Box Office: Avatar 2 míří k dvěma miliardám

Avatar 2
Avatar 2
Zdroj: Disney
Na prvním místě Avatar: The Way of Water s 45 miliony dolarů. Šance Avatara 2: The Way of Water na zdolání dvou miliard byla podobnou záhadou jako potencionální úspěch Andreje Babiše v prezidentských volbách, otázkou nicméně aktuálně není zda, ale kdy přesně si Avatar 2 jako 6. film v historii pro dvě miliardy dojde. Ani nový rok totiž cestování diváků na Pandoru kdovíjak nezpomalil, druhý Avatar tak může k dnešnímu dni celosvětově přepočítávat 1 miliardu a 708 milionů dolarů. Aktuálně se tak nachází na 7. pozici nejvýdělečnějších filmů všech dob (bez inflace), výš už je pouze Spider-Man: Bez domova (1 miliarda a 916 milionů dolarů) a pět dvoumiliardových filmů – Star Wars: Síla se probouzí, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame, Titanic a první Avatar.
Nakonec cíl spojený s řečmi Jamese Camerona o tom, že se druhý Avatar musí kvůli černým číslům dostat do TOP 5 nejvýdělečnějších filmů všech dob, druhý Avatar by měl být v profitu již nyní, kdy Cameron potvrdil, že dojde nejen na Avatara 3, ale i Avatara 4 a Avatara 5. V amerických kinech druhý Avatar aktuálně přepočítává 516,8 milionů dolarů (785,2 milionů dolarů jedničky se opakovat nebude a skončí se někde mezi 600-650 miliony dolarů), mezinárodně poté 1 miliardu a 191 milionů dolarů (2 miliardy a 114 milionů dolarů prvního Avatara se opakovat nebude, finiš dá se očekávat někde u 1 miliardy a 600-700 milionů dolarů). James Cameron by se tak mohl stát prvním režisérem v historii, který bude mít v TOP 5 nejvýdělečnějších filmů všech dob hned tři zápisy, především bude prvním režisérem, který má tři dvoumiliardové filmy. Výčet dalších rekordů by byl na delší dobu, stačí jen Cameronovi gratulovat k tomu, že opět může provolávat řeči o králi světa. Titanic se ostatně už příští měsíc na Valentýna opět vrátí do kin.
M3GAN
Zdroj: Universal
Na druhém místě M3GAN s 30,2 miliony dolarů. Radovat se ovšem můžou i studia Blumhouse a Atomic Monster ze vzájemné spolupráce. High-tech nástupkyně Chuckyho si získala srdce diváků již na TikToku, výrazná kampaň poté dopomohla k solidnímu americkému otvíráku za 30 milionů dolarů, zbytek světa poté aktuálně globální tržby zaokrouhluje na 45 milionů dolarů. M3GAN se tak vyplatila výrazná sociální kampaň, při rozpočtu 12 milionů dolarů se již nyní může pilně připravovat dvojka.
Kocour v botách 2
Zdroj: Universal
Na třetím místě Kocour v botách: Poslední přání s 13,1 miliony dolarů. Skvělý druhý Kocour v botách poté celosvětově přepočítává 197,4 milionů dolarů a je jasné, že na 556 milionů dolarů prvního filmu Poslední přání nedosáhne. Na vině je ovšem především fakt, že se po necelém měsíci již nyní film nabízí na VOD, kdy se opět potvrzuje lehký neduh spojen s tím, že film uvedený na VOD následně rychle uteče ven nelegální cestou. Při rozpočtu 90 milionů dolarů se ovšem tratit přeci jen nejspíš nebude, realizaci Shreka 5 to jako pořád nejsilnější značku DreamWorks Animation neskolí.
Muž jménem Otto
Zdroj: Sony
Na čtvrtém místě Muž jménem Otto s 4,2 miliony dolarů. Do 637 kin poté dorazil Muž jménem Otto s Tomem Hanksem v hlavní roli, remake švedského komediálního dramatu Muž jménem Ove. Smíšeně přijatá novinka sice může maximálně uvažovat o získání nominace za údajně další skvělý Hanksův výkon, 4,2 milionů dolarů z 637 kin je ovšem velmi solidní zásah. Komedie tak studio Sony sice vyšla na brutálních 50 milionů dolarů, už příští týden ovšem film dorazí do širší distribuce, kdy by mohl po tomto solidním výkonu ukázat ještě dostatečně pádné důvody k úsměvům ve vedení Sony. Celosvětově je film aktuálně na 12,7 milionech dolarů.
Black Panther 2
Zdroj: Disney
Na pátém místě Black Panther: Wakanda nechť žije s 3 miliony dolarů. Black Panther 2 poté již 1. 2. 2023 dorazí na Disney, mezitím má tak poslední příležitost nasbírat posledních pár milionů dolarů navíc. Aktuální cifra je tak zaokrouhlena na 825,9 milionech dolarů, výrazný propad oproti prvnímu Black Pantherovi s 1 miliardou a 347 miliony dolarů. Přesto se druhý Black Panther nakonec při rozpočtu okolo 250 milionů dolarů dostane do černých čísel, realizace třetího Black Panthera i seriálových spin-offů je nejspíš neohrožena.
Na šestém místě Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody s 2,3 miliony dolarů. Spíše neúspěchem bude nakonec biopic Whitney Houston. Od té Sony jistě čekalo více, při aktuálně celosvětových 41,5 milionech dolarů je vlastně záhadou, zda se podaří splatit 45-milionový rozpočet (při pomýšlení na náklady na marketing a podíly kinařů).
Babylon
Zdroj: Paramount
Na sedmém místě Babylon s 1,4 milionem dolarů. Propadákem bude nicméně jistě Babylon. V zahraničí rozporuplně přijatá novinka Damiena Chazellea s Margot Robbie a Bradem Pittem v hlavních rolích se sice u českých novinářů dočkala vřelejšího přijetí a nakonec to vypadá, že přeci jen dojde na pár oscarových nominací, aktuálních 13,5 milionů dolarů z amerických kin je ovšem bída při pomyšlení na rozpočet ve výši 80 milionů dolarů a faktu, že by film pro černá čísla musel utržit globálně zhruba 250 milionů dolarů. Nemožná mise, kdy bude muset Chazelle s čerstvě podepsanou exkluzivní smlouvou se studiem Paramount získat zpět jejich důvěru.
Na osmém místě Velryba s 1 milionem dolarů. Velryba Darrena Aronofskyho prozatím nadále čeká na širší uvedení, v 835 kinech se ovšem tento víkend podařilo utržit další milion navíc. Velryba tak aktuálně z amerických kin přepočítává 8,6 milionů dolarů, jistě se těší na vytěžení maximálního hypeu spojeného s nevyhnutelnou nominací pro Brendana Frasera. Oblíbený herec přivolá dostatek svých fanoušků, komorní drama o sebedestrukci se s rozpočtem ve výši 3 milionů dolarů bez problému zaplatí.
Šílená noc
Zdroj: Universal
Na devátém místě Menu s 724 tisíci dolary. Menu je poté sice již dostupné na Disney+ (jinde na HBO Max), přesto se podařilo celosvětové tržby čerstvě zaokrouhlit na 74,2 milionů dolarů, při rozpočtu 30 milionů dolarů se nakonec může Searchlight Pictures nadřízenému studiu Disney ohlásit s těsným úspěchem, který podporují i nominace na Zlaté glóby za výkony Ralpha Fiennese a Anyii Taylor-Joy.
Na desátém místě Šílená noc s 670 tisíci dolary. I Šílená noc se již nachází na VOD, přesto ještě pár lidí do kina dorazilo. Kombinace Sám doma, Smrtonosné pasti a Zázraku v New Yorku tak při rozpočtu 20 milionů dolarů v kinech utržila slušných 75 milionů dolarů. Pokračování se nakonec u studia Universal bude ohlašovat celkem snadno, snad se jen Universal příště zamyslí nad tím, že by se možná přeci jen více vyplatilo nechat film exkluzivně v kinech o nějaký ten den či týden více.
Plane
Zdroj: Lionsgate
Příští týden do širší americké distribuce dorazí zmíněný Muž jménem Otto, komedie House Party a akční thriller Plane s Geraldem Butlerem v hlavní roli.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.