Box Office: Black Panther 2 vede při čekání na Avatara 2

Black Panther
black panther wakanda forever
Zdroj: screencrush.com
Na prvním místě Black Panther: Wakanda nechť žije s 17,6 miliony dolarů. Wakanda v kinech pořád žije. Ve 4. víkendu sice přichází další brutální propad v podobě poklesu 61%, s aktuálními 393,7 miliony dolarů z amerických kin je ovšem hranice 400 milionů dolarů jen formalitou. Jako větší překážka poté působí hranice půlmiliardy, která se aktuálně zdá velmi nepravděpodobná a pomoct by mohl maximálně fakt, že se během vánočních svátků kina naplní a sám druhý Black Panther hodlá na Disney+ dorazit až někdy počátkem roku 2023, takže mu pár milionů přidá i vánoční vytrvalost v kinech.
Celosvětově poté Black Panther: Wakanda nechť žije přepočítává 733 milionů dolarů, kdy je hranice tři čtvrtě miliardy jen formalitou, po překonání tržeb čtvrtého Thora (761 milionů dolarů) i prvních Strážců Galaxie (772 milionů dolarů) se navíc druhý Black Panther zapíše do TOP 15 nejvýdělečnějších filmů ze světa Marvel Cinematic Universe a při aktuálním počtu 30 marvelovek tak bude patřit do té výdělečnější druhé poloviny. Smutek tak nastává až v momentě, kdy se vzpomíná na neuvěřitelné globální tržby prvního Black Panthera (1 miliarda a 382 milionů dolarů) a především tehdejších 700 milionů dolarů jen z amerických kin. Marvelu může pořád blockbusterová konkurence závidět, přeci jen ovšem i v případě MCU bylo líp. Je otázka, zda pomůže aktuální změna strategie ve vedení, které by ideálně chtělo, aby MCU alespoň do vyvrcholení Multivesmírné ságy v podobě Avengers 5 a Avengers 6 opět připomnělo zlaté časy Infinity ságy. Nejen v rámci ohlasů diváků, ale též ve formě tržeb.
Violent Night
Zdroj: bloodydisgusting.com
Na druhém místě Šílená noc s 13,3 miliony dolarů. Krapet nadstandardně si vedla Šílená noc, novinka režiséra Tommyho Wirkoly. Šikovný Nor, který je sem tam označován za následníka Sama Raimiho, již v roce 2013 vytřel zrak Jeníčkem a Mařenkou: Lovci čarodějnic, které sice leckomu mohli zničit dětství, zábavná béčková podívaná si ovšem v roce 2013 došla globálně pro 226 milionů dolarů. Nyní si Wirkola podobně vyhrál se Santou Clausem, kdy je jeho akční podívaná s Davidem Harbourem v hlavní roli označovaná jako mix Smrtonosné pasti a Sám doma, kdy se podařilo i překonat očekávaný otvírák ve výši 10-12 milionů dolarů. Globálně poté Šílená noc otevřela za 20,3 milionů dolarů, paradoxně přitom vyšla právě na 20 milionů dolarů. I přes pozitivní šuškandu nejspíš Šílená noc na úspěch Jeníčka a Mařenky nenaváže, přesto i jí Vánoce mohou krapet pomoct.
Divnosvět
Zdroj: deadline.com
Na třetím místě Divnosvět s 5 miliony dolarů. Divnosvět naopak nespasí ani Vánoce. Už před týdnem bylo jasné, že nový animák z dílny Walt Disney Animation Studios svým stvořitelům prodělá 147 milionů dolarů, spása v druhém týdnu poté nepřichází. Po 2 týdnech animák přepočítává pouze 42,3 milionů dolarů a nejspíš bude mít problém i s přelezením hranice 100 milionů dolarů. Ano, o Vánocích se do velké míry bude chodit na vše možné, pokud ovšem děti nevyrazí na Avatara 2, v ostatních sálech bude hrát alespoň v rámci cílovky vděčnější Kocour v botách 2, kde navíc dle všeho nebude klasické rodinné hodnoty zcela nehomofobních lidí narušovat nějaké zastoupení homosexuálních postav. Bob Iger se k Disneymu vrátil a je jasné, že ho čeká ještě pořádný kotel práce. Bude zajímavé sledovat, kolik kamenů na kameni v domově myšáka za pár měsíců zůstane.

zdroj: imdb.com

Na čtvrtém místě Menu s 3,5 miliony dolarů. Hororový thriller Menu se mezitím může pochlubit slušnými propady, ve 3. týdnů konkrétně pouze o 35%. Celosvětově tak podívaná s Ralphem Fiennesem a Anyou Taylor-Joy přepočítává již 47,2 milionů dolarů, při rozpočtu 30 milionů dolarů rázem svítá výraznější naděje, že se film zvládne zaplatit ještě v kinech.
Na pátém místě Devotion s 2,8 miliony dolarů. V kinech se mezitím rozhodně nezaplatí Devotion. Studio Sony do válečné podívané z období Korejské války obsadilo Glena Powella (Hangman z Top Gun: Maverick) a Jonathana Majorse (nástupce Thanose Kang), oba pánové ovšem mají daleko k regulérním hvězdám a především byl film v rámci reklamní kampaně nepříliš atraktivní. Film za 90 milionů dolarů tak po dvou týdnech z amerických kin přepočítává pouze 13,8 milionů dolarů (celkem se zmůže maximálně na 25) a navíc se tu příliš nedá sázet na zahraniční trhy.
Black Adam Teaser
Zdroj: YouTube

 

Na šestém místě I Heard the Bells s 1,8 milionem dolarů. V amerických kinech jinak běží i biopic básníka Henryho Wadswortha Longfellowa, kdy film prozatím v amerických kinech utržil 2,6 milionů dolarů a stane se tak rychlou spotřební záležitostí, která si pár milionů ještě stihne vydělat, příběh o zrození Slyšel jsem zvony na Štědrý den ovšem kina nenaplní.
Na sedmém místě Black Adam s 1,7 milionem dolarů. Black Adam se měl poté stát novou krví pro propojený svět DC Universe, účetní by se ovšem o tomto hádali. Blockbuster za 200 milionů dolarů zvládl doposud utržit pouhých 384,2 milionů dolarů, i přes hvězdný status Johnsona si poté třeba v Japonsku přišel pro nejslabší otvírák v rámci celého propojeného vesmíru. Vše se může házet na v podstatě široké veřejnosti neznámého Black Adama, po vzoru Dwaynea Johnsona se může neúspěch házet na negativní recenzi od IGN, jistí si poté rozhodně neodpustí fakt, že si DC Universe za klesající slávu může krapet samo. Black Adam se do budoucích let rozhodně vrátí a jeho první sólovka bude v součtu vnímána jen jako nezbytná investice, jeho nezbytnost ovšem do pár let může získat zcela nový význam.

Vstupenka do ráje

Na osmém místě Fabelmanovi s 1,3 milionem dolarů. Legendární Steven Spielberg se poté rozhodl natočit film o událostech, kterého ho v životě formovali…. aby na ně téměř nikdo do kina nešel. Nejosobnější film Spielberga za 40 milionů dolarů tak prozatím z amerických kin přepočítává pouze 5,6 milionů dolarů, kdy mu krapet pomoct můžou pouze pravděpodobné nominace na Zlaté glóby či Oscary. Někteří už teď ve Fabelmanech vidí jasného kandidáta na sošku za nejlepší film roku, tahle výtečná podívaná ovšem bohužel zůstane spíše projektem, který si Spielberg natočil pro radost. Zrovna on si to po těch letech a tolika mistrovských dílech může bez problémů dovolit.
Na devátém místě Bones and All s 1,2 miliony dolarů. Kanibalská romance s Timothée Chalametem a Taylor Russell v hlavních rolích mezitím zvládla doposud v kinech utržit 10,5 milionů dolarů (6 milionů pochází z amerických kin), krapet jiná romance za nějakých 15-20 milionů dolarů má tak poté pořád šanci se zaplatit jen z kin.
Na desátém místě Vstupenka do ráje s 850 tisíci dolary. TOP 10 uzavírá Vstupenka do ráje, která celosvětově přepočítává již 167,9 milionů dolarů a při rozpočtu 60 milionů dolarů se tak zvládla studio Universal zaplatit jen v kinech. Těžko říci, zda se urodí nějaké plány na pokračování, pět společných filmů George Clooneyho a Julie Roberts ovšem již vydělalo přes miliardu a dá se tak snadno počítat, že se tato dvojice nesešla na stříbrném plátně naposledy.
Říše světla
Zdroj: imdb.com

 

Týden před nástupem Avatara 2: Cesty vody se do kin vrátí Father Stu s Markem Wahlbergem v hlavní roli v přístupnější verzi (aneb studio Sony chce zřejmě opakovat situaci s Morbiem) a novinka režiséra Sama Mendese (Americká krása, Road to Perdition, Mariňák, Skyfall, Spectre, 1917) Říše světla.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.