Box Office: Nejnovější Transformers překonávají očekávání

Rise Of The Beasts
Transformers: Probuzení monster
Zdroj: CinemArt CZ

Na prvním místě Transformers: Probuzení monster s 60,5 miliony dolarů. Ještě před týdnem by bylo snadné si tipnout, že nad sedmými hranými Transformers dvakrát neštěkne pes, půjde o výrazný propadák a prvenství si po minulém víkendu udrží dvojka Spider-Mana a jeho paralelních světů. Jenže nakonec došlo k tomu, že noví Transformers překvapily. Tak moc, že se z boje o prvenství stal vyrovnaný boj, který nakonec vyvrcholil tím, že Transformers zhruba o 4 miliony dolarů uzmuly první pozici. Globálně tak sedmí hraní Transformers přepočítávají po prvním víkendu 170,5 milionů dolarů a vše tak naznačuje, že by se blockbuster pořízen za zhruba 200 milionů dolarů mohl nakonec přeci jen zaplatit a nakonec se i stát startem slibované nové trilogie.

Přitom všem pořád není vyložený důvod k radosti. Časy, kdy si třetí a čtvrtí Transformers v kinech mohly dojít pro 1,1 miliardy dolarů jsou už téměř dekádu pryč a po pátých Transformers, kteří se zmohly pouze na hranici 600 milionů dolarů, to vypadalo, že sérii definitivně zvoní umíráček. I díky relativně pozitivním ohlasům (dost možná pomohl i lépe přijatý spin-off Bumblebeeho) a odklonu od přístupu Michaela Baye je pořád o obří roboty dost velký zájem, kdy Paramount Pictures tak nutně o jednu ze svou nejsilnějších značek ještě nepřišlo. Už příští rok v září ostatně dorazí animovaný prequel Transformers One, ve vzduchu lítá i potenciál crossoveru s G. I. Joe. Jen je možná škoda, že je léto skutečně tak nařachané a různá blockbusterová konkurence se navzájem nevyhnutelně sežere. V červenci o tom bude dost k diskuzi nejen díky sporům o IMAX mezi Oppenheimerem a sedmou Mission: Impossible, ale díky tomu, že i napříč létem bude docházet k premiéře jednoho velkého blockbusteru za druhým. V následujících týdnech se tak ukáže, jak moc Transformers sežere třeba Flash nebo pátý Indiana Jones. Optimus Prime a Bumblebee ovšem v následujících letech kina rozhodně opět několikrát navštíví.

Trailer Spider-Man: Napříč paralelními světy
Zdroj: Sony Pictures Animation

Na druhém místě Spider-Man: Napříč paralelními světy s 55,5 miliony dolarů. Ještě týden nazpátek by se dalo čekat, že se druhé Paralelní světy budou moci spokojit s opětovnou zlatou pozicí, nakonec to ovšem těsně nestačilo. Přesto mohou druhé Paralelní světy po 2 týdnech globálně přepočítávat 390 milionů dolarů, první film si přitom za celou dobu v kinech došel pouze pro 384,3 milionů dolarů. Druhé Paralelní světy tak budou jistě končit někde za hranicí 600 milionů dolarů, při nákladech ve výši 100 milionů dolarů tak může být studio Sony spokojené a snadno očekávat, že by se tržby závěru trilogie s názvem Až za paralelními světy mohly posunout ještě o kus dál. Chválený milník nejen animovaného filmu tak za své mistrovské kvality sbírá zasloužené ovoce a zajistí, že Spider-Mana v následujících letech bude nejen na plátně kin dost. Zda to bude dobře a nepodepíše se to na těsném souboji mezi kvalitou a kvantitou bude věc druhá.

Malá mořská víla
Zdroj: Disney

Na třetím místě Malá mořská víla s 22,8 miliony dolarů. Hraná Malá mořská víla si poté celosvětově v kinech došla pro 414,2 milionů dolarů, hraná předělávka Roba Marshalla tak nejspíš bude moct pořád doufat v překonání hranice 500 milionů dolarů, při rozpočtu 250 milionů dolarů ovšem pořád studiu Disney zbude nemilá pachuť a nejspíš odepisování pár milionů dolarů. Nová miliardová jistota tu jednoduše nevznikla nejen díky kontroverznímu castingu Halle Bailey.

Strážci galaxie 3 recenze
Zdroj: CinemArt SK

Na čtvrtém místě Strážci Galaxie: Volume 3 s 7 miliony dolarů. Třetí Strážci Galaxie poté skutečně zvládají překonávat očekávání, kdy se jim nakonec podařilo čerstvě pokořit hranici 800 milionů dolarů a čerstvě přepočítávat 805,9 milionů dolarů. Překonání čísel druhého a nejvýdělečnějšího filmu trilogie (869 milionů dolarů) tak pořád vyloženě nemusí být velikou sci-fi, přesto i při podobných čísel půjde třetí Strážce Galaxie snadno brát jako úspěch a ideální rozloučení Jamese Gunna s Marvelem před definitivním přechodem k DC Comics.

Rychle a zběsile 10 recenze
Zdroj: CinemArt CZ

Na pátém místě Kostlivec s 6,9 miliony dolarů. Kostlivec, adaptace krátkého příběhu Stephena Kinga, poté po 2 týdnech globálně přepočítává 39,6 milionů dolarů, horor za 35 milionů dolarů se tak nakonec i díky faktu, že se hororová cílovka do kin dostaví prakticky vždy, se tak nejspíš nakonec zaplatí, vyložená hitovka se ovšem konat nebude. Na film, který původně vznikl jako exkluzivita pro Hulu, ovšem pořád dobré.

Na šestém místě Rychle a zběsile 10 s 5,2 miliony dolarů. Desáté Rychle a zběsile poté zvládlo mezitím utržit 652,8 milionů dolarů, překonat se tak podařilo páté Rychle a zběsile (629 milionů dolarů), při rozpočtu 340 milionů dolarů se ovšem přesto pořád vyložená hitparáda nekoná. Finále série stanovené na duben 2025 a předcházející snímek s Lukem ,,Dwaynem Johnsonem´´ Hobbsem v hlavní roli to už neohrozí, fakt, že má série své nejvýkonnější období za sebou, je ovšem aktuálně spíše nezpochybnitelný.

Na sedmém místě Super Mario Bros. ve filmu s 2,1 miliony dolarů. Super Mario Bros. ve filmu poté zvládlo již globálně utržit 1 miliardu a 315 milionů dolarů, kdy se při rozpočtu 100 milionů dolarů jasně vypočítává, že půjde o největší megahit roku, kdy nejspíš do konce roku nebude obava, že dojde k sesazení. Díky očividným poklesům to poté sice nebude stačit na tržby druhého Ledového království (1 miliarda a 453 milionů dolarů), i pozice 2. nejvýdělečnějšího animovaného filmu všech dob je ovšem pořád dost dobrá.

Past Lives
Zdroj: A24

Na osmém místě Pappa Mia! s 845 tisíci dolary. Komedie Pappa Mia!, kde Sebastian Maniscalco hraje fiktivní verzi sama sebe a Robert De Niro jeho fiktivního otce, je poté spíše menším propadákem studia Lionsgate, komedie za 29,1 mlionů dolarů prozatím přepočítává globálně pouze 11,3 milionů dolarů a globálních číslech si nejspíš může zdát.

Na devátém místě The Machine s 575 tisíci dolary. Akční komedie The Machine, kde komikovi Bert Kreischerovi sekunduje Mark Hamill, zvládla mezitím globálně utržit 10,3 milionů dolarů, při rozpočtu 20 milionů dolarů tak ani studiu Sony v tomto ohledu pšenka nekvete.

Na desátém místě Past Lives s 520 tisíci dolary. Do TOP 10 se ještě zvádlo prorvat drama Minulé životy, které z 26 kin zvládlo vydolovat slušných 520,8 tisíc dolar. Celovečerní debut Celine Song se může opřít o pozitivní reakce, které film označují za solidní romantické drama.

Flash zaujímavosti
Zdroj: Continental film

Tento týden do kin v limitovaném nasazení dorazí Asteroid City Wese Andersona, v širokém nasazení poté dorazí komediální horor The Blackening, nová pixarovka Mezi živly a Flash.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.