Boba Fett: Zákon podsvětí – Kapitola 2: Kmeny Tatooinu

Boba Fett (Temuera Morrison) na Tatooineu čelí novým vyzyvatelům…..

Druhá epizoda seriálu The Book of Boba Fett dokazuje, že to ikonický bývalý námezdní lovec a současný kriminální lord nebude mít lehké. A slibuje, že ve finále bude seriál nejspíš skutečně napínavým soubojem o kriminální impérium na Tatooine. Druhá epizoda potvrzuje, že má seriál potenciál být parádním příběhem z kriminálního podsvětí, kdy konečně ústředního hrdinu více a více rozkresluje.

Stěžejní je krom linky z přítomnosti i nadále linka z minulosti, kdy Boba Fett těsně po událostech Návratu Jediho strávil nějaký čas mezi Tuskeny. Tuskeni se definitivně vykreslují jako více než pouzí barbaři a náhled na jejich kulturu jen ukazuje, že mají tyto seriály ze světa Star Wars možnost mytologii různých postav, ras či skupin prozkoumat hlouběji. Linka s Bobou Fettem mezi Tuskeny nejen vykresluje příběh outsidera, který se stává členem stáda, ale také dokáže vyvolat lehký westernový nádech. Jako když běloch tráví čas u indiánského kmene a po nějaké té době u nich přeci jen najde právoplatné místo. Finále této epizody donese naprosto ideální satisfakci.

Režie druhé epizody seriálu se chopil Steph Green. Zkušený televizní veterán, který má ovšem se světem Star Wars prozatím nulové zkušenosti. Přesto i z jeho práce může mít člověk pocit, že je pro něj ctí se světem předaleké galaxie pracovat. Především při vzpomínce na celou bitevní sekvenci spojenou s krádeží vlaků, která též dokáže evokovat jisté westernové filmy.

Výprava či kostýmy jsou nadále na špičkové úrovni, v oblasti vizuálu jsou možná barvy prozatím tak trochu lehce chudší oproti dvěma sériím Mandaloriana. Co ovšem neselhává je rozhodně soundtrack dvojice Ludwig Göransson/Joseph Shirley. Především nadále pokračující ústřední melodie.

Nadále platí, že Temuerovi Morrisonovi role Boby Fetta padne na míru a očividně si tuto roli nadále užívá. V průběhu této epizody se navíc ukáže, že Boba Fett rozhodně nevyměknula jeho rivalové na Tatooine by se měli začít obávat. Což nám snad potvrdí i zbylých 5 epizod….

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.