Box Office: Halloween končí vládne tržbám

Halloween Ends Michael Myers Laurie Strode Jamie Lee Curtis

Finální trailer Halloween končí

Na prvním místě Halloween končí s 41,5 miliony dolarů. Dvanáctý film s Michaelem Myersem dorazil do kin a dle očekávání konečně po delší době víkend v amerických kinech ovládl film s otvírákem vyšším než 30 milionů dolarů. Odhady ostatně predikovali, že rozlučka s Jamie Lee Curtis v roli Laurie Strode za otevírací víkend v Americe utrží něco kolem 50-55 milionů dolarů, s výslednými 41,5 milionů dolarů za víkend tak film zaostal za očekáváními. Celosvětový otvírák za 58,4 milionů dolarů je ovšem ve finále fajn úspěchem , především díky faktu, že prozatím poslední Halloween vyšel na pouhých 30 milionů dolarů. Celosvětově se ovšem film nejspíš zastaví spíše u 131 milionů dolarů Halloween zabíjí, než u 255 milionů dolarů Halloweenu z roku 2018.
Otvírák by dost možná mohl být větší, kdyby po vzoru Halloween zabíjí film souběžně nedorazil na streamovací službu Peacock, kde se nečekaně stal nejsledovanějším filmem v historii pochybné platformy. S paralelním uvedením na stream ovšem pochopitelně dochází i k úniku na internet, kdy se tak jde k závěru trilogie Davida Gordona Greena dostat velmi snadno a úplně zadarmo. Některé navíc odrazují převážně negativní ohlasy, kdy většinou padá prohlášení o tom, že tuhle tečku Michael Myers ani Jamie Lee Curtis nezasloužili. Ředitel studia Blumhouse Jason Blum poté ještě nějakou dobu bude jedním z nejúspěšnějších producentů v Hollywoodu, s Michaelem Myersem si již ovšem hrát nebude. Práva se totiž po Halloween končí vrátila k producentovi Malekovi Akkadovi, který si tak nyní může s Michaelem Myersem dělat, co chce. Při pohledu na finanční úspěch je ovšem jasné, že Boogeymana moc dlouho spát nenechá, na návrat Michaela Myerse do nějakých 10 let pravděpodobně dojde. Snad v o poznání lepší formě.

Smile

Na druhém místě Úsměv s 12,4 miliony dolarů. Na stříbrnou pozici spadl vítěz minulých dvou víkendů, který ovšem ve svém třetím víkendu spadl pouze o 33%. V rámci hororů tak Úsměv předvádí nevídanou vytrvalost, kdy je jasné, že aktuálně celosvětově utržených 71,2 milonů dolarů se rozmnoží na kilo jen z Ameriky. Celosvětově poté celovečerní debut Parkera Finna přepočítává již 137,6 milionů dolarů, jeho rozpočet přitom vyšel na pouhých 17 milionů dolarů. Je tak velmi snadné věřit tomu, že studio Paramount bude chtít realizovat sequel či bude chtít po Finnovi námět na nějakou další potencionální levnou hororovou hitovku.

Válečnice

Na třetím místě Šoumen krokodýl s 7,2 miliony dolarů. Šoumen krokodýl má poté potenciál se stát slušnou rodinnou trvalkou, ve svém druhém víkendu totiž spadl pouze o 35% a zaokrouhlil tak tržby v amerických kinech na 22,7 milionů dolarů, zahraniční trhy poté filmu zatím pomohli celosvětové tržby zaokrouhlit na 26,7 milionů dolarů. Studio Sony jistě doufá, že krokodýlovi obdařenému zpěvem Shawna Mendese bude o poznání více dařit na zahraničních trzích, aby rodinná podívaná za 50 milionů dolarů ve finále skončila v černých číslech.
Na čtvrtém místě Válečnice s 3,7 miliony dolarů. Nezpochybnitelnou trvalkou je poté Válečnice, která tržby v amerických kinech čerstvě zaokrouhlila na 59,7 milionů dolarů, celosvětově poté podívaná z afrického prostředí přepočítává 76,5 milionů dolarů. Při rozpočtu 50 milionů dolarů se tato podívaná studiu Sony bez problému zaplatí, kdy se v Americe bude končit někde u 80-90 milionů dolarů, zbytek světa poté přihodí nějakých 40-60 milionů dolarů. Zajímavější bude sledovat, zda se Válečnice skutečně nestane černým koněm nadcházející oscarové sezóny.

Na pátém místě Amsterdam s 2,9 miliony dolarů. Na Oscary naopak může zapomenout díky nepříliš nadšeným ohlasům novinka režiséra Davida O. Russella s ansámblovým obsazením, které čítá Christiana Balea, Margot Robbie, Johna Davida Washingtona, Roberta De Nira, Anyu-Taylor Joy, Ramiho Maleka, Mikea Myerse či Taylor Swift. Už nyní se očekává, že na dobové kriminálce 20th Century Studios prodělá nějakých 100 milionů dolarů, rozpočet byl přitom vystaven na 80 milionů dolarů byl vystaven rozpočet, aktuálně celosvětově utržených 18 milionů dolarů poté ve finále spěje k finiši nanejvýš někde u 50 milionů dolarů. Terapie láskou i Špinavý trik přitom v kinech končili těsně pod čtvrtmiliardou, Russell ovšem nejspíš bude mít problém příště obsadit tolik hvězd nejen díky své pověstné povaze spojenou převážně s psychickým deptáním. Česká premiéra byla mezitím pro jistotu zrušena.
Na šestém místě To nic, drahá s 2,2 milionem dolarů. Takový problém by ve finiši nemusel trápit Olivii Wilde, ani ta nejspíš nadšená není. Její druhý režijní projekt To nic, drahá kritiky dvakrát neuchvátil, od dobového thrilleru s Florence Pugh, Harry Stylesem či Chrisem Pinem poté nejspíš samo studio Warner Bros. čekalo víc. Rozpočet byl vystaven na 35 milionů dolarů, aktuálně celosvětových 73,3 milionů dolarů tak v součtu není tolik tragických. Důvodů k radosti ovšem v součtu příliš není, ani probírané kauzy ohledně toho, kdo se na natáčení nesnesl a kdo na koho flusl filmu ve finále nedodali takovou publicitu.

Barbarian

Na sedmém místě Barbarian s 1,4 milionem dolarů. Chválený horor Barbarian mezitím jíž celkově přepočítává 40 milionů dolarů, při rozpočtu 4,5 milionů dolarů se tak může režisér a scenárista Zach Cregger radovat. 39 milionů dolarů přitom pochází z čistě amerických kin, až na jisté výjimky Barbarian na moc zahraničních trhů nešel. Při slušném úspěchu v Americe je to možná škoda, už tak solidní výdělek se totiž ještě mohl řádně vynásobit. Kvality Barbariana se ovšem na Disney+ budou moci čeští diváci již za 2 týdny posoudit.
Na osmém místě Kámoši s 920 tisíci dolary. Zklamáním je poté pro studio Universal nejspíš první studiová gay romance Kámoši, která sice studio vyšla pouze na 22 milionů dolarů, při aktuálních 10,8 milionech dolarů je ovšem jasné, že i takto malý rozpočet se splatit nedokáže a film nakonec nejspíš skončí i v červených číslech. Nebo snad film spasí zahraniční trhy v následujících týdnech? Minimálně česká premiéra byla pro jistotu zrušena.

Top Gun: Maverick

Na devátém místě Terrifier 2 s 850 tisíci dolary. Radova se poté může filmový web a studio Bloody Disguting, kdy levný horor Terrifer 2 pořízený za 250 tisíc dolarů již z amerických kin přepočítává 2,3 milionů dolarů. Plány na minimálně další dvě pokračování a návrat vraždícího klauna Arta tak dávají smysl.
Na desátém místě Top Gun: Maverick s 685 tisíci dolary. Top Gun: Maverick minulý víkend po 19 týdnech vypadl z TOP 10, ve svém 21. víkendu se ovšem do TOP 10 těsně vrací. Zatím nejvýdělečnější film roku již celosvětově přepočítává 1 miliardu a 482 milionů dolarů, kdy tak hranice miliardy a půl skutečně nepadne jen těsně. Tomu Cruiseovi je ovšem nutné ne poprvé a ne naposledy smeknout klobouček, ve studiu Paramount si jistě budou chtít Toma Cruise držet zuby nehty, doufat, že Mission: Impossible 7 i 8 v kinech předvedou hitparádu a že snad časem donutí Cruise zvážit realizaci Top Gunu 3.

black adam

Tento týden do kin dorazí romantická komedie Vstupenka do ráje s George Clooneyem a Julii Roberts v hlavních rolích, která již po pár týdnech na zahraničních trzích celosvětově přepočítává 72 milionů dolarů a Black Adam s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.