Box Office: Válečnice boduje u diváků i kritiků

collider.com

Válečnice

Na prvním místě Válečnice s 19 miliony dolarů. Až za měsíc budou víkendové reporty plnější o poznání zajímavější tržby, přesto se do kina přeci jen našlo pár důvodů chodit. Radovat se může především studio Sony, kdy se jedničkou víkendu stála Válečnice. Snímek za 50 milionů dolarů, který pojednává o ženské válečné jednotce, která na začátku 19. století chránila Dahomejské království. Sony má rázem v rukách kandidáta na slušný hit, který by mohl jen v Americe útočit na nějakých 80 milionů dolarů a klidně pokukovat i po překonání hranice stovky. Těžko říct, jak moc se filmu bude dařit na zahraničních trzích, minimálně se ovšem ukazuje, že velkolepé filmy z afrického prostředí poměrně táhnou. Už za dva měsíce bude ostatně o miliardu bojovat druhý Black Panther.

Překvapit dokázala hlavně režisérka Gina Prince-Bythewood. Té by po Old Guard s radosti člověk svěřil maximálně reklamu na Penny s Michalem Davidem v hlavní roli, už první várka kritiků ovšem Válečníci označila za dechberoucí podívanou, která je silná v akčních i dojemných pasážích. Velmi pozitivní recenze poté potvrzují i diváci, kteří v průměru snímku dávají na CinemaScore známku A+. Stane se z Válečnice nakonec černý kůň nadcházejících Oscarů?

Válečnice

Na druhém místě Barbarian s 6,3 miliony dolarů. Horor Barbarian se musel ve svém druhém víkendu spokojit s poklesem tržeb o 40% a na stříbrné místo, skromně pořízený chválený horor Zacha Creggera měl ovšem rozpočet pouhých 10,5 milionů dolarů, aktuální tržby ve výši 22 milionů dolarů tak prozatím nejsou problém, zvláště když se dá snadno uvěřit tomu, že Barbarian ve finále bude končit alespoň někde u 40-50 milionů dolarů. Vzhledem k pochvalným recenzím tak může zamrzet maximálně absence české i slovenské premiéry.

Pearl

Na třetím místě Pearl s 3,1 miliony dolarů. Pouhých 6 měsíců od premiéry hororu X se do kin přiřítil prequel s názvem X. Ten zvládl scenárista a režisér Ti West natočit souběžně s X, které ovšem v březnu se 4,3 miliony dolarů otevřelo o ždibec líp. Oficiální rozpočet X ovšem vyšel na 1 milion dolarů, tržby ve výši 14,5 milionů dolarů tak byli dostačující. I rozpočet Pearl je poté uváděn ve výši 1 milionu dolarů (dost navíc navíc Westovi stačil pouhý milion na realizaci obou filmů), studio A24 tu tak ve výsledku menší úspěch má. Chystaný třetí film ze série s názvem MaXXXine si nejspíš příští rok povede zhruba podobně.

See How They Run

Na čtvrtém místě Vražda v Londýně s 3,1 milionem dolarů. Překvapit dokázala detektivka See How They Run se Samem Rockwellem a Saoirou Ronan v hlavní roli. Searchlight Pictures film sice nasadilo do 2404 kin, ještě pár dní nazpátek se ovšem čekala tržba někde okolo milionu a půl. Výsledných 3,1 milionů dolarů je tak mírně překvapujících, film Toma George poté celosvětově přepočítává 7,6 milionů dolarů. Recenze jsou poté v průběhu spokojené a vzhledem k neznámému rozpočtu je vlastně těžko říct, zda můžou být v Searchlight Pictures z tohoto rozjezdu spokojeni.

bullet-train-1 (1)

Na pátém místě Bullet Train s 2,5 miliony dolarů. Bullet Train poté pořád nevzdalo šanci na fakt, že by mohlo vydělat 100 milionů dolarů čistě z Ameriky, při aktuálních 96,4 milionech dolarů je jim pořád tato možnost nakloněna. Těžší je poté říct, zda studio Sony může při rozpočtu 90 milionů dolarů mít radost z aktuálních 222 milionů dolarů. Ideálně by to totiž nejspíš chtělo alespoň nějakých 250 milionů dolarů, ty jsou ovšem aktuálně už příliš vzdálené. Kalhoty tu přesto studio neprodělá a status Brada Pitta jako hvězdy na pomalém odchodu to kdovíjak neohrozí.

6e468737-d061-11ec-9e28-9e966f951e90

Na šestém místě Top Gun: Maverick s 2,2 miliony dolarů. Top Gun: Maverick poté celosvětově přepočítává již 1 miliardu a 463 milionů dolarů, může se poté již vyjímat na pozici 11. nejvýdělečnějšího filmu všech dob, nejvýdělečnějšího filmu v historii studia Paramount i nejvýdělečnějšího hitu v kariéře Toma Cruise. Paramount i Tom Cruise jistě doufají, že podobnou hitparádu v následujících dvou letech předvedou i sedmá a osmá Mission: Impossible, Maverick ovšem minimálně ovlivní to, že ve studiu Paramount budou nyní preferovat nasazení do kin, kdy jejich cílem bude do kin uvádět 12-15 filmů ročně.

MOVIE 'DC LEAGUE OF SUPER-PETS'

Na sedmém místě DC Liga supermazlíčků s 2,2 miliony dolarů. DC Liga supermazlíčků poté celosvětově přepočítává 177,6 milionů dolarů, při rozpočtu 90 milionů dolarů tak v tomto případě nejspíš ve studiu Warner Bros. optimistická nálada příliš nepanuje. Těžko říct, zda se v nějaké formě naplní řeči Dwaynea Johnsona o nové franšíze, ten spíše aktuálně doufá, že Black Adam skutečně nastavit novou hierarchii DC.

The-Invitation-2022-Movie-Watch-Stream-Online

Na osmém místě Pozvánka do pekla s 1,7 milionem dolarů. Horor ze stáje studia Sony Pozvánka do pekla poté celosvětově přepočítává 30 milionů dolarů, při rozpočtu 10 milionů dolarů to tak film zvládne dotáhnout do černých čísel, těžko ovšem říct, zda se Nathalie Emmanuel rázem může opřít o novou hororovou franšízu. I díky rozhořčeným reakcím kritiků i diváků je to spíše nepravděpodobné.

Minions 2

Na devátém místě Mimoni 2: Padouch přichází s 1,3 milionem dolarů. Druzí Mimoni poté celosvětově přepočítávají 913 milionů dolarů, na miliardu by to ovšem přeci jen chtělo ještě působivější čísla. Přesto tato značka jen tak neumře, už za 2 roky tu ostatně bude Já, padouch 4.

Moonage Daydream
Zdroj: variety.com

Na desátém místě Moonage Daydream s 1,2 milionem dolarů. TOP 10 uzavírá experimentální dokument o Davidu Bowiem od šikuly Bretta Morgena. Tyto dokumenty pochopitelně mají problém v tom, že je rychle navštíví ti největší fandové daného umělce a nad dokumentem už poté v kinech prakticky neštěkne ani pes. Málokterý dokument ovšem dokáže daného umělce vystihnout tolik jako právě Moonage Daydream Davida Bowieho. 1 milion a 225 tisíc dolarů je navíc z pouhých 170 kin velmi slušný výkon, celosvětově poté dokument přepočítává 2,6 milionů dolarů.

Avatar

Příští týden do kin dorazí režijní novinka Olivie Wilde To nic, drahá, kde si kromě Wilde zahrají také Florence Pugh, Harry Styles či Chris Pine, kina poté navštíví díky obnovené premiéře i první Avatar, ten díky svým celosvětovým 2 miliardám a 847 milionech dolarů bude v rámci nadcházejících dvou týdnů usilovat o pozici prvního filmu, který v kinech vydělá přes 2,9 miliardy dolarů.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.