Box Office: Bez kalhot 3 první, na vítězství to ovšem nestačí

Bez kalhot 3
Bez kalhot: Poslední tanec
Warner Bros. Pictures

Na prvním místě Bez kalhot: Poslední tanec s 8,2 miliony dolarů. Třetí Bez kalhot mělo být původně exkluzivitou pro HBO Max, studio Warner Bros. se ovšem nakonec rozhodlo, že i třetí tančení Magic Mikea dorazí do kin. Z dálky by to dávalo smysl, první Bez kalhot (rozpočet: 7 milionů dolarů, tržby: 167,2 milionů dolarů) i Bez kalhot XXL (rozpočet: 14,8 milionů dolarů, tržby: 122,5 milionů dolarů) byly výrazné komerční úspěchy, rozpočet třetího Bez kalhot se ovšem pohybuje někde mezi 45-49 miliony dolarů. A v takovém případě je globální otvírák za 18,6 milionů dolarů krapet varovnou zprávou. Pokud se totiž třetí Bez kalhot nestane zázračnou trvalkou (pomoct by mohl i Valetnýn), novinka Stevena Soderbergha by nakonec mohla skončit v červených číslech. 8-letá pauza této značky je dost možná až příliš výrazná, 42-letý Channing Tatum též není tak lákavý jako Channing Tatum před 10 lety, nepomáhají ani nejhorší ohlasy v kontextu celé trilogie, kdy se třetí díl možná až příliš vzdálil od toho, proč se z prvních dvou filmů staly tak velké hity. Rozhodně se dá cenit, že se tvůrci vydali krapet jinou cestou, lukreativnost značky je ovšem nejspíš mrtvá a naznačené spin-offy nejspíš přinejlepším vzniknou alespoň pro HBO Max.

Pro studio Warner Bros. celkově bude nejen tento rok zátěžový. Radost jim do konce roku můžou udělat třetí Creed, Barbie nebo Wonka, důležité ovšem bude to, jak se letos bude dařit 4 komiksovkám ze stáje DC Comics (Shazam! 2, Flash, Blue Beetle, Aquaman 2), které již díky blížícímu se Flashovi čekají velké změny. Studio Warner Bros. se pokusí do budoucna minimalizovat miliardové ztráty, sázet na úspěšné franšízy, objevují se ovšem i informace, že by studio mohl čekat prodej. Tentokrát by ovšem neměla hrozit akvizice studiem Universal, mluví se o Amazonu i Applu. David Zaslav se jednoduše pokusí dostát pozice schopného obchodníka, u studia Warner Bros. si ovšem ukousl příliš velké sousto, které bude těžké strávit. Uspěje u DC Comics sázka na vedení v podobě Jamese Gunna a Petera Safrana? Nechá se J. K. Rowling odolat ke svolení navázání na Harryho Pottera? Pokusí se jim dostat zpět Christophera Nolana? Nekonečná série otázek, ke kterým budou odpovědi servírované v průběhu následujících týdnů, měsíců i let.

Titanic
20th Century Studios

Na druhém místě Avatar: The Way of Water s 6,9 miliony dolarů. Avatar jinak zůstává slušnou trvalkou, v 9. víkendu dochází k propadu o pouhých 39% a zaokrouhlení tržeb z amerických kin na 647 milionů dolarů. Globálně poté Avatar: The Way of Water přepočítává 2 miliardy a 213 milionů dolarů, technicky by mohlo dojít k broušení zubů na 3. pozici v seznamu nejvýdělečnějších filmů všech dob. Má to ovšem jeden háček.

Na třetím místě Titanic s 6,4 miliony dolarů. Titanic Jamese Camerona se vrátil do kin v rámci 25. výročí a jistí diváci si jednoduše možnost vrátit se na palubu Titanicu nemohou odpustit. Titanic tak mohl nově své globální tržby zaokrouhlit na 2 miliardy a 214 milionů dolarů. Druhého Avatara a Titanic aktuálně konkrétně dělí částka ve výši 865 tisíc a 870 dolarů, ve finále je spíše pravděpodobnější, že druhý Avatar Titanic překoná. V kinech tak aktuálně probíhá souboj Jamese Camerona proti Jamesi Cameronovi, kdy je vítěz v každém případě jasný. Jim tak snad v brzkých letech dodá slibovanou obnovenou premiéru Vetřelců a třetímu, čtvrtému i pátému Avatarovi udělí stejnou péči jako v případě prvních dvou filmů, pak jen bude zajímavé sledovat, jak se dalším Avatarům povede v kinech.

Kocour v botách 2
DreamWorks Animation

Na čtvrtém místě 80 for Brady s 6 miliony dolarů. 80 for Brady minulý víkend téměř uvažovalo o první pozici, v druhém víkendu ovšem dochází k brutálnímu propadu o 55%, který naznačuje, že se drtivá většina cílovky v kinech nashromáždila během prvního víkendu a o starší fanynky Toma Bradyho zas tak výrazný zájem není. Komedie studia Paramount nicméně již v amerických kinech utržila 25 milionů dolarů, komedie za 28 milionů dolarů se tak nejspíš studiu v pořádku zaplatí, záleží jen na velikosti propadů v následujících týdnech.

Na pátém místě Kocour v botách: Poslední přání s 5,5 miliony dolarů. Kocúr v čižmách 2 poté již celosvětově utržil 393,7 milionů dolarů, animák za 90 milionů dolarů je tak ve finále solidním hitem, kterému neubližuje ani rychlý nástup na PVOD. Pokud film zůstane i nadále trvalkou, útok na hranici půlmiliardy není vyloučený, jistější je, že na Shreka 5 definitivně dojde.

Někdo klepe na dveře
Universal

Na šestém místě Někdo klepe na dveře s 5,5 miliony dolarů. Vítěz minulého víkendu se mezitím propadl o šílených 61%, které ukazují, že jsou časy největších hitů M. Night Shyamalana u konce. Čtyři vůdci apokalypsy pod vedením Davea Bautisty si v kinech zatím došli pro 36,7 milionů dolarů, při rozpočtu 20 milionů dolarů tak nakonec nejspíš Shyamalanův film, který si financoval, skončí v černých číslech a ve spolupráci se studiem Universal již příští rok dojde na další Shyamalanův film. Bude film, který do kin dorazí 5. 4. 2024, přijat o poznání přívětivěji? Naplánované má Shyamalan prozatím 3 další filmy, snad se aspoň v jednom z nich skrývá pecka z ranku Šestého smyslu nebo Znamení.

Na sedmém místě Muž jménem Otto s 2,6 miliony dolarů. Slušnou trvalkou je mezitím americký remake švédské komedie Muž jménem Ove, kdy Otto v podání Toma Hankse již globálně přepočítává 92,2 milionů dolarů, při rozpočtu 50 milionů dolarů se tak nejspíš komedie studiu Sony zaplatí, kdy se opět ukáže, že se vyplatí sázet na Toma Hankse. Sympaťákům se úspěšná kariéra přeje snadno.

Na osmém místě Pohřešovaná s 2,6 miliony dolarů. Studiu Sony se jistě zaplatí i minimalistická Pohřešovaná, která se po vzoru Pátrání odehrává výhradně na monitorech, malý thriller pořízený za 7 milionů dolarů již v amerických kinech přepočítává 26,6 milionů dolarů, čeká jen na zahraniční trhy. Jen nebude takový důvod k juchání jako v případě, kdy Pátrání (rozpočet: 880 tisíc dolarů) v kinech utržilo 75,6 milionů dolarů.

M3GAN
Universal

Na devátém místě M3GAN s 2,4 miliony dolarů. M3GAN na VOD dorazila až příliš brzy, přesto je u spolupráce společností Blumhouse a Atomic Monster důvod k radosti. High-tech nástupkyně Chuckyho již v kinech utržila 165,6 milionů dolarů, při rozpočtu 12 milionů dolarů jasné opodstatnění toho, že dvojka do kin dorazí 17. 1. 2025.

Na desátém místě Plane s 1,2 milionem dolarů. I Plane je již k dostání na VOD, slušné béčko s Geraldem Butlerem přesto zvládlo v kinech utržit 41,1 milionů dolarů. Při rozpočtu 25 milionů dolarů na první pohled dost možná nepříliš radostná zpráva, studio Lionsgate je ovšem proslulé i tím, že je schopné filmy zaplatit čistě z předprodeje práv (i proto obří propadák Bohové Egypta technicky není propadákem), výsledek tak nejspíš bude zalitý sluncem.

Trailer Ant-Man
Marvel Stuidios

Ve středu do kin dorazí jubilejní 100. film v kariéře Liama Neesona s názvem Marlowe, v pátek poté Ant-Man a Wasp: Quantumania.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.