Box Office: Black Panther 2 bude kinům vládnout až do Vánoc

Black Panther

black panther wakanda forever

Na prvním místě Black Panther: Wakanda nechť žije se 67,3 miliony dolarů. Wakanda v kinech nadále žije. V amerických kinech se druhý Black Panther sice musel spokojit se zhruba očekávaným propadem o 63%, zaokrouhlení na 288 milonů dolarů z amerických kin je pořád ovšem solidní, kdy navíc Panthera podrží nejen blízké slavení Díkůvzdání, ale též fakt, že až do poloviny prosince a nástupu druhého Avatara v kinech nebude letošní 3. marvelovce překážet žádná blockbusterová konkurence. Wakanda nechť žije tak pořád nutně nemusí vzdávat boj o půlmiliardu jen z amerických kin.
Celosvětově poté druhý Black Panther po dvou 2 týdnech přepočítává 546,3 milionů dolarů a i když se nad šancí ohledně zdolání miliardy dá polemizovat, minimálně přiblížení číslům druhého Doctora Strange a finiši někde u 950 milionů dolarů se pořád dá bez problémů věřit. Ano, první Black Panther v roce 2018 utržil 1 miliardu a 382 milionů dolarů, díky několika faktorům ovšem pořád budou moci být v Marvel Studios spokojeni. Dle nových statistik je jistá unavenost z nálože několika filmů a seriálů ročně již zjevná, zhruba 80% ovšem nadále plánuje vidět vše ze stáje MCU. Největšími kasovními jistotami poté do budoucna zůstávají rozlučka Jamese Gunna s Marvelem v podobě třetích Strážců Galaxie, Deadpool 3 s návratem Hugha Jackmana do role Wolverinea a Avengers 5 a 6, kteří se po vzoru svých čtyř předchůdců nejspíš zapíšou na seznam nejvýdělečnějších filmů všech dob. Potencionální živnost MCU do budoucna bude lepší prodiskutovat někdy v roce 2026.

imdb.com

Na druhém místě Menu s 9 miliony dolarů. Satirický horor Menu režiséra Marka Myloda vznikl v Searchlight Pictures za 30 milionů dolarů a americký start za 9 milionů dolarů odpovídá, že zhruba 30 milionů dolarů by film mohl utržit v amerických kinech. Zajímavější je, že ze zahraničních trhů zvládlo Menu utržit dalších 6,2 milionů dolarů a celosvětové tržby jsou tak nyní zaokrouhlené na 15,2 milionů dolarů. Vše tak napovídá tomu, že by se Searchlight Pictures podívaná s Anyou Taylor-Joy a Ralphem Fiennesem v hlavních rolích mohla zaplatit ještě z kin, kdy ovšem pochopitelně bude záležet na vytrvalosti do budoucích týdnů.

Black Adam

Na třetím místě The Chosen Season 3: Episodes 1 and 2 s 8,2 miliony dolarů. První dvě epizody 3. série seriálu The Chosen o životě Ježíše Nazaretském se poté tvůrci rozhodli nasadit do kin a nejen věřící se do kina vydali. Nasazování seriálů do kin nebývá obvyklou záležitostí a například i 9. epizoda 4. série Hry o trůny zvládla z kin vytřískat pouze 1,9 milion dolarů (i když nutno podotknout, že šlo pouze o nasazení v IMAX kinech a po kratší dobu). The Chosen se každopádně jeví jako výrazný seriálový fenomén, který pochopitelně ovšem i díky svému tématu do kin láká především křesťanské diváky.
Na čtvrtém místě Black Adam s 4,5 miliony dolarů. Dwayne Johnson sice v realizaci Black Adama konečně zhmotnil svou vysněnou roli, Black Adam ovšem nejspíš při aktuálních 366, 2 milionech dolarů v kinech nezdolá ani hranici 400 milionů dolarů, při rozpočtu 200 milionů dolarů je poté jasné, že studio Warner Bros. u Black Adama skončí v červených číslech. Pořád to ovšem bude především vnímané jako investice do budoucna, kdy ovšem právě budoucnost rozhodne, zda se tato investice vyplatí a zda nové vedení filmového DC Comics v podobě Jamese Gunna a Petera Safrana zvládne propojený svět DC Comics nakopnout lepším směrem.

Když promluvila

Na pátém místě Vstupenka do ráje s 3,2 miliony dolarů. Romantická komedie Vstupenka do ráje s Julií Roberts a Georgem Clooneyem v hlavních rolích poté celosvětově přepočítává 160,8 milionů dolarů a při rozpočtu 60 milionů dolarů se tak stává zevnější, že se tato romantická komedie skutečně studiu Universal zaplatí jen z kin a utvrdí, že se Clooney i Roberts nadále můžou řadit mezi herecké hvězdy a to i přes fakt, že je důležitost hereckých hvězd především v rámci aktuální kinematografie pochybnější a pochybnější. I herecké hvězdy ovšem přeci jen nějaké ty specifické diváky zvládnou do kin nadále nalákat.
Na šestém místě Když promluvila s 2,2 miliony dolarů. Snímek Když promluvila pojednávající o odhalení prasáren páchaných v Hollywoodu Harvey Weinstenem je poté už i díky svému tématu jedním z černých kandidátů nadcházející oscarové sezóny, téma MeToo už přeci jen pořád není tolik čerstvé a realizace samotného filmu trvala krapet dlouho. I když poté minimálně dle prvních výsledků z amerických kin není téma divácky dvakrát atraktivní, zahraniční trhy zvládli přidat 17,6 milionů dolarů a celosvětové tržby tak zaokrouhlit na 19,9 milionů dolarů. Na novinářském dramatu za 32 milionů dolarů tak nejspíš studio Universal přeci jen neprodělá.

Úsměv

Na sedmém místě Šoumen krokodýl s 1,9 milionem dolarů. Šoumen krokodýl poté celosvětově utržil již 78,3 milionů dolarů, studio Sony ovšem na rodinné podívané za 50 milionů dolarů ve finále přeci jen prodělá. Javier Bardem tak ve zpívajícím krokodýlovi se zpěvem Shawna Mendese úspěšnou dětskou franšízu neobjevil.
Na osmém místě Úsměv s 1,5 milionem dolarů. Úsměv poté nadále zůstává jedním z největších překvapivých hitů roku, kdy horor za 17 milionů dolarů zvládl již celosvětově utržit 213,9 milionů dolarů. Není tak překvapivé, že již samotný režisér a scenárista Parker Finn začal naznačovat sequel, o ten ostatně určitě usilují hlavouni ve studiu Paramount.

 

Ďáblova kořist

Na devátém místě Drishyam 2 s 1 milionem dolarů. Do 305 amerických kin poté dorazil indický kriminální thriller Drishyam 2, kdy opět platí staré známé, že klíčový bude především trh v domovské Indii. 1 milion je na 305 kin jako takový slušný výkon.
Na desátém místě Ďáblova kořist s 935 tisíci dolary. TOP 10 uzavírá horor Ďáblova kořist, který zvládl celkově utržit 35 milionů dolarů a dá se věřit, že samotná výroba filmu nestála moc a studiu Lionsgate by se tak potencionálně mohl film zaplatit ještě z kin. Na kdovíjaký start úspěšné hororové série to ovšem nevypadá.

Bones and all

Příští týden do kin dorazí kanibalská romance Bones and All s Timothée Chalametem v hlavní roli (z limitované distribuce doposud 120 tisíc dolarů), válečné drama Devotion s Jonathanem Majorsem a Glennem Powellem v prostředí kokpitů, disneyovka Divnosvět, Netflix měsíc před uvedením na stream do kin nasadí Na nože: Glass Onion a do široké distribuce se též podívá snímek Fabelmanovi inspirovaný dětstvím Stevena Spielberga v režii Stevena Spielberga (z limitované distribuce prozatím 314 tisíc dolarů).

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.