Box Office: Black Adam vrací do kin diváky

Black Adam

Black Adam

Na prvním místě Black Adam s 67 miliony dolarů. Black Adamovi se předpovídal americký otvírák za nějakých 60 milionů dolarů, ve finále to málem bylo i 70, přesto to stačilo na největší americký otvírák za poslední 4 měsíce. Jedna z těch postav, kterou ještě pár let znali jen opravdoví komiksoví nadšenci má výhodu v tom, že je vysněnou rolí Dwaynea Johnsona, který opět nepodcenil sílu sociálních medií a promoval Black Adama kde to jen šlo. S americkým otvírákem za 67 milionů dolarů jde o nejlepší otvírák filmu s Johnsonem v hlavní roli (celkově se více dařilo jen pátému, šestému, sedmému a osmému dílu Rychle a zběsile, které ovšem spíše fungovali na bázi týmovky nežli sázkou na Johnsona v čele). Studio Warner Bros. ovšem přeci jen nejspíš doufalo v o poznání větší čísla a to i v rámci globálního startu za 140 milionů dolarů, který by vlastně nebyl tak špatný bez uvědomění si, že Warner Bros. opět krapet rozumně nehospodařili a rozpočet Black Adama vyšel na šílených 195 milionů dolarů.

Při finiši někde u 500 milionů dolarů Black Adam propadák nebude a Dwayne Johnson si sequel bez problémů vydupe. První Black Adam totiž v paměti vedení Warner Bros. zůstane především jako investice do budoucna, kdy například již nyní naznačovaný souboj Black Adama a Supermana či zprávy o sequelu Muže z oceli zvládne přeci jen vyvolat optimismus. I když ovšem Dwayne Johnson na sérii Rychle a zběsile nejspíš nevzpomíná v tom nejhezčím světle, ještě nějakou dobu ovšem právě pět filmů ze série Rychle a zběsile s jeho účastí zůstanou největšími hity v jeho kariéře. Black Adam v součtu bez problému porazí tržby prvního Shazama! (366 milionů dolarů), v součtu ovšem přeci jen bude patřit mezi nejméně výdělečné filmy ze světa DC Extended Universe. Právě při finiši někde u 450-500 milionů ovšem půjde říci, že 1. film 1. fáze nové éry DCEU velké plány rozhodně nepohřbí. Minimálně Aquaman 2 příští Vánoce o tu miliardu zabojuje, Blue Beetlea minimálně kvůli pravidelnějším návštěvám kin latinskoamerickým publikem neradno podceňovat, Shazam! 2 a Flash jsou prozatím jedna velká neznámá, náladu by filmovému světu DC ovšem mohli za pár let zlepšit dvojky Jokera a Batmana, které paradoxně do propojeného světa DCEU nepatří.

Vzpomínka do ráje

Na druhém místě Vstupenka do ráje s 16,4 miliony dolarů. Radost mohou mít George Cooney a Julia Roberts. Díky jejich 5. herecké spolupráci s názvem Vstupenka do ráje již všechny jejich filmy utržili přes miliardu, právě Vstupenka do ráje už ostatně nějakou dobu trhala solidní částky na zahraničních trzích. Čerstvá americká premiéra tak mohla tržby komedie za 60 milionů dolarů zaokrouhlit na 98,7 milionů dolarů. kdy se nejspíš bude končit až někde u 150 milionů dolarů. Po vzoru dobrodružného Ztraceného města se Sandrou Bullock či akčňáku Bullet Train s Bradem Pittem se ukazuje, že staré známé herecké hvězdy pořád zvládnou do kina přilákat diváky a dokázat, že si některé z nich status hvězdy opravdu nadále zaslouží. Studio Universal tak možná ve finále nejvíc mrzí příliš nafouknutý rozpočet, kdy to ve finále bude stačit jen na těsně pokoření černých čísel.

Smile
Na třetím místě Úsměv s 8,4 miliony dolarů. Velký dojem pořád dělá horor Úsměv. Ten je již v kinech měsíc, přesto i ve čtvrtém víkendu dochází k solidnímu propadu o 34% a zaokrouhlení amerických tržeb na 84,3 milionů dolarů. Celosvětově poté horor Parkera Finna přepočítává 166,2 milionů dolarů a to je při rozpočtu za 17 milionů dolarů prostě parádní úspěch, který určitě ve studiu Paramount vyvolá touhu po realizaci pokračování či další hitovky, kterou by Finn z rukávu mohl studiu předhodit.

Halloween končí

Na čtvrtém místě Halloween končí s 8 miliony dolarů. Tragický propad naopak utrpěl Halloween končí, ve svém druhém víkendu se propadl o brutálních 80%, kdy se na filmu podepisují negativní recenze i fakt, že skrze souběžné nasazení na streamovací službu Peacock se film nevyhnutelně též dostal na internet, kde je snadné se k rozlučce Jamie Lee Curtis s rolí Laurie Strode jde dostat pár kliknutími. Celosvětově se tak Halloween končí z aktuálních 82 milionů dolarů zvládne ke stovce dokopat, zaostane ovšem za Halloween zabíjí (130 milionů dolarů) i Halloweenem z roku 2018 (255 milionů dolarů). Sestupná kvalita tak s tržbami plně koresponduje. U Blumhousu poté sice Halloween končí, je ovšem pravděpodobné, že se maximálně do 15 let Michael Myers na stříbrném plátně opět objeví. Rozpočet se totiž nemusí dvakrát nafukovat a přitom je vidět, že na ztělesnění zla diváci pořád slyší a nenáročné hororové publikum prakticky nedokáže zklamat.

Válečnice

Na pátém místě Šoumen krokodýl s 4,2 miliony dolarů. Studio Sony poté nejspíš mrzí, že se ze Šoumena krokodýla nestala hitovka shodná například s dvojicí filmů Paddington, kdy to první Paddington dotáhl na čtvrtmiliardu, druhý Paddington poté alespoň na dvě kila. Je pravda, že Šoumen krokodýl se na některé zahraniční trhy teprve chystá, aktuálních 32,3 milionů dolarů je ovšem při rozpočtu 50 milionů dolarů přeci jen zatím dvakrát neuspokojivá částka. Přesto se dá věřit tomu, že studio Sony ve finále skončí v černých číslech, kdy je pořád pravděpodobné, že na dalších zahraničních trzích se krokodýl obdařen zpěvem Shawna Mendese ujme líp. Jestli to ovšem ve finále bude stačit na nějaký ten sequel je otázka.

Na šestém místě Válečnice s 2,4 miliony dolarů. Dle očekávání se naopak studio Sony může radovat z amerických tržeb Válečnice, která v Americe aktuálně přepočítává 62,9 milionů dolarů a míří minimálně k 80 milionům dolarů. Celosvětově film prozatím přepočítává 82,9 milionů dolarů, což při rozpočtu 50 milionů dolarů pořád není úplná hitparáda, i zde ovšem platí, že se dá snadno věřit tomu, že se film ve finále k černým číslům dostane.

Na sedmém místě Terrifier 2 s 1,9 milionem dolarů. Radovat se mohou v Bloody Disgusting. Filmový web pokrývající hororové novinky postupně upgradeoval v produkční studio, které zvládne točit levné a přitom velmi úspěšné horory. Terrifier 2 je přitom vidět pouze v pár kinech, pomáhá mu ovšem šuškanda a pověst filmu, který diváky dohání k omdlévání. Pokračování řádění zabijáckého klauna pořízené za 250 tisíc dolarů tak přepočítává již 5,2 milionů dolarů, plány na trojku, čtyřku a ještě dál tak v tomto případě dávají naprostý smysl.

Na osmém místě To nic, drahá s 880 tisíci dolary. Druhý režijní projekt Olivie Wilde již celosvětově přepočítává 83 milionů dolarů, studio Warner Bros. ovšem nejspíš vzhledem k účasti Harryho Stylese či na Instagramu velmi oblíbené Florence Pugh čekalo víc. Podívaná za 35 milionů dolarů se nicméně pomalu dostává do černých čísel, kdovíjaký megahit a především oscarový kandidát to ovšem není.

Trojúhelník smutku

Na devátém místě Amsterdam s 818 tisíci dolary. I Amsterdam může vzhledem k recenzím na nějaké ty zlaté sošky nejspíš zapomenout, ansámblové historické kriminální drama ovšem ve finále bude jeden z největších propadáku roku, kdy by přinést ztrátu ve výši 100 milionů dolarů. Celosvětových 21 milionů dolarů je při rozpočtu 80 milionů dolarů tragédie, účast Christiana Balea, Margot Robbie, Roberta De Nira, Ramiho Maleka, Anyii Taylor-Joy či Taylor Swift v tomto případě jednoduše nepomohla a David O. Russell se nejspíš bude muset příště spokojit s o poznání menším rozpočtem.

Na desátém místě Trojúhelník smutku s 600 tisíci dolary. Do 280 amerických kin se poté podíval jeden z nejchválenějších filmů roku Trojúhelník smutku a vydoloval z nich slušných 600 tisíc dolarů. Dohromady již film v Americe v rámci limitovaného nasazení utržil 1 milion a 419 tisíc dolarů, zbytek světa prozatím celosvětové tržby zaokrouhluje na 4 miliony a 800 tisíc dolarů. Podívaná pořízená za 15,6 milionů dolarů má štěstí v šeptandě, kdy se dá očekávat, že se film ve finále zvládne zaplatit. Prozatím ovšem není jisté, zda se film v amerických kinech dostane do širší distribuce.

Ďáblova kořist

Příští týden do kin dorazí horor Ďáblova kořist.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.