Box Office: Někdo klepe na dveře porazilo Avatara 2

63dbed012400001d004a31bc
Někdo klepe na dveře
Zdroj: Universal

Na prvním místě Někdo klepe na dveře s 14,2 miliony dolarů. Nadvláda druhého Avatara jednou musela skončit, po sedmi týdnech jí konkrétně ze zlaté pozice sesadila novinka M. Night Shyamalana. Dříve vnímán jako nástupce Stevena Spielberga, dnes spíše kontroverzní autor, který diváky již pravidelně rozděluje na dva tábory, jinak tomu není ani u Někdo klepe na dveře. Adaptace románu Paula G. Tremblaye byla Shyamalanem pořízená za 20 milionů dolarů, globální start za 21,2 milionů dolarů tak nemusí působit úplně tragicky. S porovnání rok a půl starým Shyamalanovým Časem (otvírák za 16,9 milionů dolarů) navíc není vyloučené, že by Někdo klepe na dveře mohlo překonat 90 milionů dolarů, které v roce 2021 vydělal právě Čas. Megahit ovšem Shyamalan studiu Universal neukoval.

Časy Šestého smyslu (672 milionů dolarů) a Znamení (408 milionů dolarů) jsou již dávno pryč, Shyamalanovi v posledních letech možná prospěla sázka na uzávěrku trilogie Eastrail v podobě Rozpolceného a Skleněného, již nyní poté plánuje tří další filmy, které si zřejmě bude opět financovat sám. I tentokrát ovšem nejspíš půjde o menší snímky, potencionální kariéru u blockbusterů (chvílemi se motal i kolem režie sedmého a osmého Harryho Pottera) si ovšem zabil Posledním vládcem větrů a Po zániku země. Shyamalan je ovšem očividně spokojený, nadále se snaží servírovat nějaké ty šokující zápletky, jen to jednoduše vypadá, že se již na vrchol nikdy nevrátí. Svědčí o tom i fakt, že i přes počáteční nadšenější zahraniční ohlasy ve finále diváky Někdo klepe na dveře rozdělilo. I to poté sehraje roli v tom, jak moc velkou trvalkou Někdo klepe na dveře bude, je ovšem pravděpodobné, že v černých číslech neideální podívaná pro voliče SPD skončí.

80 for Brady
Paramount Pictures

Na druhém místě 80 for Brady s 12,5 miliony dolarů. Jedničkou se nakonec málem mohla stát komedie 80 for Brady s Sally Field, Jane Fonda či Ritou Moreno. Studio Paramount tato komedie vyšla na 28 milionů dolarů, je přitom možné, že by se fanynky amerického fotbalu mohly stát v kinech menší trvalkou. Dle cílovky je poté jasné, že kina nenaplnili pouze fanoušci rugby, ale především starší cílová skupina, kdy jde o sympatický potencionální náznak toho, že se starší diváci po COVIDU-19 opět pomalu začínají vracet do kin.

Avatar 2 první reakce
Disney

Na třetím místě Avatar: The Way of Water s 10,8 miliony dolarů. Těsný souboj čtyř jezdců apokalypsy a fanynek Toma Bradyho tak musel druhého Avatara odsunout až na třetí pozici, přesto si James Cameron právě otvírá další šampus zaslouženě. Avatar 2: The Way of Water již celosvětově přepočítává 2 miliardy a 174 miliony dolarů, ze 4. pozice nejvýdělečnějších filmů všech dob (bez inflace) poté již téměř dosahuje na čísla Titanicu (2 miliardy a 208 milionů dolarů), právě Titanic se ovšem již za pár dní vrátí do kin. Titanic se tak ještě pokusí obhájit svou 3. pozici, půjde o souboj Camerona s Cameronem. Tak či onak se Avatar 2 nachází v TOP 5 nejvýdělečnějších filmů všech dob a jen ujistí realizací třetího, čtvrtého i pátého Avatara.

Kocour v botách 2
Universal Pictures

Na čtvrtém místě Kocour v botách: Poslední přání s 8 miliony dolarů. Druhý Kocour v botách poté nadále nepřestává překvapovat, v jeho 7. víkendu přichází další slušný propad o pouhých 24%, následně zaokrouhlení globálních čísel na 350,5 milionů dolarů. Animák za 90 milionů dolarů je tak skutečným megahitem, který bude mířit až někam k 450 milionům dolarům, kdy tak za jedničkou (555 milionů dolarů) nezaostane zas tak výrazně. Především ovšem dojde k definitivní realizaci Shreka 5.

Muž jménem Otto
Sony

Na pátém místě BTS: Yet to Come in Cinemas s 6,3 miliony dolarů. Do kin poté dorazil i další koncert skupiny BTS, výsledných 6,3 milionů dolarů z 1125 kin poté dokazuje existenci početné fanouškovské skupiny. Realizace těchto koncertů v rámci kinosálů tak dává smysl, v následujících letech jich nejspíš jen přibude.

Na šestém místě Muž jménem Otto s 4,1 miliony dolarů. Pořád slušně se poté daří i předělávce švédského komediálního hitu Muž jménem Ove, Otto v podání Toma Hankse již při rozpočtu 50 milionů dolarů přepočítává 83,4 milionů dolarů, studiu Sony snímek přeci jen nakonec skončí v černých číslech.

Nezvěstná
Sony

Na sedmém místě M3GAN s 3,8 miliony dolarů. M3GAN je již sice k dostání přes PVOD, přesto high-tech Chucky přepočítává celosvětově 154,3 milionů dolarů, při rozpočtu 12 milionů dolarů jde o jasný úspěch, který podpoří realizaci pokračování v lednu 2025 a též povede k dalším spolupracím (či rovné fúzi) mezi společnostmi Blumhouse a Atomic Monster.

Na osmém místě Nezvěstná s 3,7 miliony dolarů. Volné pokračování thrilleru Pátrání, které se po vzoru předchůdce odehrává výhradně na prostoru monitorů, již v amerických kinech utržilo 23 milionů dolarů, film za 7 milionů dolarů se tak studiu Sony zaplatí ještě před nástupem na zahraniční trhy. Jen nepůjde o takové veselí, kdy jednička při rozpočtu 880 tisíc dolarů globálně utržila 75,6 milionů dolarů.

Pathaan
Yash Ray Films

Na devátém místě The Chosen: Season 3 Finale s 3,6 miliony dolarů. Finále 3. série o Ježíši Kristovi poté opět dostala do kin nejen věřící, dokazuje, že seriálové události mají potenciál i na plátnech.

Na devátém místě Pathaan s 2,7 miliony dolarů. TOP 10 uzavírá akční indická podívaná Pathaan, která globálně přepočítává 98,7 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,2 miliardy indických rupií. Shak Rukh Khan může potvrdit status jedné z největších hvězd Bollywoodu, akčňák za zhruba 29 milionů dolarů bude vyvolává již teď indickým účetním úsměv na tváři.

Titanic

Tento týden do kin dorazí Bez kalhot: Poslední tanec a zmíněný návrat Titanicu Jamese Camerona k příležitosti 25. výročí.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.