Box Office: Avatar 2 bude megahit i v novém roce

Avatar 2
Avatar: The Way of Water
Zdroj: 4kwallpapers.com

Na prvním místě Avatar: The Way of Water s 63,4 miliony dolarů. Nový rok začal, ještě nějakou dobu se ovšem nic měnit nebude a kinům bude vládnout druhý Avatar. The Way of Water již čistě v rámci amerických kin utržilo 421,6 milionů dolarů, nejnižší hranicí je poté dosáhnutí hranice 600 milionů dolarů. Top Gun: Maverick je nejspíš poté se svými 718,7 miliony dolarů odsouzen ke statusu nejúspěšnějšího loňského filmu v rámci amerických kin, na jeho globální 1 miliardu a 487 milionů dolarů ovšem Avatar 2 zaútočí už v nejblizších dnech.

Cameronův vizuální epos s aktuální globální tržbou ve výši 1 miliardy a 378 milionech dolarů sedí na 14. místě nejvýdělečnějších filmů všech dob (bez inflace), ve finále ovšem skončí ještě o několik pozic výše, nejmenší ambicí je umístění v TOP 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob. Jen 2 miliardy a 922 milionů dolarů prvního Avatara je nejspíš příliš vysokou metou, útok druhého Avatara na 2 miliardy ovšem aktuálně není vůbec vyloučený. Vše záleží na vytrvalosti, která by druhému Avatarovi mohla potencionálně vydržet do začátku února, vše ovšem rozhodnou až následující týdny a pravda o výdrží dalšího výletu na Pandoru. Realizace Avatara 3, 4 a 5 je ovšem nejspíš jistotou.

Kocour v botách 2
Zdroj: collider.com

Na druhém místě Kocour v botách: Poslední přání s 16,2 miliony dolarů. Radovat se může i Kocour v botách. Jeho druhá sólovka nejspíš po vzoru prvního filmu nebude útočit na 555 milionů dolarů jen z kin, přesto Vánoce dostatečně Kocoura v botách podpořili. Animák s výraznou stylizací s rozpočtem okolo 80-90 milionů dolarů aktuálně přepočítává 129,5 milionů dolarů, při pohledu na aktuální prakticky nulovou konkurencí v rámci dětské cílovky je poté možné, že se i Kocúr v čižmách stane menší trvalkou, která by mohla pokukovat alespoň po globálních 400 milionech dolarů. Vše tak naznačuje tomu, že je tento brand ještě dostatečně živý, nic tak nebrání realizaci třetího Kocoura v botách a ani pátého Shreka.

black panther wakanda forever
Zdroj: screencrush.com

Na třetím místě Black Panther: Wakanda nechť žije s 4,8 miliony dolarů. Před nástupem na Disney+ si poté mohl nějaké miliony navíc vydělat i druhý Black Panther, tomu vánoční svátky globální tržby zaokrouhlily na 818,5 milionů dolarů. S aktuálními 438 miliony dolarů z amerických kin je v rámci amerických kin druhý Black Panther prozatím nejúspěšnější superhrdinský film se ženskou hrdinkou v hlavní roli, přesto je výsledek daleký od 700 milionů prvního Black Panthera v amerických kinech a především jeho globální 1 miliardy a 344 milionech dolarů. Přesto se dá bezpečně očekávat realizace nejen třetího Black Panthera, ale i několika seriálových spin-offů.

Babylon
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Na čtvrtém místě Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody s 4,2 miliony dolarů.. Největší hitovkou poté nebude biopic Whitney Houston. Ten prozatím globálně přepočítává 28 milionů dolarů, biopic jednoho z největších hlasů své generace by se tak při rozpočtu 45 milionů dolarů mohl v kinech ještě pořádně zatopit, aby se dostal do černých čísel. Úkol to pořád není nemožný, tvůrci ovšem nejspíš predikovali větší příval fandů Whitney Houston.

Na pátém místě Babylon s 2,7 miliony dolarů. Neúspěchem poté nevyhnutelně bude Babylon. Damien Chazelle se filmy jako Whiplash, La La Land či První člověk stal rychle jedním z nejuznávanějších tvůrců své doby, jeho rekonstrukce Hollywoodu 20. let 20. století a nástupu zvukového filmu plná drog, sexu a údajně i defekacích slonů ovšem studio Paramount vyšla na neuvěřitelných 80 milionů dolarů, Babylon se přesto může spokojit prozatím s pouze 10,1 miliony dolary z amerických kin, které nejspíš ani zahraniční trhy dvakrát povznést nedokážou. Babylon tak bude patřit mezi největší propadáky roku, kterému nepomůže ani rozporuplné hodnocení a ani fakt, že se v hlavních rolích představí Brad Pitt, Margot Robbie či Tobey Maguire.

The Whale
Zdroj: indiewire.com

Na šestém místě Šílená noc s 2,1 miliony dolarů. Šílená noc je poté již k dohledání skrze PVOD (a pochopitelně i na internetu), přesto zvládl Santa Claus v podání Davida Harboura hrající si na Santu Clause v kinech utržit již 72,9 milionů dolarů. Kombinace Smrtonosné pasti a Sám doma šikovného Tommyho Wirkoly se tak při rozpočtu 20 milionů dolarů stane slušným hitem, který si realizaci pokračování snadno obhájí.

Na sedmém místě Velryba s 1,3 milionem dolarů. Brendan Fraser si poté nejspíš Velrybě za několik týdnů dojde pro Oscara, drama s oblíbeným hercem a režisérem Darrenem Aranofskym, který se specializuje na filmy o ničení sebe samého, již v amerických kinech přepočítává 5,8 milionů dolarů, o film poté nejspíš bude zájem i v rámci mezinárodních vod. Zamrzí jen fakt, že by dle recenzí neměla dorazit vyložená pecka.

Fabelmans
Zdroj: variety.com

Na osmém místě Fabelmanovi s 1,1 milionem dolarů. To Fabelmanovi si mohou o podobném zájmu nechat jen zdát, film Stevena Spielberga o vzpomínání na jeho dětství vznikl za 40 milionů dolarů, prozatím ovšem Fabelmanovi přepočítávají globálně pouze 12,7 milionů dolarů. Stevena Spielberga nejspíš podobný úspěch dvakrát nemrzí, kdy je zjevné, že si svůj prozatím poslední film realizoval pro radost. Přesto zamrzí, že film jednoho z nejuznávanějších tvůrců všech dob takhle v kinech prošumí.

Na devátém místě Menu s 1 milionem dolarů. Černo komediální horor Menu se poté oficiálně zaplatí jen z kin. Podívaná s Anyou Taylor-Joy a Ralphem Fiennesem v hlavních rolích vznikla u Searchlight Pictures za 30 milionů dolarů, film přitom již globálně přepočítává 70,2 milionů dolarů. Do černých čísel se tak film dostane těsně, přesto se to dá brát jako snadný úspěch.

Na desátém místě Divnosvět s 538 tisíci dolary. Divnosvět je poté dle výpočtů největším propadákem loňského roku, jeho globálních 63 milionů dolarů je při pohledu na rozpočet, který se pohybuje někde okolo 135-180 milionů dolarů, prostě smutná podívaná. Animák inspirovaný díly Julese Verna a starými dobrodružnými filmy je poté sice docela hitem na Disney + (na streamovací službu byl nasazen necelý měsíc po nasazení do kin), to ovšem propadák roku rozhodně nespasí.

Trailer M3GAN
Zdroj: bloody-disgusting.com

Příští týden do kin dorazí drama Women Talking a horor M3GAN.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.