dolarů. Part One – Shiva by přitom měl být teprve první díl chystané trilogie.

Bullet Train

Na třetím místě Bullet Train s 3,3 miliony dolarů. Bullet Train už se dokázal celosvětově překulit přes 200 milionů dolarů, konkrétně jich teď přepočítává z kin 212. Akčňák za 90 milionů dolarů přitom pořád nejde kvalifikovat jako úplný úspěch, na to by chtělo alespoň zaokrouhlení na 250 milionů dolarů z kin, kdy ovšem film nejspíš skončí někde u 225-240 milionů dolarů. Studio Sony se z toho nezhroutí, rozhodně ovšem nebude tučným šekem lákat Brada Pitta na to, aby si kvůli Bullet Train 2 plány na herecký důchod rychle rozmyslel.

Top Gun: Maverick

Na čtvrtém místě Top Gun: Maverick s 3,2 miliony dolarů. Překvapovat nepřestává Top Gun: Maverick. Čerstvě dokázal pokořit tržby Ledového království II (1 miliarda a 450 milionů dolarů) a s 1 miliardou a 453 miliony dolarů z kin si připsat pozici 11. nejvýdělečnějšího filmu všech dob. Tím nejspíš dotahování v historických tabulkách pro Top Gun končí, útok na TOP 10 je vzhledem k 1 miliardě a 516 milionů dolarů Rychle a zběsile 7 už prakticky mission: impossible. Tom Cruise i studio Paramount se ovšem mohou radovat a doufat, že právě další dva díly Mission: Impossible alespoň trhnou miliardu.

dc liga league of superpets

Na pátém místě DC Liga supermazlíčků s 2,9 miliony dolarů. DC Liga supermazlíčků už sice Warner Bros. zbaběle vypustilo na VOD, přesto film přisypává miliony do kasičky. Aktuálně to celosvětově dělá 168 milionů dolarů, při rozpočtu 90 milionů dolarů ovšem pořád nejde o hitparádu. Tady to na nějaké to pokračování bude stačit těžko i když by se vás Dwayne Johnson snažil přesvědčit o opaku.

Pozvánka do pekla

Na šestém místě Pozvánka do pekla s 2,6 miliony dolarů. Horor od studia Sony poté celosvětově přepočítává 25 milionů dolarů, při rozpočtu 10 milionů dolarů tak v Sony může vládnout relativní spokojenost, Pozvánka do pekla už ovšem nejspíš své tržby dvakrát nerozšíří a s realizací nějakých případných pokračování to tak spíš nevypadá.

Bestie

Na sedmém místě Lifemark s 2,2 miliony dolarů. Do 1531 kin poté dorazilo křešťanské drama Lifemark, které z nich dokázalo vytřískat přiměřeně lehce přes 2 miliony dolarů. Příběh o chlapci, kterého se matka jako dítě vzdala, aby s ním o několik let později navázala kontakt zní jako ideální námět od autorů Pošty pro tebe, film poté dvakrát velkým hitem nebude. Své si ovšem nejspíš vydělá, navíc se dá těžko věřit tomu, že byl rozpočet obrovský.

Na osmém místě Bestie s 1,8 milionem dolarů. Bestie s Idrisem Elbou v hlavní roli vyšlo studio Universal na 36 milionů dolarů, celosvětově utržených 52 milionů dolarů poté ukazuje, že to na černá čísla u tohoto filmu stačit nebude. Idris Elba může mít ve své kariéře zápis hned z několika blockbusterů, opět se ovšem ukázalo, že film na vlastních bedrech neutáhne.

Na devátém místě Mimoni 2: Padouch přichází s 1,6 milionem dolarů. Druzí Mimoni poté celosvětově přepočítávají 904 milionů dolarů a budou tak pochopitelně platit za jeden z největších hitů roku. Na miliardu to tentokrát nedotáhnou, při rozpočtu 80 milionů dolarů a i přihlédnutí k drahé kampani za 285 milionů dolarů se může studio Universal a skrze něj animační studio Illumination radovat. A začínají doufat, že by miliardu mohl v roce 2024 trhnout alespoň Já, padouch 4.

spider-man-no-way-home-poster-gives-us-our-first-look-at-the_ybc3

Na desátém místě Spider-Man: Bez domova s 1,3 milionem dolarů. Primárním cílem opětovného vydání nejnovějšího Spider-Mana s 11 minutami navíc určitě bylo to, aby se film ještě více přiblížil hranici 2 miliard dolarů. Tržby filmu jsou ovšem zaokrouhlené pouze na 1 miliardu a 913 milionů dolarů, k překonání dvou miliard jako šestý film v historii by nejnovější Spider-Man pořád přeci jen potřeboval doping v podobě releasu čínských kin.

Vzhledem k faktu, že Bez domova v Číně dokázalo utržit téměř 200 milionů dolarů, mohl s uvedením v čínských kinech třetí Spider-Man Toma Hollanda trumfnout v tržbách i sedmé Star Wars a třetí Avengers, finále odehrávající se na Soše svobody ovšem bylo stopkou, kterou čínští cenzoři nemohli snést. Přesto je Spider-Man: Bez domova prozatím pořád prozatím nejvýdělečnějším filmem po-covidové éry, i pozice 6. nejvýdělečnějšího filmu všech dob navíc vůbec není k zahození.

See How They Run

Příští týden do kin dorazí sportovní Running the Bases, prequel k hororu X s názvem Pearl, thriller God’s Country, detektivka Vražda v Londýně se Samem Rockwellem a Saoirse Ronan a historické drama Válečnice s Violou Davis v hlavní roli.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.