Boba Fett: Zákon podsvětí – Kapitola 5: Návrat Mandaloriana

Din Djarin (Pedro Pascal) se vyrovnává s následky událostí ve finále 2. série Mandaloriana….

Pátá epizoda seriálu The Book of Boba Fett je takovým oříškem. The Return of Mandalorian v režii Bryce Dallas Howard totiž nebýt závěrečné scény nemá se samotným seriálem The Book of Boba Fett prakticky nic společného a působí spíše jako takový prostředník mezi 2 a 3. sérii Mandaloriana, která právě pro chystanou 3. sérii připravuje půdu. Titulní hrdina seriálu se paradoxně v seriálu neobjeví a zároveň paradoxně je tento neoficiální pilot Mandaloriana III prozatím nejlepší epizodou seriálu!

Po prvních čtyřech epizodách se tentokrát dočkáváme i někam jinam než na planetu Tatooine a vidíme Dina Djarina znovu v akci. A tentokrát s jeho novým suvenýrem, který si na konci 2. série Mandaloriana zajistil. Být tohle regulérní start 3. série Mandaloriana, lepší by to snad býti nemohlo. A i když se člověk musí smířit s faktem, že je tak trochu zvláštní věnovat kompletně epizodu čistě hrdinovi seriálu, který právě pro The Book of Boba Fett vystavil cestičku, esence Star Wars je v páté epizodě vlastně cítit zatím nejvýrazněji.

Din Djarin se už v úvodní scéně vrátí do akce a tentokrát i se suvenýrem, který si pořídil na konci 2. série svého seriálu. Být tohle první díl 3. série, lepší by být nemohl. Sliby o tom, že bude The Book of Boba Fett takový Mandalorian 2. 5 při sledování vlastně začnou dávat smysl, protože se tu krom vyprávění příběhu Boby Fetta právě připravuje i půda pro 3. sérii Mandaloriana. I skrze návrat dalších známých postav, opakované prozkoumání mytologie Mandalorianů a především právě oněch náznaků, kam se to celé bude vyvíjet dál. A 3. série Mandaloriana má rázem rozhodně neskutečný potenciál. Vyložené nadšení tak skutečně může jen snadno vyvolat pocit, že je zvláštní tuhle novou kapitolu příběhu Dina Djarina odvyprávět právě v seriálu o Boba Fettovi.

Ludwig Göransson poté pochopitelně do hry vrací hudební motivy z Mandaloriana a v úvodních titulcích dokonce zkombinuje ústřední melodii Mandaloriana s ústřední melodií The Book of Boba Fett a tenhle mix zní náramně. I po stránce vizuálu je tato epizoda zatím nejhezčí a zapomenout se pochopitelně nesmí ani na náznak toho, že příště nejspíš dorazí malý zelený přítel. Snad se ovšem tentokrát pozornost bude více věnovat i samotnému Boba Fettovi, když už to má být přeci jen jeho seriál. Paradoxně je ovšem z této epizody The Book of Boba Fett skutečně Star Wars jako takové cítit nejvíce v rámci celého seriálu…..

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.