Box Office: Black Adam dvakrát obří sílu v kinech nepředvádí

Black Adam

black adam

Na prvním místě Black Adam s 27,7 miliony dolarů. Dalo se očekávat, že Black Adam kdovíjak výraznou trvalkou nebude, důkazem budiž propad v druhém víkendu o 59%. Prakticky neznámý, ale zato oblíbený komiksový antihrdina Dwaynea Johnsona má ovšem štěstí v tom, že žhavá blockbusterová až do nástupu Black Panthera: Wakanda nechť žije neexistuje a například do IMAXU si diváci primárně mohou zajít pouze na Black Adama. Při aktuálních 111,1 milionech dolarech z amerických kin je útok na hranici 2 kil vyloučen, za hranici 150 míčů se ovšem Black Adam doma bez problému dostane.
Celosvětově poté Black Adam přepočítává 250 milionů dolarů a bez problému by se tak měl dostat alespoň přes hranici 400 milionů dolarů. Výše ho ovšem může poslat snad jen jedině uvedení v Číně, které je ovšem nadále ve hvězdách. Komiksárna za 200 milionů dolarů tak nebude kdovíjaký megahit a při starém pravidlu, že by měl film vydělat zhruba trojnásobek svého rozpočtu, aby se dostal do plusu, se pomalu dá Black Adam vnímat jako průšvih. Dá se přesto věřit tomu, že si Dwayne Johnson bez problémů pokračování Black Adama vydupe, kdy se studio Warner Bros. nechá především svézt komerčním potenciálem do budoucna a že se bude hojněji chodit například na naznačovanou konfrontaci Black Adama a Supermana. Za pár let se ukáže, zda je zrovna toto pro filmové DC Comics správný směr.

Vstupenka do ráje

Na druhém místě Vstupenka do ráje s 10 miliony dolarů. Romantická komedie s Georgem Clooneyem a Julii Roberts má s propadem o 39% lepší výdrž, celosvětově nyní při rozpočtu ve výši 60 milionů dolarů přepočítává 119,4 milionů dolarů. Vypadá to tak, že se tato komedie zvládne studiu Universal zaplatit ještě z kin. Především se poté ukazuje, že některé herecké hvězdy pořád zvládnou do kina nahnat diváky, spíše ovšem v případě takto vděčných látek jako je romantická komedie.

Ďáblova kořist

Na třetím místě Ďáblova kořist s 7 miliony dolarů. Studio Lionsgate poté do 2980 kin nasadilo horor Ďáblova kořist, kdy doufalo, že probíhající slavení Halloweenu do kina nažene dost diváků. Výsledných 7 milionů je ve finále lehce nad očekávání, kdy hororová rutina nejspíš nemohla doufat v dvakrát větší úspěch. Kritici ze samotného hororu do skoku neskáčou, dvakrát spokojeni při průměrném hodnocení C+ nejsou ani diváci, přesto je hororová cílovka nenáročná a nějaké ty miliony horor v kinech vydělá. Samotný rozpočet není známý, ale dvakrát obří nejspíš nebyl.

Úsměv

Na čtvrtém místě Úsměv s 6,6 miliony dolarů. Výrazným držákem je pořád horor Úsměv, který se ve svém 5. víkendu nadále propadá pomalu, tentokrát to byl propad o 40%. Režijní debut Parkera Finna tak již celosvětově přepočítává 186 milionů dolarů, při rozpočtu 17 milionů dolarů se tak může studio Paramount radovat z dalšího velkého hitu pro letošní rok a jistě doufat, že když už Parker Finn nenadělí v brzkých letech sequel, minimálně přijde s další podobnou hitovkou.

Halloween končí

Na pátém místě Halloween končí s 3,8 miliony dolarů. Halloween končí poté dle očekávání nepropadl ve svém třetím víkendu tak strmě, kdy jde slušný propad o 52% přivlastnit právě k slavení Předvečeru svátku Všech svatých. 12. film s Michaelem Myersem tak celosvětově přepočítává 94,7 milionů dolarů, kdy jde při rozpočtu 33 milionů dolarů pořád o slušný výsledek, tržby v kinech ovšem mohli být o poznání výraznější, kdyby byli kvality rozlučky s Jamie Lee Curtis v roli Laurie Strode vyšší a především, kdyby studio Universal opět nevsadilo na souběžné uvedení na streamovací službě Peacock. Pořád jde o úspěch, Halloween z roku 2018 ovšem bez paralelního nasazení z kin vytřískal 255 milionů dolarů a to je zcela jiná pohádka. Finanční síla Michaela Myerse přesto očividně neklesá a i proto se dá jeho návrat čekat do nějakých 10 let.

Na šestém místě Šoumen krokodýl s 2,8 miliony dolarů. Šoumen krokodýl poté již celosvětově vydělal 50,5 milionů dolarů, kdy studio Sony vzhledem k nákladům za právě 50 milionů dolarů nejspíš čekalo o poznání víc. Šoumen krokodýl tak ve finále bude spíše finančním neúspěchem, kdy se ukázalo, že dovádění krokodýla Lylea obdarovaného hlasem Shawna Mendese dvakrát rodiny s dětmi nalákat do kin nedokázalo. Každá rodinná rozverná podívaná holt není sázkou na jistotu.
Na sedmém místě Till s 2,8 miliony dolarů. United Artists poté do 2058 kin nasadilo biopic afroamerické aktivistky Mamie Till, který je vzhledem k prvním reakcím kandidátem na Oscara a především má šanci výrazně oslovit afroramerické publikum. Výsledný otvírák z širšího nasazení poté sice dvakrát nezvládá vyrazit dech, dá se ovšem potencionálně věřit tomu, že se z Till stane menší trvalka. Z předchozích nasazení v omezenějším množství Till prozatím přepočítává 3,6 milionů dolarů.

Válečnice

Na osmém místě Terrifier 2 s 1,8 milionem dolarů. Poptávkou se nadále šíří zvěsti o tom, že je Terrifier 2 velmi nepříjemný hororový zážitek a i špatná reklama je reklamou. Slasher za 250 tisíc dolarů tak doposud v amerických kinech utržil 7,6 milionů dolarů a namotivuje Bloody Disgusting skutečně realizovat minimálně třetí a čtvrtý film.
Na devátém místě Válečnice s 1,1 milionem dolarů. Válečnice poté již celosvětově zvládla utržit 87,3 milionů dolarů, studio Sony přitom film vyšel na 50 milionů dolarů. Ve finále film skončí někde na 100 miliony dolarů a těsně se nejspíš zvládne studiu Sony zaplatit ještě z kin. Zajímavější bude sledovat, zda se skutečně potvrdí zvěsti o černém koni nadcházející oscarové sezóny.
Na desátém místě Tár s 1 milionem dolarů. Focus Features poté do 1087 kin nasadilli novinku režiséra Todda Fielda s Cate Blanchett v hlavní roli o fiktivní skladatelce Lydii Tár. O hudební stránku se postará Hildur Guðnadóttir (Oscar za soundtrack k Jokerovi) a dle prvních reakcí by Cate Blanchett klidně mohla bojovat o třetího Oscara. U Tár poté platí to samé jako u Till, tedy fakt, že se film ještě potencionálně může stát vytrvalou trvalkou. Cesty páně ovšem u těchto menších filmů bývají vždycky spíše nevyzpytatelné.

Armageddon Time

Tento týden do kin dorazí Armageddon Time, novinka režiséra Jamese Graye (Ad Astra).

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.