25+ 25 nejočekávanějších filmů roku 2021: Rok 2020 je za námi, je na čase se podívat na to co přinese rok 2021. Společně …

25+ 25 nejočekávanějších filmů roku 2021:

Rok 2020 je za námi, je na čase se podívat na to co přinese rok 2021. Společně s Vojta Tulek se vám zde každý pokusíme představit svých 25 nejočekávanějších filmů pro nadcházející rok, především nás ale zajímá na jaký filmy se těšíte vy, nezapomeňte nám je tedy následně napsat do komentářů.

TOP 25 NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH FILMŮ ROKU 2021- TOM BEJVL:

1. Duna (CZ PREMIÉRA: 30. 9. 2021)

Legendární kniha Franka Herberta už se jedné filmové adaptace dočkala v roce 1983 a její režii si vzal na starost David Lynch. O její kvalitě se dá polemizovat, nicméně je zcela jisté, že kvality literární předlohy film určitě nedosáhl. Povede se to alespoň částečně nové adaptaci? Je to dost možné. Režisér Denis Villeneuve, který se vypracoval z kanadských nezávislých dramat přes thriller Zmizení a následně ambiciózní sci-fi Příchozí nejdříve dostal na starosti Blade Runnera 2049 a nyní právě nové zpracování Duny. Duna se odehrává na planetě Arrakis, kde se těží koření zvané melanž. S jeho pomocí se prodlužuje lidský život a též ten, který melanž využije získá speciální schopnosti. Kdo melanž ovládá, ovládá vesmír. Jenže kvůli politickým půtkám je rod Atreidesů, který měl na planetu dohlížet, téměř vyvražděný. Hlavní hrdina Paul Atreides (Timothée Chalamet) ale přežije a s pomocí původních obyvatel Arrakisu se rozhodne vykonat pomstu a zároveň svůj domovský svět zachránit. Villeneuve si sehnal výborné obsazení (kromě Chalameta například Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Jason Momoa, Javier Bardem či Stellan Skarsgård) a první dojmy dokonce hovoří o tom, že je Villeneueova novinka podobnou události jako byli v době svého vzniku původní Star Wars nebo trilogie Pán prstenů. Zní to tedy tak, že Villeneuveova Duna svého potenciálu dosáhla a můžeme jen doufat, že se o tom budeme moci v září sami přesvědčit.

2. Není čas zemřít (CZ PREMIÉRA: 1. 4. 2021)

25. bondovka a zároveň ta poslední, kde Jamese Bonda ztvární Daniel Craig. Podobně jako v případě Duny jsme při ideálních podmínkách tuhle bondovku měli vidět už loni, nakonec ale dorazí právě letos. Režisér Cary Joji Fukunaga (1. série Temného případu) dle ukázek drží zajeté koleje Craigovy éry a zároveň servíruje očividně osudové završení jedné dějové linie. Bond se vrátí z důchodu a měl by dle slibu tvůrců bojovat s dost možná nejnebezpečnějším záporákem všech dob jménem Safin. Toho ztvární Rami Malek a nejspíš můžeme čekat velké věci. Krom Craiga a Maleka se poté objeví také Christoph Waltz jako Blofeld, Léa Seydoux jako Madeleine Swann, Ralph Fiennes jako M, Ben Whishaw jako Q, Naomi Harris jako Moneypenny, Jeffrey Wright jako Felix Leiter a také též Ana de Armas a především Lashana Lynch jako Nomi, která po Bondovi převezme pozici agenta 007. Bude tohle náznak nového směru, kterým se série vydá po Craigově odchodu? Důležité je ale to, že bychom se skutečně měli dočkat parádní rozlučky, která by se snad i co se týče kvality mohla přiblížit Skyfallu. Budeme doufat, že nás (snad) v dubnu čeká ta nejlepší podívaná.

3. Matrix 4 (CZ PREMIÉRA: 23. 12. 2021)

Návrat do světa Matrixu byl ještě pár let nazpátek stejně tak pravděpodobný jako návrat do světa předaleké galaxie světa Star Wars. A přece i na Matrix dojde! Vrací se jedna z původních režisérek Lana Wachowski a dojde i na návrat Keanu Reevese a Carrie-Anne Moss. Kromě těchto dvou se vrátí i pár dalších známých postav z původní trilogie, jinak ovšem dojde na řadu postav nových. Objeví se zde Jessica Henwick, Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff nebo Neil Patrick Harris, který by si měl zahrát nového záporáka. Jak vlastně Matrix 4 vysvětlí závěr Matrix Revolutions? To se zatím neví. Keanu Reeves ovšem slibuje brilantní scénář, který ho přivedl k návratu a dle něj se skutečně máme na co těšit. Matrix 4 už nejspíš nebude takovou revolucí jakou byl v době svého vzniku původní Matrix, můžeme ale doufat, že to bude minimálně vysoce kvalitní řemeslo, stejně tak veliké jakým je původní trilogie. Osobně jsem hrozně moc zvědav a neskutečně se těším. Doufám, že nás v prosinci 2021 čeká jednoduše pecka, která vrátka do světa Matrixu rozevře par excellence.

4. BABYLON (CZ PREMIÉRA: 6. 1. 2022)

Režisér a scenárista Damien Chazelle natočil výborný muzikál La La Land, který vzdal poctu klasickým muzikálům jako Zpívání v dešti nebo West Side Story. Nyní by měl Chazelle dle všeho věnovat ve svém filmu poctu němým filmům. Jeho novinka Babylon by se měl odehrávat na konci 20. let 20. století, v době, kdy v Hollywoodu začíná éra zvukového filmu. Háček je ovšem v tom, že ne všichni herci se s přestupem na zvukový film jsou schopni popasovat a pro mnohé z nich je tak nový objev spíše překážkou, která teoreticky též může znamenat konec jejich kariéry. Hlavní role by si nicméně měli zahrát Brad Pitt a Margot Robbie a špitá se i o účastí Tobeyho Maguiera. Tak či tak nás v prosinci 2021 čeká film, který velmi pravděpodobně bude žhavým adeptem na několik Oscarů. Dá se to čekat i proto, že Chazelle umí a cokoliv průměrného by od něj bylo jednoduše zklamáním.

5. SPIDER-MAN 3 (CZ PREMIÉRA: 16. 12. 2021)

Spider-Man už se za pár let v Marvel Cinematic Universe usadil a letos se dočká už své třetí sólovky. Ta dle všeho naváže na závěr Daleko od domova a Peter Parker se tak bude muset popasovat s tím, že svět aktuální ví, že je Spider-Man. Těžko říct jakým směrem se tato třetí sólovka vydá, jisté ovšem je, že kromě návratu Toma Hollanda do role Petera Parkera a též představitelů jeho spolužáků a lásky MJ (Zendaya) se objeví také Doctor Strange v podání Benedicta Cumberbatche! A zároveň je též potvrzená účast Jamieho Foxxe jako Electra a Alfreda Moliny jako Doctora Octopuse! Tyto dva si pravděpodobně zahrají jinou inkarnaci těchto záporáků a bude velmi zajímavé sledovat, jak se s tím herci popasují. To ale není vše. Drby mluví hned o několika dalších velkých návratech a především o tom, že díky Doctoru Strangeovi se otevřou dveře do multivesmíru a kromě Toma Hollanda dorazí také Tobey Maguire a Andrew Garfield jako předchozí dvě inkarnace Spider-Mana. Nic zatím není vytesáno do kamene, jisté ovšem je, že to bude velkolepé. A v prosinci 2021 se snad definitivně uzavře dějový arch o tom, aby Peter Parker definitivně vyšel ze stínu Tonyho Starka.

6. MISSION: IMPOSSIBLE 7 (CZ PREMIÉRA: 18. 11. 2021)

Série, která každým filmem měnila režiséra si už od pátého dílu ponechala Christophera McQuarrieho. Především šestý díl s podtitulem Fallout se ale tak povedl, že to vlastně vůbec není na škodu. Nicméně Ethan Hunt v podání Toma Cruise se letos dočká už sedmého dílu, který se točil společně s dílem osmým, který by měl zakončit celou sérii. Kromě Toma Cruise se nicméně vrátí i Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Ving Rhames a dokonce i Henry Czerny jako bývalý ředitel IMF Kittridge , který se v sérii neobjevil od prvního dílu! Kromě nich se ale objeví i nové tváře- Hayley Atwell, Pom Klementieff nebo Esai Morales, který by si měl zahrát hlavního záporáka. Věřit se dá ovšem jednomu- Opět dorazí ukázka vrcholové akce, kterou si navíc Cruise pravděpodobně opět odřel zcela sám. Bude to nářez a člověk se po předchozích dílech musí prostě těšit i přes to, že zápletka se zatím tají. V listopadu 2021 to nicméně pravděpodobně bude hukot.

7. THE LAST DUEL (CZ PREMIÉRA: 14. 10. 2021)

Ben Affleck a Matt Damon spolu kdysi napsali scénář k filmu Dobrý Will Hunting. Výsledkem byl úspěšný film, který navíc Damonovi a Affleckovi vynesl Oscara za nejlepší originální scénář. Na další společnou spolupráci za psacím stolem ovšem došlo až o 25 let později a to v případě historického dramatu The Last Duel. V něm si Affleck a Damon také zahrají a kromě nich u toho budou i Adam Driver a Jodie Comer. Film bude natočen dle skutečné události a Driver a Damon si zde zahrají nejlepší přátelé, kteří jsou rytíři u královského dvora. Jean de Carrouges (Damon) ale následně odviní Jacquese Le Grise (Driver) ze znásilnění svojí ženy (Comer) a Damon tak požádá krále Charlese IV. (Affleck) o schválení souboje na život a na smrt. Tento boj se následně stal posledním legálním soubojem, který byl ve Francii povolený. Režii si vzal na starost Ridley Scott (Gladiátor, Marťan) a za kameru se postaví Dariusz Wolski. Celé by to tak mohlo minimálně hezky vypadat, věřím ovšem, že Damon a Affleck se znova u psacího stolu předvedou. A v říjnu 2021 nás čeká jedna parádní podívaná.

8. THE SUICUDE SQUAD (CZ PREMIÉRA: 5. 8. 2021)

Původní Sebevražedný oddíl dorazil v roce 2016 a vyloženě kladné reakce nesklidil. Byl to ovšem hit a tak bylo pokračování jistotou. To ale změnilo režiséra- Davida Ayera vystřídal James Gunn, který se už osvědčil režií dvojicí filmů Strážců Galaxie. A dle všeho by měl dorazit brutálnější, ale především šílenější film. Gunn pro film schválně vybral ty nejbizardnější a nejdivnější charaktery, především proto, aby skutečně název SUICUDE SQUAD využil co nejvíc to jde. Dorazí spoustu nových postav, přičemž se vrátí pouze Harley Quinn (Margot Robbie), Rick Flag (Joel Kinnaman), Captain Boomerang (Jai Courtney) nebo Amanda Waller (Viola Davis). Dorazí ale i spoustu nových členů jako Bloodsport (Idris Elba), Peacemaker (John Cena) nebo King Shark. Samotná zápletka se zatím drží pod pokličkou, dle prvních záběrů se ovšem máme na co těšit a v srpnu nás dle všeho skutečně čeká šílená podívaná, kterou by nemuseli všichni její ´´ hrdinové´´ přežít.


9. TICHÉ MÍSTO 2 (CZ PREMIÉRA: 22. 4. 2021)

První Tiché místo bylo masivním hitem, především ale do jisté míry geniální komorní rodinné drama, které se odehrávalo během mimozemské invaze. Režisér a scenárista John Krasinski se vrací a kromě něj i jeho žena Emily Blunt, která si opět zahraje hlavní roli matky, která nyní musí společně se svými dětmi přežít. Vydají se mimo svůj domov a objeví cizince Emmetta, kterého ztvární vynikající herec Cillian Murphy. Tiché místo II by mělo být akčnější a mělo by obsahovat flashbacky, které více vysvětlí jak ta světová invaze vlastně začala. Tenhle svět má po prvním filmu očividně potenciál a jsme velmi zvědav, kterým směrem přesně se druhý film vydá.


10. VENOM 2: CARNAGE PŘICHÁZÍ (CZ PREMIÉRA: 24. 6. 2021)

Podobně jako Sebevražedný oddíl se Venom dočkal smíšených reakcí a přesto se dočká pokračování, protože byl masivním hitem. I zde se opět ovšem mění tvůrce- Rubena Fleischera vystřídá Andy Serkis, který je mimo jiné proslulý tím, že po ztvárnění Gluma, King Konga nebo Ceasara z Planety opic umí geniálně pracovat s Motion capture (má na to nyní i vlastní firmu). Především by ale měl být Venom 2 drsnější podívanou, kde se kromě navrátivšího Toma Hardyho v titulní roli a Michelle Williams v roli Anne Weying vrátí i Woody Harrelson z po-titulkové scény prvního Venoma. Dle očekávání se poté z jeho sériového vraha Cletuse Kasadyho stane Carnage a dojde tak k souboji dvou symbiontů. Uvidíme, jak moc se to povede, osobně jsem ale především na Harrelsonův výkon neskutečně zvědavý. Tahle šílená role by mu totiž mohla sednout a teoreticky by nás mohl čekat jeden z nejlepších filmových komiksových záporáků.

11. KINGSMAN: PRVNÍ MISE (CZ PREMIÉRA: 11. 3. 2021)

Prequel Kingsmanů se odkládá už dlouho a vlastně přestávám věřit, že ta premiéra v březnu 2021 skutečně vyjde. A mrzí mě to, protože první ukázky slibují, že režisérovi Matthewu Vaughnovi pořád kreativní nápady nedošli a další Kingsmani tak budou pravděpodobně minimálně stejně zábavní jako předchozí dva filmy. Přesuneme se do období 1. světové války a budeme vlastně svědky toho jak Kingsmani vznikli. A byli u toho Rasputin nebo František Ferdinand d´Este. Ralph Fiennes, Djimon Hounsou, Rhys Ifans, Tom Hollander, Daniel Brühl, Charles Dance, Stanley Tucci, Aaron Taylor-Johnson nebo Gemma Arterton slibují řadu dobrých herců a budeme tedy doufat, že i třetí Kingsmani budou skutečně tak zábavní jako původní dva. Dle ukázek tomu ale osobně velmi věřím.

12. JUDAS AND THE BLACK MESSIAH (CZ PREMIÉRA: ?)

Trailer tohohle životopisného snímku řadím mezi nejlepší trailery roku 2020. Daniel Kaluuya se zde předvede jako vůdce hnutí Black Panther Party Fred Hampton a Lakeith Stanfield zase jako William O´Neal, který byl ve skutečnosti informátorem FBI. Kromě toho se tu objeví i Martin Sheen jako J. Edgar Hoover a vypadá to, že Judas and the Black Messiah bude jedním z nejzajímavějších životopisných snímků roku. Debutující režisér Shaka King snad skutečně dodá tak parádní film, který slibuje trailer, já se ovšem skutečně těším, protože minimálně Kaluuya je dle prvních záběrů castingovou trefou do černého.

13. LAST NIGHT IN SOHO (CZ PREMIÉRA: 29. 4. 2021)

Scenárista a režisér Edgar Wright před 3 roky zaskóroval s Baby Driverem a nyní by měl do kin dorazit jeho horor Last Night in Soho. Nejenom, že si Wright obstaral zajímavé obsazení (Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie, Matt Smith, Terence Stamp nebo Diana Rigg, pro kterou šlo o její poslední roli) ale slibuje psychologický horor, který bude pojednávat o mladé dívce, která se záhadným způsobem objeví v 60. letech v Londýně. A věřím, že nás vzhledem k účasti Edgara Wrighta čeká něco speciálního.

14. ETERNALS (CZ PREMIÉRA: 4. 11. 2021)

Marvel Cinematic Universe nekončí a kromě Spider-Mana 3 by letos měli dorazit ještě 3 marvelovky. Těžko říct co vyleze ze Shang-Chi and The Legend of Ten Rings, dorazí ale také Eternals. Režisérka Chloé Zhao (The Rider) natočí film o speciální rase, která žije mezi lidmi a z neznámých důvodů musí po konci Avengers: Endgame vylézt ze stínu. Jisté je ovšem jedno- Čeká nás něco speciálního. Chloé Zhao sama vedení Marvel Studios požádala o režii tohoto snímku a film se rozhodla natočit na 16 mm film. Zároveň by mělo jít o zatím nejvíc sci-fi, který Marvel představil a kromě prvního oficiálního gay hrdiny se zde objeví i hluchoněmá herečka Lauren Ridloff. Kromě ní se tu poté objeví také Angelina Jolie, Gemma Chan, Barry Keoghan, Kit Harrington nebo Richard Madden. Na poměry Marvelu bychom tedy měli dostat něco netradičního a Zhao si minimálně určitě pohlídá vizuál. Uvidíme co přesně z toho vyleze.

15. HALLOWEEN ZABÍJÍ (CZ PREMIÉRA: 14. 10. 2021)

Původní Hallowen dlouhou dobu čekal na toho pravého nástupce, nakonec se ale přece dočkal v roce 2018. Pokračování v režii Davida Gordona Greena smazalo z kontinuity všechny filmy, které vznikli po prvním filmu a dorazil film, který původnímu Halloweenu do velké míry vzdal velkou čest. Byl to ale především velký hit a stačilo to na odklepnutí dvou pokračování. Před Halloween končí tak dorazí Halloween zabíjí a těžko říct, jestli by přece jen nejlepší nebylo nechat řadění Michaela Myerse ukončené právě předchozím dílem. Tvůrci ale slibují důstojný sequel, kde se vrátí několik známých postav z prvního filmu, zároveň se dočkáme obřího Kill Countu a opět by to měla být slasherová paráda. Tak snad to fakt bude stát za to, ředitel studia Blumhouse Jason Blum ale slíbil, že film letos uvidíme za každou cenu.

16. WEST SIDE STORY (2021) (CZ PREMIÉRA: 9. 12. 2021)

Původní West Side Story je jedním z nejlepších muzikálů všech dob a na první pohled je tak předělávka zbytečná. Na druhou stranu jí ovšem režíruje Steven Spielberg (pro toho jde o vysněný projekt) a předělávky by se neměli hned odsuzovat. Věřím, že Spielbergova předělávka bude stát za to a Ansel Elgort a Rachel Zegler tuhle pouliční verzi Romea a Julie dají na jedničku. O výsledku se nicméně budeme moci přesvědčit už v prosinci 2021.

17. TOP GUN: MAVERICK (CZ PREMIÉRA: 8. 7. 2021)

Původní Top Gun tehdy nastartoval na plno kariéru Toma Cruise a ten se nyní konečně po 34 letech do role Mavericka vrátil. Režisér Tony Scott se bohužel realizace dvojky nedožil, náhrada v podobě Josepha Kosinkiho ale láká na určitě zajímavou podívanou. A dle prvních ukázek to skutečně bude stát za to. Kosinski dle všeho dokáže, že mu akční sekvence nedělají problém a Top Gun: Maverick bude dle prvních záběrů vypadat jednoduše náramně. Zároveň ale dle všeho dorazí dle očekávání o hodně jiný film než původní Top Gun. A dle všeho i vážnější. Maverick se zde pokusí vycvičit novou generaci pilotů a přitom všem se musí vyrovnat s faktem, že jedním ze studentů je i syn jeho zesnulého parťáka Goose, Bradley (Miles Tiller), který Maverickovi jeho smrt bude očividně vyčítat. Bude to dle všeho zajímavé a snad nás v létě 2021 čeká ultimátní nářez.

18. ELVIS (CZ PREMIÉRA: 4. 11. 2021)

Režisér muzikálu Moulin Rouge! nebo Velkého Gatsbyho S Leonardem DiCapriem v hlavní roli Baz Luhrmann se chopí režie biografie Elvise Presleyho. Toho si zde zahraje Austin Butler a jeho manažéra Toma Parkera poté Tom Hanks. Díky účasti Luhrmanna se dá poté čekat, že nás nečeká typický biopic a že minimálně vizuálním podáním bude tenhle biopic Elvise něco unikátního. Výsledek nicméně uvidíme už v listopadu.

19. BENEDETTA (CZ PREMIÉRA: ?)

Režisér Paul Verhoeven je zodpovědný za filmové klasiky jako původní Robocop, Total Recall nebo Základní instinkt. Ve věku 82 přitom na režisérský důchod ještě pořád nemyslí a letos by konečně měla dorazit jeho novinka Benedetta. Jeho novinka se odehrává v 17. století v Itállii a pojednává o jeptišce, která náboženskými a erotickými vizemi. Když následně dostane k ruce společnici, jejich vztah přerostě v něco víc. Tohle lesbické drama bude dle všeho hodně kontroverzní a šokující a proto to dokonale sedí právě k Verhoevenovi. A snad tohle lesbické drama skutečně dorazí ještě tento rok.

20. SOGGY BOTTOM (ZATÍM PRACOVNÍ NÁZEV) (CZ PREMIÉRA: ?)

Biografii Paula Thomase Andersona jsem si nakoukal a (kromě strašného Inherent Vice) nenatočil špatný film. Především pecky jako Hříšné noci, Magnolia nebo Opilí láskou jsou ukázkou Andersonova geniálního režijního uchopení a i přesto, že po Opilí láskou už té vrcholné úrovně nedosáhl, Až na krev, Mistr nebo Nit z přízraků byli pořád velmi kvalitním řemeslem. A i proto se na nového Andersona těším. Film pojednává o středoškolském studentovi, který byl v 70. letech slavným dětským hercem. Podrobnosti o zápletce zatím nejsou známi, v hereckém debutu si ovšem hlavní roli střihne Cooper Hoffman, syn zesnulého herce Philipa Seymoura Hoffmana. Kromě něj se objeví i Bradley Cooper a něco mi říká, že pokud Anderson podobně jako u Inherent Vice neudělá výjimku, opět nás rozhodně nečeká špatný film a opět to bude silná podívaná. A snad se o tom skutečně stihneme přesvědčit do konce roku, oficiální datum premiéry totiž ještě pořád chybí.

21. BEATLES: GET BACK (CZ PREMIÉRA: 26. 8. 2021)

Peter Jackson se po dokončení trilogie Hobit jako režisér začal věnovat dokumentům. Jeho dokument Nikdy nezestárnou byl ovšem parádní a tak není důvod netěšit se na jeho nový dokument. Jackson si tentokrát vezme do parády ikonickou skupinu Beatles. Už před 4 roky si ve formě dokumentu Beatles: Perná léta vzal na paškál režisér Ron Howard, tenhle dokument ale bude pojednávat o tvorbě alba Let It Be, které se následně paradoxně stalo posledním albem, které dali Beatles společně dohromady. Tenhle dokument by se měl tak dotknout i toho, jak se Beatles kdysi rozpadli a jak to všechno bylo částečně vinou také Lennonovy partnerky Yoko Ono. Už díky účasti Petera Jacksona nás ale určitě nečeká tuctový dokument a i proto se velmi těším.


22. ZÁTOPEK (CZ PREMIÉRA: 12. 8. 2021)

Režiséra Davida Ondříčka cením. Velmi cením Samotáře, Jedna ruka netleská uznávám v tom ohledu, že se snažila být účelově absurditou a Ve stínu nebo televizní film Dukla 61 taky nebyli špatné filmy. Ondříček ale nyní chystá biografii Emila Zátopka, kde si tohohle legendárního běžce zahraje Václav Neužil. A bude u toho i Martha Issová nebo Štěpán Kozub. Ondříček se vždycky stejně jako Petr Zelenka snažil o to, aby jeho české filmy měli světový nádech a Zátopek dle prvních ukázek vypadá skutečně ambiciózně. Těžko říct, zda to skutečně bude stát za to, moje podmínky pro nejočekávanější český film roku ale splňuje.

23. BLACK WIDOW (CZ PREMIÉRA: 6. 5. 2021)

Dlouhou dobu trvalo než se Black Widow dočkala vlastní sólovky, přece jen se ale snad konečně dočká letos. Právě Black Widow bude tou čtvrtou marvelovkou, která letos dorazí a měla by přitom být už tou první v květnu. Tahle sólovka se bude odehrávat mezi událostmi Captain America: Občanská válka a Avengers: Infinity War a Black Widow se vrátí ke svým počátkům a pokusí se zničit program Red Room, který z ní udělal tou ženou, kterou je. Setká se společně se svou adoptivní sestrou Yelenou Belovou (Florence Pugh) a adoptivními rodiči Alexei Shostakovem (David Harbour) a Melinou Vostokoffovou (Rachel Weitz) a společně se pokusí zastavit právě Red Room, kterému ovšem velí tajemný Taskmaster, který umí napodobit pohyby. Dle všeho bude i sólovka Black Widow velkolepá, přidá ale na fyzických soubojích a můžeme doufat, že režisérka Cate Shortland skutečně dodá parádní tečku za historií Scarlett Johansson v roli Natashy Romanoffové.

24. NIGHTMARE ALLEY (CZ PREMIÉRA: ?)

Guillermo del Toro si za Tvář vody došel pro Oscara za nejlepší režii a nyní dorazí jeho předělávka Uličky přízraků, Film-Noiru z roku 1947. Film pojednává o falešném mentalistovi, který těží ze slepé důvěry smetánky ve Velké Británii, který se ale dá dohromady s psychiatričkou, která se ve finále odhalí jako ještě nebezpečnější člověk než je on sám. Do hlavních rolí del Toro sehnal takové talentované herce jako Bradley Cooper, Cate Blanchett, Willem Dafoe, Rooney Mara nebo Richard Jenkins a díky faktu, že jde o předělávku přes 70 let starého filmu může del Toro nové verzi dát nový nádech. Pokud navíc půjde o tak specifický nádech, který svým filmům dodává právě del Toro, není důvod se netěšit.

25. CHERRY (CZ PREMIÉRA: 12. 3. 2021- APPLE TV+)

Režijní duo Joe a Anthony Russovi strávili několik let u Marvelu a natočili nejvýdělečnější film všech dob s názvem Avengers: Endgame. Po druhém a třetím Captainu Americovi a třetích a čtvrtých Avengers si ale ovšem střihnou mnohem menší projekt. Tom Holland si zde ve filmu dle skutečných událostí zahraje Nico Walkera, vojenského medika, který po skončení služby začne trpět PTSD. Následně se stal závislým na opiátech a kvůli své závislosti začal následně vykrádat banky. Tom Holland se dle všeho do téhle role skutečně ponořil a mnoho lidí se dušuje, že je Holland v té roli tak famózní, že určitě obdrží nominaci na Oscara. Těžko říct, zda je to pravda, bude ale příjemné jednou vidět bratry Russovi u menšího projektu a především zde skutečně bude mít Tom Holland šanci se herecky předvést. Jsem hodně zvědav a čichám dost povedené řemeslo.

————————————————————————–

TOP 25 NEJOČEKÁVANĚJŠÍCH FILMŮ ROKU 2021- VOJTA TULEK:

1. THE NORTHMAN (CZ PREMIÉRA: ?)

Čarodějnice je pro mě jedním z nejlepších filmů uplynulé dekády a Maják mě také absolutně nadchnul. Prostředí Vikingů pak k režisérovi ohromně sedí. Těšit se prý máme na epické měřítko, či opětovnou spolupráci s herečkou Anya Taylor-Joy. Ať už je to tady.

2. SOGGY BOTTOM (ZATÍM PRACOVNÍ NÁZEV) (CZ PREMIÉRA: ?)

Paul Thomas Anderson AKA nejlepší žijící americký filmař. Je třeba nějaký další důvod? Filmový bůh se vrací.

3. THE ZONE OF INTEREST (CZ PREMIÉRA: ?)

Jonathan Glazer v roce 2014 natočil mistrovské dílo Pod kůži, jeden z nejunikátnějších filmů všech dob. Letos se doufejme vrátí se svým novým projektem, který se točí okolo holokaustu. Ano, spojení Glazera a tohohle citlivého a temného tématu k sobě náramně sedne.

4. DUNA (CZ PREMIÉRA: 30. 9. 2021)

Co napsat k Duně? Celý filmový svět se těší, takže asi jen jediné: „Světe prosím, nech nás ji vidět v IMAXU.

5. MISSION: IMPOSSIBLE 7 (CZ PREMIÉRA: 18. 11. 2021)

Mission: Impossible série je boží, pátý díl režírovaný Christopherem McQuarrie je boží a Fallout je jedením z nejlepších akčních filmů uplynulé dekády. Ano, sedmička bude zatraceně dokonalá.

6. ZELENÝ RYTÍŘ (CZ PREMIÉRA: ?)

Ukázka na e-rkové fantasy a nejnovější snímek talentovaného režiséra Davida Loweryho mě sesadila ze židle. Trailer roku? Yes. Těším se? Maximálně. Dobrých fantasy není nikdy dost a když si přičteme zajímavé herecké obsazení, erkový rating, osobitého tvůrce a kreativní volnost, rýsuje se tu splněný fanouškovský sen.

7. NIGHTMARE ALLEY (CZ PREMIÉRA: ?)

Miluju psychologické thrillery a miluju Guillerma del Tora. Přidejme k tomu jeden z nejlepších castingů a máme jednu z nejočekávanějších knižních adaptací letošního roku.

8. THE TRAGEDY OF MACBETH (CZ PREMIÉRA: ?)

Bratři Coeni jsou borci a když tentokrát na režisérském křesle sedí jen Joel, očekávání jsou na maximum. Tahle adaptace Shakespeareovo dramatu bude minimálně ohromně originální.

9. BABYLON (CZ PREMIÉRA: 6. 1. 2022)

Návrat Damiena Chazellea očekávají snad všichni. Babylon je výletem do němé éry filmu a pokud si mohu vsadit, nepůjde o takové zklamání jako letošní Mank. Doufejme.

10. LAST NIGHT IN SOHO (CZ PREMIÉRA: 29. 4. 2021)

Edgar Wright je kreativní síla, která nezná hranic. Jeho hororová novinka s cestováním časem zasazené do Londýna vypadá zajímavěji, než většina konkurenčních sci-fi a hororových filmů.

11. THE SOUVENIR: PART II (CZ PREMIÉRA: ?)

Film The Souvenir od režisérky Joanna Hogg jsem si jednoduše zamiloval. Na druhou část osobitého příběhu tak nemohu dospat.

12. THE CARD COUNTER (CZ PREMIÉRA: ?)

Paul Schrader dal o sobě naposledy vědět precizní filmařinou First Reformed. Jeho temný návrat se snímkem The Card Counter s charismatickým Oscarem Isaacem v hlavní roli očekává každý fanoušek filmů.

13. ARMAGEDDON TIME (CZ PREMIÉRA: ?)

James Gray je mág a jeho Ad Astra mě v roce 2019 dostala, jako žádný jiný film. Režisér se v dalším snímku vrátí na Zem a odvypráví částečně autobiografický příběh o svém dospívání v Queens.

14. THE RADIOSCOPIE (CZ PREMIÉRA: ?)

Claire Denis patří mezi nejzajímavější filmové osobnosti současnosti, takže se na její novinku těším šíleným způsobem, i když doposud nevíme nic o příběhu. Opětovná spolupráce s herečkou Juliette Binoche je pak třešničkou na dortu.

15. FRANCOUZSKÁ DEPEŠE LIBERTY, KANSAS EVENING SUN (CZ PREMIÉRA: ?)

Wes Anderson a jeho další originální vizuálně podmanivá komedie. Kdo by se netěšil?

16. MATRIX 4 (CZ PREMIÉRA: 23. 12. 2021)

Chápu, k Matrix 4 se přistupuje skepticky. Osobně mě nenapadá jediný důvod, proč by měl čtvrtý Matrix vzniknout. Přesto režisérce naprosto důvěřuji a těším se jak malej.

17. ETERNALS (CZ PREMIÉRA: 4. 11. 2021)

Jezdec od Chloé Zhao je regulérní pecka, již od oznámení jsem se na Eternals těšil více než na jakoukoliv jinou Marvelovku. Absolutně nadšené recenze na Nomadland mé očekávání ještě umocnily.

18. DECISION TO LEAVE (CZ PREMIÉRA: ?)

Temný thriller, detektivní příběh, prostředí hor a mistrovský režisér Park Chan-wook? Based.

19. THE SUICUDE SQUAD (CZ PREMIÉRA: 5. 8. 2021)

Nikdy bych nečekal, že se The Suicide Squad dostane mezi mé nejočekávanější snímky roku, Ukázka z natáčení akční novinky režiséra Jamesa Gunna mě ovšem naplnila ohromným očekáváním. Prosím, ať se to povede.

20. NENÍ ČAS ZEMŘÍT (CZ PREMIÉRA: 1. 4. 2021)

Škoda plýtvat slov, na novou Bondovku se těšíme snad všichni. Tak snad to tentokrát vyjde.

21. TOP GUN: MAVERICK (CZ PREMIÉRA: 8. 7. 2021)

Přiznám se, původní Top Gun ještě musím dohnat. Ukázka na Maverick mě nicméně naplnila obřím očekáváním. Čekám audiovizuální bombu.

22. ANNETTE (CZ PREMIÉRA: ?)

Z chystaného filmu režiséra Leose Caraxa vystřeluje jedinečná aura do všech stran. Příběh provokativního stand-out komedianta a jeho manželky bude jistě jedna z nejzajímavějších podívaných letošního roku.

23. TITANE (CZ PREMIÉRA: ?)

Julia Ducournau, režisérka ostrého snímku Raw, jednoho z nejlepších debutů poslední doby, se po pěti letech vrací za kamery. Těším se.

24. PETITE MAMAN (CZ PREMIÉRA: ?)

Nový snímek režisérky Celine Sciamma, která přinesla masterpiece Portrét dívky v plamenech? Nic víc není třeba vědět. Jo a vrací se i talentovaná kameramanka Claire Mathon.

25. MALCOLM A MARIE (CZ PREMIÉRA: 5. 2. 2021- NETFLIX)

Euforii jsem neviděl, ale chvála scenáristy a režiséra Sama Levinsona se dostala až ke mně. Jeho chystaný utajený snímek, který byl natočený v karanténě, se Zendayou a Johnem D. Washingtonem v hlavních rolích působí z první oficiální fotografie zajímavým dojmem.

Není jisté, že skutečně všechny zmíněné filmy budou stát za to. Bude toho ale dost na co koukat (a snad konečně i pořádně chodit do kina!) a dost možná nás vysoce překvapí i nějaký film, který jsme nezmínili. Napiště nám tedy vaše osobní favority na nejočekávanější filmy roku a za 364 dní se budeme moci pobavit o tom jak moc se naše očekávání naplnila.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.