Boba Fett: Zákon podsvětí – Kapitola 3: Ulice Mos Espy

Boba Fett (Temuera Morrison) se musí vypořádat s dvěma odlišnými hrozbami…..

Je to skvělé. Třetí epizoda The Book of Boba Fett vsadila na návrat režiséra první epizody Roberta Rodrigueze a ten nezklamal a první polovinu seriálu The Book of Boba Fett zakončil výtečně. A především takovým způsobem, že okamžitě naláká na zbytek seriálu, který nejspíš skutečně vsadí na válku ve světě podsvětí. A dodá ve finále přesně ten svěží příběh ze světa předaleké galaxie, který se dokáže ideálně odlišit od Mandaloriana.

V rámci flashbacků nadále pokračuje příběh o tom, jak Boba Fett po událostech Návratu Jediho trávil čas u Tuskenů završení této linky ukázalo, že je Boba Fett skutečně muž cti a pod slupkou drsňáka se pořád skrývá člověk. Temuera Morrison je nadále v roli Boby Fetta ideální a především je skutečně ideální, že i po dovršení šedesáti let má očividně fištrón a v akčních scénách nepůsobí směšně.

Robert Rodriguez dostojí očekávání a představí Dannyho Treja v malé roličce chovatele Rancora. Boba Fett tak nejen získá palác Jabby Hutta, ale i vlastního mazlíčka. Už teď pochopitelně zaznívají zlé jazyky, které tvrdí, že Boba Fett ve svém vlastním seriálu prozatím nedosahuje pověsti, kterou si po celá ta léta v galaxii držel, tohle pojetí této postavy je ovšem přeci jen zajímavější a naznačuje, že patálie se Sarlaccem byla možná jen k prospěchu věci.

Do akce se v průběhu epizody zapojí i zlý Wookiee Black Krrsantan a naznačená konfrontace mezi Bobbou Fettem a zlou verzí Chewbaccy ve finále přináší jeden solidní akční souboj, který dokazuje, že má Rodriguez akci pořád v malíku a nadále je očividně dobře, že ho někdo drží pod kontrolou.

Třetí epizoda ještě výrazněji láká na to, že Fettovo úsilí o dosáhnutí respektu bude ještě složité a bude muset na svou stranu získat nové posily. Fett zde ovšem nadále plní své sliby a místo strachu chce vládnout právě respektem. Chce to ještě ovšem čas na to, aby si šlo o nových postavách udělat pořádný obrázek.

První tři epizody seriálu The Book of Boba Fett ovšem dohromady jako start seriálu fungují solidně a nyní jen nezbývá doufat, že další čtyři epizody na kvalitě nepoleví a válka Boby Fetta proti jeho nepřátelům bude stát za to. Zatím to ovšem očividně vypadá, že je po vzoru Mandaloriana seriál v dobrých rukou a to po stránce akce, vizuálu, vizuálních efektů na vysoké úrovni či nadále vynikajícího soundtracku Ludwiga Göranssona…….

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.