Box Office: Dungeons & Dragons: Čest zlodějů bojuje o sequel

Dungeons-Dragons-Honor-Among-Thieves-Book-news
Recenze: Dungeons & Dragons
Zdroj: Cinemart.cz

Na prvním místě Dungeons & Dragons: Čest zlodějů s 38,5 miliony dolarů. Úspěšných fantasy franšíz je jako šafránu. A Dungeons & Dragons: Čest zlodějů toto prokletí nejspíš nezlomí. Instantní novodobá fantasy klasika pořízená za 150 milionů dolarů měla ideálně studiu Paramount odstartovat novou franšízu (už teď se chystá seriál pro Paramount+) a Chrisu Pineovi po zdánlivě mrtvém Star Treku a a konci s Wonder Woman dodat potencionálně novou úspěšnou franšízu. Globálnís start za 71,5 milionů dolarů je poté rozhodně lepší, než se dalo pár týdnů nazpátek čekat, že by se zrovna tady útočilo na hranici 400 milionů dolarů a sequel se dočkal rychlého odklepnutí, se ovšem úplně čekat nedá.

V Paramountu tak mohou doufat, že Čest zlodějů podrží nadšené reakce a z nového Dungeons & Dragons se stane trvalka, Čest zlodějů si ovšem ani kdovíjak slavně nevede v Číně, kdy i filmový Warcraft zvládl v roce 2016 v Číně utržit 213 milionů dolarů (globální čísla Warcraftu tím zaokrouhlil na 439 milionů dolarů), fantasy epos Duncana Jonese pořízen za 160 milionů dolarů přesto dveře od Azerothu nechal zavřené. Čeká stejný osud i Dungeons & Dragons? Aktuálně by člověk odhadoval finiš někde u hranice 300 milionů dolarů, nebylo by to ovšem poprvé, kdy se stal zázrak. A zrovna toto parádní fantasy by si druhou šanci rozhodně zasloužilo.

John Wick 4 recenzeZdroj: Vertical Entertainment

Na druhém místě John Wick: Kapitola 4 s 28,2 miliony dolarů. Jistě ovšem dojde na návrat do světa Johna Wicka. Parádní zakončení tetralogie se stalo globální senzací, která za 2 týdny přepočítává již 244,9 milionů dolarů, třetí John Wick pro srovnání v roce 2019 v kinech celkem utržil 327,2 milionů dolarů. Zvyšováním laťky se tak zvyšuje i hladina tržeb, kdy čtvrtý John Wick jistě nevzdal ambice útoku na hranici 450- 500 milionů dolarů, při rozpočtu 100 milionů dolarů jde jednoduše o parádu. Těžko říct, zda bude podobný zájem i o spin-offy typu Ballerina, Lionsgate ovšem pochopitelně hodlá železo kout, dokud je žhavé. Globálních 245 milionů dolarů se jinak krásně dělí (122,9 míčů z amerických kin, 122 ze zbytku světa), jen v amerických kinech bude akční balet Jardani Jovanoviche útočit na 200 milionů dolarů i navzdory brutálním propadům (62%).

His Only SonZdroj: Angel Studios

Na třetím místě His Only Son s 5,3 miliony dolarů. Angel Studios poté do kin nasadilo film pojednávající o Abrahámovi, který by měl zabít svého syna Izáka, adaptace pasáže Genesis z Bible poté vyšla pouze na skromných 250 tisíc dolarů, dle očekávání poté věřící do kina přišli poměrně ve velkém. Finálních 5,3 milionů dolarů tak bude při skromných nákladech v účtárně vypadat moc hezky, Abrahám a Izák se navíc v kině ještě nějakou dobu zdrží a bude na to tak ještě hezčí pohled.

Creed 3
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Na čtvrtém místě Vřískot 6 s 5,3 miliony dolarů. Šestý Vřískot mezitím již v kinech utržil 147,6 milionů dolarů a při nákladech ve výši 35 milionů dolarů je jasné, že šílencům s maskou Ghostface není konec. Vřískot 7 se tak již nyní aktuálně určitě kutí, kdy se jistě pokusí i nějak vytěžit aktuální popularitu Jenny Ortegy a možná dorazí i Stu Macher.

Na pátém místě Creed III s 5 miliony dolarů. Třetímu Creedovi sice mohla částečně ublížit kauza spojená s Jonathanem Majorsem a jeho údajně páchaným násilím, třetí Creed se ovšem v kinech pořád drží a aktuálně tak může globálně přepočítávat 258,6 milionů dolarů. Při nákladech 75 milionů dolarů je důvod k radosti a dávají smysl i ambice svět Rockyho/Creeda ještě více rozšířit. Jen případný spin-off Diamond Damea má nejspíš utrum.

Shazam Hněv bohů recenze
Zdroj: Warner Bros. Pictures

Na šestém místě Shazam! Hněv bohů s 4,7 miliony dolarů. Utrum má poté nejspíš v budoucnu DC Universe Shazam. Sám jeho představitel Zachary Levi potvrdil, že prozatím nedošlo k žádným diskuzím ohledně Shazamovi budoucnosti a vlastně by nebylo zas takové překvapení, kdyby se na tom nic nezměnilo. Druhý Shazam! totiž přepočítává pouze 119,6 milionů dolarů a při rozpočtu 125 milionů dolarů nejspíš bude rád, když se těsně dostane nad 160 milionů dolarů. Jasná ukázka toho, že DC Universe potřebuje inventuru a lepší management. Snad se studiu Warner Bros. sázka na Jamese Gunna a Petera Safrana vyplatí, zrovna druhý jmenovaný vzhledem k faktu, že je producentem Shazam! filmů dvakrát velkou radost nemá. V součtu to alespoň bude bolet méně než Black Adam.

Na sedmém místě A Thousand and One s 1,8 milionem dolarů. Slušný úspěch zaznamenalo komorní drama A Thousand and One s Teyanou Taylor v hlavní roli, kdy filmu jistě mohla prospět i várka slušných ohlasů z festivalu v Sundance.

Recenze: Ant-Man a Wasp: Quantumania
Zdroj: Marvel Studios

Na osmém místě 65 s 1,5 milionem dolarů. Brutálním neúspěchem je poté 65, kdy film sice oficiálně vyšel na 45 milionů dolarů, v tamtamech se ovšem šeptá, že během přetáček měl rozpočet vyrůst až na dvojnásobek. Tak či onak je výsledných 54,8 milionů dolarů tragédií, která Adamovi Driverovi naznačí, že by se měl až na výjimky držet od blockbusterů dál a nadále upřednostňovat charakterní role.

Na devátém místě Ant-Man a Wasp: Quantumania s 1,2 milionem dolarů. Ant-Man a Wasp: Quantumania poté celosvětově přepočítává 470,9 milionů dolarů, kdy nepřeleze ani hranici 500 milionů dolarů, zaostane za oběma předchozí díly trilogie a při rozpočtu 200 milionů dolarů poté hrubou matikou vychází, že by film v kinech musel pro černá čísla utržit alespoň 600 milionů dolarů. V Marvel Studios i proto dochází k damage control, vyměňování scenáristů i úpravu plánů, kterých se jistě dotkne i kauza spojená s Jonathanem Majorsem.

Na desátém místě Jesus Revolution s 1 milionem dolarů. Náboženské Jesus Revolution o Ježíšově hnutí poté již v kinech utržilo 50,9 milionů dolarů (při rozpočtu 15 milionů dolarů) a spolu s His Only Son jde o důkaz toho, že tyto náboženské záležitosti se rozhodně vyplácí.

Super Mario Bros. movie
Zdroj: Universal Pictures

Tento týden do kin dorazí drama On a Wing and a Prayer, Air: Zrození Legendy od Bena Afflecka a  Super Mario Bros. ve filmu.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.