Boba Fett: Zákon podsvětí – Kapitola 6: Z pouště přichází cizinec

Síly Boby Fetta (Temuera Morrison) se rozrůstají, nepřítel ovšem též rozrůstá své řady…..

Šestá epizoda seriálu The Book of Boba Fett má jeden stejný menší problém jako epizoda předchozí. Na seriál o Bobu Fettovi má totiž tak trochu málo Boby Fetta a více se věnuje jiné postavě v mandaloriánském brnění. Ano, závěr páté epizody vede k tomu, že se i velká část 6. epizody točí kolem postavy Dina Djarina, který se již dočkal vlastního seriálu s 2. sériemi a již brzy se dočká i série třetí. Jak je ovšem vidno, The Book of Boba Fett staví pro 3. sérii Mandaloriana půdu. A tak trochu na úkor samotného příběhu Boby Fetta. I přesto, že alespoň vše napovídá, tomu, že sedmá epizoda se bude točit opět výhradně kolem Boby Fetta. Přesto určitě zarazí, že se tolik času tráví kolem Dina Djarina.

Jinak tato epizoda ovšem nezklamala. Režie se chopil Dave Filoni, zkušený žák George Lucase a dodal epizodu, kteří musí milovat všichni, kteří mají rádi Star Wars. Po Dinu Djarinovi se totiž nejen Grogu, ale i další várka postav, které jsou součástí tři čtvrtě hodiny dlouhého balíčku, který se neobejde bez várky emocí, westernové atmosféry a především esence Star Wars v té nejčistší podobě.

Filoni ani Jon Feverau za psacím stolem nezklamali a napsali milostné dílo milovníkům klasických Star Wars. Na rozdíl od Posledního z Jediů a radikálního odklonu Riana Johnsona je to možná tak trochu opatrný písek, Favreau a Filoni ovšem servírují jistotu v té nejhezčí formě. A vzhledem k tomu, že si tvůrci najali experty na deepfake vypadá návrat jedné známé postavy mnohem lépe než návrat na konci 2. série Mandaloriana.

Akce možná není tolik, odkazů na předchozí Star Wars a především překvapení je ovšem dost. Výskyt jedné postavy láká na osudovou konfrontaci dvou proslulých námezdních lovců, kdy jedna postava z animovaného seriálu Star Wars: Klonové války dokáže dostát své pověsti v hrané podobě v rámci pouhé jediné scény. Dá se přitom očekávat, že i 7. epizoda vytáhne nějaké nečekané trumfy, překonat emocionální sílu ovšem bude náramně obtížné. Především když dojde k diskuzi dvou postav, pro které jedna a stejná osoba znamenala hodně.

Zásadní je přitom i pohlížet na zajímavý vývoj postavy Dina Djarina a k osudovému rozhodnutí, které dodává velkou emocionální váhu. I závěrečná scéna, která jednu postavu předkládá před osudové rozhodnutí působí neskutečně silně a ukazuje, že Filoni má prostě pod čepicí a dokáže emoce správně prodat.

6. epizoda The Book of Boba Fett možná i tentokrát vyloženě nesplňuje zadání ´´ seriál o Boba Fettovi ´´, to co ovšem Filoni ve 45 minutách předvedl bylo něco neskutečného. Sedmá epizoda bude pravděpodobně nabušené akční vyvrcholením, tohle menší ticho před bouří bylo ovšem neskutečně působivé…..

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.