Box Office: Bullet Train vládne jako jediný výrazný blockbuster srpna

bullet-train
bullet-train-1
Na prvním místě Bullet Train s 13,4 miliony dolarů. Dle očekávání prvenství obhájil akčňák Bullet Train, kterému k dosáhnutí prvenství stačila částka ve výši 13,4 miliony dolarů. Tržby v Americe jsou tak zaokrouhlené na 54,5 milionů dolarů, díky dalším 60 milionům dolarů ze zahraničních trhů jde poté celosvětové tržby zaokrouhlit na 114,5 milionů dolarů. Což pořád při rozpočtu 90 milionů dolarů není ta pravá hitparáda, nadále ovšem platí, že pořádná blockbusterová konkurence do kin dorazí nejspíš až na podzim. Přesto propad o 55% oproti premiérovu víkendu naznačuje, že by ve studiu Sony byli rádi za krapet lepší výdrž.
Diváci si ovšem film doporučují, absence pořádné konkurence až do konce září též film může pomoct a globální finiš někde u 250 milionů dolarů s podtrhnutím černých čísel pořád není vyloučený. Pokud ovšem ve studiu Sony ještě vůbec chuť na to z filmu vyždímat nějakého nástupce, i díky BradovI Pittovi vyhrožujícího s důchodem je spíš pravděpodobnější maximálně cesta nějakého spin-offu. Dost lidí by se například nejspíš nebránilo spin-offu dvojčat v podání Briana Tyrea Henryho a Aarona Taylora-Johnsona, který se mezitím modlí, aby v lednu jeho Lovec Kraven v kinech neshořel podobně jako Morbius.
maxresdefault (11)
Na druhém místě DC Liga supermazlíčků s 7,1 miliony dolarů. U DC Ligy supermazlíčků spousty lidí dokázalo kroutit hlavou nad samotné schválení animáku a stejně tak, že se DC Liga supermazlíčků do kin vydala na konci července. Původně měl již nyní dělat studiu Warner Bros. finanční radost Black Adam, kvůli nedopečeným efektům byl ovšem Black Adam přesunut na 21. 10. 2022 a dostala příležitost jiná komiksovka, kde Dwayne Johnson mluví Supermanova psa Krypta. Aktuálně celosvětových 109,7 milionů dolarů po třech týdnech ovšem značí, že bude animák rád za finiš někde u 175 milionů dolarů, což je při rozpočtu 90 milionů dolarů brutální problém. Dwayne Johnson tak sice může tvrdit, že by i z tohoto animáku rád začal budovat nějaké univerzum, v problémech topících se studio Warner Bros. ho ovšem nejspíš i při jeho postavení pošle do háje.
164060156_4de700
Na třetím místě Top Gun: Maverick s 7,1 miliony dolarů. Překvapovat pořád nepřestává Top Gun: Maverick, který to nevzdává s útokem na 700 milionů dolarů z amerických kin (aktuálně v nich vydělal celkem 673,8 milionů dolarů) a hranici 1 miliardy a 400 milionů dolarů z celosvětových kin (aktuálně celosvětově film přepočítává 1 miliardu a 378 milionů dolarů). Pro studio Paramount se jedná o megahit, který se zapíše mezi nejvýdělečnější filmy všech dob a i přes rozpočet 170 milionů dolarů a více než 100-milionový zisk Toma Cruise půjde o ten film, kdy již nyní nejspíš studio doufá, že Cruise zváží realizaci Top Gunu 3. Na ten by ovšem mohlo dojít až po sedmé a osmé Mission: Impossible, návratu Lee Grosmana a (snad) pokračování Na hraně zítřka.
ce196da5b4d919640e8b39b6fed9bc3585-thor-love-and-thunder.rhorizontal.w700
Na čtvrtém místě Thor: Láska jako hrom s 5,3 miliony dolarů. Thor 4 poté celosvětově přepočítává 720,5 milionů dolarů a dokazuje, že skončí někde skončí někde mezi 750-775 miliony dolarů. Tržby Thor: Ragnarok (854 milionů dolarů) jsou tak oficiálně nedostihnutelné a i když bude Thor 4 na konci roku patřit mezi nejvýdělečnější filmy roku, ředitel Marvel Studios Kevin Feige nejspíš čekal útok na miliardu nejen díky nákladům ve výši 250 milionů dolarů. Mezitím mohou započít sázky na téma, zda Taika Waititi nyní skutečně dostane příležitost realizovat vlastní Star Wars.
nope-anatomy1-superJumbo-v5
Na pátém místě Nene s 5,3 miliony dolarů. Třetí film Jordana Peeelea Nene již v amerických kinech přepočítává celkem 107,5 milionů dolarů (díky 6,3 milionům dolarů z dalších trhů celosvětově přepočítává 114 milionů dolarů) a nejspíš to po vzoru Uteč a My nedotáhne na 175 milionů dolarů z amerických kin (kterou shodně dali oba Peeleovy filmy) a dá se nejspíš i těžce věřit tomu, že by se celosvětově útočilo na hranici 250 milionů dolarů po vzoru dvou předchozích Peeleových filmů. Hororová podívaná za 68 milionů dolarů přesto bude solidní úspěch, který podtrhne Peeleovu pozici hitmakera a status jednoho z největších hororových talentů aktuální doby. Jeho partnerství se studiem Universal nejspíš ještě nějakou dobu zůstane zpečetěno. O kvalitách Nene se poté čeští diváci konečně budou moci přesvědčit od příštího týdne.
0x0 (1)
Na šestém místě Mimoni 2: Padouch přichází s 4,9 miliony dolarů. Mimoni 2 poté celosvětově přepočítávají 790,4 milionů dolarů, kdy o 20 milionů dolarů překonal letošního Batmana. Aktuálně tak Mimoni 2 patří mezi 5. nejvýdělečnějších filmů roku, kdy je sice miliarda pasé, přesto je nevyhnutelný finiš někde u 850-900 milionů dolarů. Ve studiu Illumination tak nejspíš dojde nejen k realizaci Já, padoucha, ale i Mimoňů 3.
166162494_6cc2e3
Na sedmém místě Kde zpívají raci s 4 miliony dolarů. Drama s tématem znásilnění Kde zpívají raci poté v amerických kin dokázalo vydělat už 72,2 milionů dolarů, celosvětové tržby jsou poté zaokrouhlené na 87 milionů dolarů. Při rozpočtu 24 milionů dolarů se tak ve studiu Sony mohou radovat z menšího hitu, který se ještě nějakou dobu v kinech zdrží a potencionálně jich ještě dost vytěží ze zahraničních trhů.
bodies1-videoSixteenByNine3000
Na osmém místě Bodies Bodies Bodies s 3,3 miliony dolarů. Studio A24 poté do 1285 kin nasadilo slasher Bodies Bodies Bodies a vede si v podstatě dle očekávání. Film Haliny Reijn, kde se hlavních rolí chopí Maria Bakalova (Boratova dcera z druhého Borata) a Amandla Stenberg (Rue z Hunger Games) je údajně černou horovou komedií s trochu uměleckými ambicemi, na což dle očekávání diváci dvakrát neslyší. Ve výsledku to nejspíš ovšem bude stačit na nějakých 20-30 milionů dolarů z amerických kin, těžko ovšem říct, zda má film vlastně finanční potenciál na jiných trzích.
rev-1-ELVIS-TRL-88633_High_Res_JPEGc
Na devátém místě Elvis s 2,6 miliony dolarů. Elvis poté již celosvětově přepočítává 261,5 milionů dolarů a zastaví se nejspíš někde u hranice 300 milionů dolarů. Audiovizuálně vyšperkovaný biopic krále rock´n rollu od Baze Luhrmanna tak při nákladech 85 milionů dolarů alespoň částečně Warner Bros. zchlazuje nervy nad starostmi o DC Comics, kdy studio aktuálně nejspíš doufá ve výrazný úspěch filmu na nadcházejících Oscarech.
fall-blogroll-1654637826224
Na desátém místě Fall s 2,5 miliony dolarů. Studio Lionsgate poté do kin nasadilo survivor thriller Fall, který dokázal nalákat solidním trailerem a dle recenzí poté režírující Scott Mann dodal solidní adrenalinovou podívanou. Film navíc vyšel studio pouze na 3 miliony dolarů, kdy Fall sice kina nezbourá, i takto minimální úspěch v kinech ovšem bude dostačující ke spokojenosti.
maxresdefault (13)
Příští týden do kin dorazí Dragon Ball Super: Super Hero Bestie s Idrisem Elbou v hlavní roli (na zahraničních trzích film prozatím utržil 4,7 miliony dolarů).

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.