Boba Fett: Zákon podsvětí – Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi

Boba Fett (Temuera Morrison) se společně s Fennec Shand (Ming-Na Wen) snaží převzít území, kterému kdysi vládl Jabba Hutt…..

Boba Fett se stal slavný již dávno před svým debutem ve Star Wars: Epizoda V- Impérium vrací úder, kdy se objevil na triku s Darthem Vaderem, které bylo součástí merchendasingu. Boba Fett se přitom následně v Impériu vrací úder a pokračování Návrat Jediho objevil dohromady na 5 minut, řekl přitom pět vět a v úvodu Návratu Jediho byl rychle odklizen z cesty. I díky svému výraznému vzhledu ovšem Boba Fett utkvěl v paměti a stal se hrdinou mnoha knih, které navazovali na události Návratu Jediho a které po odkoupení studiem Disney přestali být canon. Boba Fett si přesto i po letech dokázal udržet popularitu a minulý rok se ve velkém vrátil v 2. sérii Mandaloriana. Právě ta ukázala, že legendární status tohoto údajně nejlepšího námezdního lovce v předaleké galaxii nezačal skomírat a dávalo tedy smysl, aby se Boba Fett ještě vrátil. Již pár let nazpátek se přitom špitalo, že by se měl Boba Fett dočkat vlastního filmu, realita je ovšem ve finále zcela jiná. A dostává se místo filmu sedmidílného seriálu na Disney+!

Za seriálem The Book of Boba Fett stojí stejný tvůrčí tým jako za Mandalorianem a i production values zůstávají na stejné úrovni. Režie první epizody s názvem Stranger in a Strange Land se poté ujmul Robert Rodriguez, který právě 14. epizodou seriálu Mandalorian s názvem The Tragedy vrátil Bobu Fetta do akce. A nyní Rodriguez natočil parádní rozjezd, který na zbylých 6 epizod nemohl nalákat víc.

Nad oblíbeností Boby Fetta za ta léta spousty lidí kroutili hlavou, především i proto, že ve filmech toho vlastně zase tolik nepředvedl a z ve Star Wars: Epizoda II- Klony útočí byl vlastně degradován na pouhého klona. Pilot The Book of Boba Fett ovšem dokazuje, že je Fett zajímavou postavou, která vlastní seriál bez problémů utáhne. A kdo se bojí, že The Book of Boba Fett je v podstatě přejmenovaný Mandalorian může být bez obav. Již po-titulková scéna 2. série naznačovala, že se Fett pokusí vystavět své vlastní kriminální impérium a na to pomalu seriál začíná připravovat. Nejdřív se ovšem musí vyřešit jiné věci.

Tvůrci dopředu slibovali, že The Book of Boba Fett vyplní jisté díry v rámci Fettova života. A to skutečně plní. Už úvod připomene moment, který Fetta v jeho životě zformoval dost možná nejvíce, především ovšem dojde na ukázku toho, co Fett dělal mezi Návratem Jediho a právě 2. sérii Mandaloriana. A Boba Fett přitom dokáže předvést, že pověst jednoho z nejobávanějších lidí v předaleké galaxii nemá pro srandu králíkům.

Temuera Morrison možná nepředvádí žádný oscarový výkon, roli Boby Fetta si ovšem očividně nadále užívá. Největší události a trumfy si pochopitelně The Book of Boba Fett šetří pro další epizody, právě start jeho nového dobrodružství ovšem funguje v tom, že dokáže solidně nastínit Fettův charakter a víc prostoru pro syna Janga Fetta možná konečně dokáže rozřešit otázku, zda si Fett svůj kultovní status skutečně zaslouží.

Ming-Na Wen se vrací jako Fennec Shand a i ona pochopitelně dostává více prostoru než v Mandalorianovi. Ze Shand se vykresluje zajímavější postava a Wen tahle role též neskutečně sedí.

Po Mandalorianovi i k The Book of Boba Fett hudbu složil Ludwig Göransson a opět dokáže předvést, že je jedním z nejzajímavějších tvůrců filmové hudby současnosti. Nespokojí se totiž s variacemi na Mandaloriana a třeba ústřední hudební motiv k The Book of Boba Fett je naprostá paráda.

Robert Rodriguez za kamerou poté dokazuje, že když ho někdo hlídá, je to jen k prospěchu věci. Specifický přístup Rodrigueze k akčním sekvencím je zde poznat stejně jako u 14. epizody Mandaloriana a to především ve finální konfrontaci, která dokáže, že Fett není respektovaný pro nic za nic. Zároveň se ovšem přitom všem nemůže utrhnout ze řetězů, což je po vidění toho, co Rodriguez za poslední dekádu předvedl jen k prospěchu věci. Rodriguez je přitom pořád šikula, je ovšem skutečně dobře, že má u The Book of Boba Fett pořád tak trochu ´´ ruce v poutech ´´.

Dá se velmi snadno argumentovat, že se toho v pilotu The Book of Boba Fett moc nestane. Už jen kvůli délce, která nepřesáhne 40 minut. Přesto jde ovšem o ukázku toho, že se o seriály ze světa Star Wars pečuje, což je poznat i na výpravě či kostýmech. Především jde o parádní start, který na zbytek série naláká solidně. A začne dokazovat, že Boba Fett svou pověst nemá pro nic za nic……

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.